PDA

Zobacz pełną wersję : Strona localhost nie uruchamia się na Viście



ted
06-10-2011, 10:30
Witam
Na wstępie pragnę zaznaczyć, że przeglądałem forum dosyć dokładnie w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu ale bezskutecznie.

Sprawa wygląda tak:
Na dysku zewnętrznym mam zainstalowanego jampa oraz joomle 1.7.1 z moją stronką nad, którą pracuję.
Jeżeli pracuje na komputerze z XP (testowałem na kilku komputerach) nie ma najmniejszego problemu wszystko super działa.

Jednak jak podepnę komputer do Visty strona localhost się nie uruchamia i nie wiem dlaczego???
Odpalam jampa (pojawia się w zasobniku systemowym obok zegara) próbuję uruchomić localhost i pojawia się komunikat, że taka strona nie istnieje.

Sprawdzałem wpis w pliku Windows/system32/drivers/etc/hosts jest tylko wpis 127.0.0.1 localhost
Wyłączałem antywirusa ESET oraz zaporę bezskutecznie

Prosiłbym o pomoc, każdą propozycję przetestuje.

Pozdrawiam

trzepiz
06-10-2011, 10:38
Niestety Vista ma takie "zachcianki" ..

Sprawdź po uruchomieniu JAMP-a czy w menadżerze zadań pojawił ci się proces apache.exe i mysqld.exe .
Sprawdź, czy po uruchomieniu JAMP-a tworzy Ci się dysk wirtualny z literą W:

ted
06-10-2011, 10:45
Sprawdziłem i w menadżerze zadań nie pojawił się proces apache.exe i mysqld.exe.

Wyłączyłem jeszcze raz antywirusa ESET oraz zaporę sieciową. Uruchomiłem JAMPa oraz sprawdziłem powyższe procesy ale również i teraz się nie pojawiły.

trzepiz
06-10-2011, 10:48
A dysk W: się pojawia (Mój komputer)

ted
06-10-2011, 10:51
Tak pojawił się. Zawsze się pojawia.

Gall Anonim
06-10-2011, 10:58
Moja propozycja - zrób taki test => Uruchom Jamp'a jako administrator w trybie zgodności z XP = być może to rozwiąże Twój problem.
Pzdr

trzepiz
06-10-2011, 10:58
No to Coś blokuje ci uruchomienie procesów .. Niestety wina jest w systemie .. Nie umiem "zdalnie" pomóc .. :(

PS: pobierz JAMP port Checker --> http://jamp.joomla.pl/pobierz/cat_view/9-dodatki.html
Wyłącz JAMP-a i zobacz czy masz wolne porty .. (no i koniecznie wyłącz skype jeśli używasz)

ted
06-10-2011, 11:16
Problem rozwiązany.

JAMPa należy uruchomić jako administrator "uruchom jako administrator" wybrać z menu kontekstowego (pomimo tego, że pracuje się na koncie administratora)
JAMP odpala się w zasobniku systemowym, po wybraniu localhost uruchamia się strona startowa.

Wszystko pięknie działa. Dziękuję za bardzo szybką pomoc. Pozdrawiam