PDA

Zobacz pełną wersję : JAMP jako serwer



wini74
07-10-2011, 08:21
jak skonfigurowac JAMP na jednym komputerze w sieci aby moc go wykorzystać jako serwer joomla
czy da sie??

palyga007
07-10-2011, 09:04
hmm nie za bardzo rozumiem pytanie. trzeba skonfigurowac odpowiednio siec a nie JAMP

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

wini74
07-10-2011, 09:22
czyli da sie ;-)
chodzi mi o to ze za bardzo nie moge w pracy postawic serwera ale jest jeden komp ktory jest uruchomiony nonstop. wiec wymyslilem aby postawic tam JAMP a na nim JOOMLA.
na kompach mamy zmienne ip, czy mozna to jakos skonfigurowac i jak sie pozniej laczyc z kompem??

palyga007
07-10-2011, 09:29
Ale te komputery są połączone w jakiś sposób w sieć wewnętrzną?

wini74
07-10-2011, 09:30
tak, siec wewnetrzna na serwerze do ktorego dostepu nie mam

palyga007
07-10-2011, 09:33
To czy dla tego jednego komputera nie można zrobić wyjątku i nadać mu stałe IP skoro i tak jest cały czas podłączony?

PS: Czy to jest w pewnym stopniu ciąg dalszy Twoich problemów związanych z poprzednim wątkiem o stronie offline/online

wini74
07-10-2011, 09:54
pogadam z administratorem o takiej mozliwosci

PS: Czy to jest w pewnym stopniu ciąg dalszy Twoich problemów związanych z poprzednim wątkiem o stronie offline/online
dokładnie tak ;-), poprostu szukam rozwiązania. serwera nie mozna ruszyc

wini74
14-10-2011, 13:29
mam zgode na zainstalowanie JAMP na jednym kompie z windowsem i ze stalym IP - ale jak to zrobic, prosilbym o pomoc

zwiastun
14-10-2011, 15:04
1. ani JAMP, ani XAMP nie są przeznaczone do stawiania produkcyjnych wersji serwerów. To pakiety wybitnie przeznaczone do budowy lokalnych serwerów testowych (może poza LAMPPem).
2. To, niestety dla Cię, nie jest forum poświęcone administracji serwerami.

trzepiz
14-10-2011, 18:24
mam zgode na zainstalowanie JAMP na jednym kompie z windowsem i ze stalym IP - ale jak to zrobic, prosilbym o pomoc

Co zrobić ?

1. Pobrać (lub kupić) JAMP'a
2. Wypakować go w dowolnym miejscu na "serwerze" (rozumiem, że to serwer z Windowsem :))
3. Pobrać JAMP NO SPLASH -- > http://jamp.joomla.pl/pobierz/cat_view/9-dodatki.html
4. Wgrać (NO SPLASH do katalogu z JAMP)
5. Wygenerować sobie skrót do programu i dodać go do autostartu Windowsa.
6. Po wpisaniu IP tego serwera w przegladarce powinieneś mieć serwer JAMP.

i nie wiem co jeszcze .. aha .. już wiem.. JAMP nie jest oprogramowaniem do "stawiania" produkcyjnych serwerów. Jeśli chcesz cokolwiek robić przy pomocy JAMP-a musisz wiedzieć, że tylko TY będziesz odpowiedzialny za to co się stanie w związku z brakiem zabezpieczeń i wiedzy o serwerach.

AndiC
14-10-2011, 18:55
Prawdopodobnie będzie potrzeba edytowania pliku (hosts) i w nim przekierowanie IP komputera na localhost.
A dla PhpMyAdmina - włączyć panel logowania (ale to, nie wiem jak zrealizować)

wini74
14-10-2011, 21:34
4. Wgrać (NO SPLASH do katalogu z JAMP)
5. Wygenerować sobie skrót do programu i dodać go do autostartu Windowsa.
6. Po wpisaniu IP tego serwera w przegladarce powinieneś mieć serwer JAMP.

te punkty jak by mozna rozwinac, wielkie dzieki

wini74
17-10-2011, 14:31
witam ponownie
"zmolestowałem administratora" i obiecał postawić serwer, prawdopodobnie na debianie. Tam zamieszcze joomla.

ale ....

jak rozwiazac problem z kilkoma laptokami ktore nie maja stalego polaczenia z siecia.
Czy mozna apostawic tam JAMP na nim joomla i w jakis ale jaki sposb aktualizowac z glownego serwera??

zwiastun
17-10-2011, 15:45
A to jakiś kłopot podłączyć ...ptoki do Sieci?

wini74
17-10-2011, 16:48
polaczenie na stale odpada, sa to laptoki mobilne

trzepiz
17-10-2011, 16:53
polaczenie na stale odpada, sa to laptoki mobilne

Czyli nie mają kart WiFi.. a w firmie nie ma żadnego routera WiFi ?? - musicie chyba jednak wejść do 21 wieku .. czas najwyższy.

wini74
17-10-2011, 19:22
skoro mowie ze nie ma mozliwosci podlaczenie na stale do sieci tzn ze nie ma takiej mozliwosci (na stale to takze wifi)
posiadamy siec intranet a kilka laptokow wyjezdza w teren i nie mozna ich podlaczyc do sieci intranet

ja po prostu potrzebuje postawic stronke na tych laptokach i od czasu do czasu aktualizowac do wersji ktora bedzie stala na serwerze

trzepiz
17-10-2011, 19:29
Coś wiesz .. ale nie chcesz zdradzić. Piszesz dość niejasno - więc się nie dziw, że szukamy trochę po omacku.

Możesz sobie zawsze z głównej strony www zrobić kopię (automatycznie np: komponentem Akeeba Backup) a pozniej na JAMP-ie je odtworzyć. Będzie nieco roboty .. no ale .. skoro Firma nie ma na internet mobilny to trzeba się nieco pomęczyć.

palyga007
17-10-2011, 19:44
@wini74

Jak się nie mylę to już podawałem Ci możliwe rozwiązanie: SVN

Dodatkowo już w 2 swoim wątku ciągniesz w kółko ten sam problem. Dostałeś kilka alternatywnych rozwiązań a Ciągle szukasz dziury w całym.

zwiastun
17-10-2011, 20:22
A w ogóle - problem nie jest "joomlowy".
Do człowieka z ...laptokiem w terenie możesz wysłać aktualne dane ptokiem (gołębiem) pocztowym. Daj mu na niewielkim kluczu USB (są takie małe, gołąb powinien dać radę pociągnąć).
Sory za uszczypliwość, ale to pseudoproblem i na dodatek postawiony na głowie!