PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie użytkownika bez adresu email



darekg1
05-10-2011, 23:16
Mam zainstalowana Joomlę 1.7.1, i potrzebuję dodać użytkowników, ale bez podania adresów email.
Potrzebuję, żeby użytkownicy wchodzili jednym hasłem, żeby nie musieli się rejestrować jako oddzielni użytkownicy, tylko ja muszę im stworzyć te konta.

Przykładowo:
Login: Test1 Hasło: 1234
Login: Test2 Hasło: 3456

Jedna grupa osób będzie miała dostęp przez login: Test1, a druga grupa przez Test2.


Jest taka możliwość w tej wersji Joomla?
Może jakiś komponent lub moduł to rozwiązuje?

nikszal
05-10-2011, 23:27
A jak ci użytkownicy zapomną swój login lub hasło to w jaki sposób będą mogli uzyskać przypomnienie bez podania swojego adresu e-mail?

darekg1
06-10-2011, 08:18
A jak ci użytkownicy zapomną swój login lub hasło to w jaki sposób będą mogli uzyskać przypomnienie bez podania swojego adresu e-mail?

Od tego jestem ja administrator. Wszyscy otrzymają login hasło (dana grupa osób ten sam). Jak ktoś zapomni to ode mnie i otrzyma ponownie.
Tak musi być.

---------- Post dodany o 05:18 ---------- Poprzedni post był o 04:24 ----------

Dla sprecyzowania dodam jeszcze że wstępnie muszę utworzyć około 14 użytkowników (grup).
Przyszło mi na myśl, aby normalnie tworzyć tych użytkowników w zapleczu Joomla, a zamiast adresów emaila "prawdziwych" podać zmyślone. Ponadto zablokować opcję wysyłania potwierdzenia na emaila i zablokować przypominanie hasła.
Mało eleganckie rozwiązanie, ale może by się sprawdziło. :)

palyga007
06-10-2011, 08:23
jesli sie nie myle to pole email w bazie jest zaznaczone jako not null bez wartosci domyslnej takze trzeba przerobic baze danych oraz formularz rejestracji aby nie sprawdzal wypelnienia pola email i pewnie cos jeszcze o czym tak z rana nie pomyslalem.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

alex51
06-10-2011, 08:24
(...).
Przyszło mi na myśl, aby normalnie tworzyć tych użytkowników w zapleczu Joomla, a zamiast adresów emaila "prawdziwych" podać zmyślone.(...)
No i sam znalazłeś sposób, skuteczny i najprostszy.

PeFik
06-10-2011, 10:45
A nie lepiej, zainstalować plugin, który zamiast nazwy użytkownika prosi o e-mail i haslo i tyle

kurtz
06-10-2011, 11:22
albo tak zwaną rejestrację jednej linii. z tym, że jest to zabieg czysto psychologiczny. użytkownik, prędzej czy później musi wypełnić pola nazwy i hasła. chociaż przyznam, że statystyki mówią o zaangażowaniu ... w końcu podał te pierwotne dane żeby zobaczyć o co c'mon :P.