PDA

Zobacz pełną wersję : "Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny"



wrs
27-11-2006, 12:34
Poprawna Instalacja w Joomla 1.0.11 PE/b z zabezpieczeniami register_globals=0 (w php.ini) emulate regsiter_globals = off i łatką patch_joomla_1011+Admin-pl
Mam problem z Ikona Email w artykułach, po jej kliknięciu powinien pokazać się formularz do przesłania adresu polecanej strony do znajomego, u mnie pokazuje się nowe okno z informacją: "Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny" :confused:. o czymś zapomniałem ?

stone
27-11-2006, 22:48
Wgraj łatkę jaka jest dostępna w plikowni joomla.pl i zobacz czy pomoże. Łatka jest do samej Joomli.

wrs
28-11-2006, 21:03
niestety nie pomogło :(

stone
29-11-2006, 19:45
Hmm, sprawdziłęm na kilku instalacjach jakie mam i działa to. Nie bardzo mam pomysł co to może być u ciebie.
Jedyne ci mogę jeszcze poradzić to nadpisanie pełnej paczki z Joomla PL (bez katalagu installation, może coś się gdzię źle wgrało.

jamic
16-02-2007, 01:54
mam to samo:

Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.

stone
16-02-2007, 21:11
Jak wersja Joomla?

jamic
18-02-2007, 14:18
Jak wersja Joomla?

1.0.11 + ostatnie aktualizacje

hawranek
19-02-2007, 16:24
Witam wszystkich :)

jak to sie mowi "jak trwoga to do boga"... no i ja z taka trwoga zwracam sie do szacownych formumowiczow o pomoc. Z gory prosze o wyrozumialosc poniewaz z php, bazami i "bardziej zaawansowanymi" kwestiami mam niewiele wspolnego a staram sie byc przykladem jak genialna joomla jest (ze nawet takie cos jak ja potrafi postawic na niej strone).

Czy ktos mi moze powiedziec co poradzic? ...od jakiegos czasu bez wzgledu na to jaki przypisze parametr do danej tresci (register albo public) to serwis wymaga od uzytkownikow logowania doslownie wszedzie. Nawet po wylaczeniu calkowicie logowania i rejestracji uzytkownikow wyskakuje info ze ...nie masz uprawnien aby ogladac ta strone, pliz zaloguj sie

Czy ktos ma jakies pomysly? Z gory wielkie dzieki! :)

joomla 1.0.11+Admin-pl

stone
19-02-2007, 20:50
Możesz dać mi dostęp do panelu admina abym mógl sprawdzić? Dane jakby co na PW

jamic
18-06-2007, 01:00
Problem dotyczy artykulow. Artykuły mają uprawnienia Public.
Mam joomle ver. 1.0.11 + ostatnie pathe.
W artykule jest przycisk : Czytaj całość ...
jak go wcisne pojawia się to:
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Trezba byc minimum uzytkownikiem z uprawnieniami Author aby joomla wyswietllila mi caly artykul (po wcisnieciu: czytaj calosc)
Przejzalem forum ale niema na to sposobu. Moze ktos wie jak sie za to zabrac.
Nie jest wskazane aby kazdy kto chce przeczytac artykul rejestrowal sie jako Author.
znalazlem dialog na temat jak ustawic rejestrujacych sie z uprawnieniami domyslnymi na Author:

http://forum.mamboserver.com/archive/index.php/t-43646.html (http://forum.mamboserver.com/archive/index.php/t-43646.html)

nie rozwiazuje to natomiast mojego problemu

jamic
18-06-2007, 01:34
Artykuly z prawem Public sa dostepne dla userow z prawem Author lub wyzszym ale sie porobilo.
Ci ktorzy maja prawo Author moga przeczytac caly artykol.
Znalazlem taki oto opis sytuacji:
Moze jakos automatycznie nadawac kazdemu nowemu userowi status Autora? Ma ktos jakis pomysl? W sumie sie mocno zawiodlem, jak spostrzeglem, ze nei ma tej opcji - a reczne nadawanie kazdemu userowi uprawnien jest meczace...
sprobuj zmienic w pliku components/com_registration/registration.php w funkcji function saveRegistration( $option ) { - fragment:
znajdz linie kodu
$row->gid = $acl->get_group_id('Registered','ARO');
i sprobuj ja podmienic na
$row->gid = $acl->get_group_id('Author','ARO');
nie testowalem tego rozwiazania, ale powinno zadzialac sprawdz i podziel sie tutaj uwagami, w efekcie kazdy nowy user bedzie tworzony jako Autor jak chcesz.
Tylko teraz najwazniejsze czy na pewno tego chcesz aby dowolny czlowiek korzystajacy z twojej strony mogl wrzucic ci dowolna zawartosc do twojego serwisu, fakt ze jej nieopublikuje ale nie ma to znaczenia, beda tworzyc u ciebie zawartosc obcy ludzie, pytanie czy wiesz jaka? Ja ci odpowiem nie wiesz, moja dobra rada jak nie masz kontroli nad uzytkownikami to nie udostepniaj takiej mozliwosci

woju
23-06-2007, 16:00
Dokładnie mam to samo.
Problem pojawił się z nikąd. Wszystko działało cacy a nagle wszystkie linki "czytaj całość.." "Nowości" "Popularne" dają w wyniku.
"Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować." Mimo że wszystko jest na "public"

Wydaje mi się że problem pojawił się w wyniku dodawania bardzo długiego artykułu - USTAWA- wtedy to kilka razy przerywało połączenia skryptu lub gdy niektóre art. były na "author".
Teraz wszystkie kategorie sekcje i art. ustawiłem na public i dalej to samo.

Chciałem zauważyć że problem nie występuje w pozycjach menu te działają prawidłowo po kliku na link w menu otwiera sie art. ale jak klikne go z "czytaj całość" lub "nowości" to niestety jest : "Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować."
Zauważyłem też że linki w menu dodają na końcu &Itemid a te powodujące błędy nie.




Wersja MySQL:: 4.1.21-standard Wersja PHP:: 4.4.4 Serwer WWW:: Apache Interfejs serwera PHP:: apache Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC

woju
23-06-2007, 16:49
Okazuje się że pomaga rada z niektorych postów o dziwnym zachowaniu Itemid:

obciecie jednej 9 w zapisie kodu index.php:
if ( !$Itemid ) {
// when no Itemid give a default value
$Itemid = 9999999;
}

Maxer
15-11-2007, 12:33
Problem dotyczy artykulow. Artykuły mają uprawnienia Public.
Mam joomle ver. 1.0.11 + ostatnie pathe.
W artykule jest przycisk : Czytaj całość ...
jak go wcisne pojawia się to:
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Trezba byc minimum uzytkownikiem z uprawnieniami Author aby joomla wyswietllila mi caly artykul (po wcisnieciu: czytaj calosc)
Przejzalem forum ale niema na to sposobu. Moze ktos wie jak sie za to zabrac.
(...)

Mam dokładnie taki sam problem.
Problem wystąpił nagle, na początku dotyczył tylko artykułów dodawanych przeze mnie, a teraz ten problem mają inni użytkownicy z poziomu 'publisher'. Po kliknięciu w 'czytaj całość' pokazuje się w/w komunikat.


Okazuje się że pomaga rada z niektorych postów o dziwnym zachowaniu Itemid:

obciecie jednej 9 w zapisie kodu index.php:
if ( !$Itemid ) {
// when no Itemid give a default value
$Itemid = 9999999;
}

zrobiłem, dalej to samo.

mam Joomla PE

Wersja MySQL:: 4.1.22-standard-log Wersja PHP::4.4.7
Wersja Joomla!:Joomla! 1.0.12 Stable [ Sunfire ] 25 December 2006 01:00 UTC



jakieś pomysły? :(

gablot
12-01-2009, 13:58
if ( !$Itemid ) { // when no Itemid give a default value $Itemid = 9999999; }

U mnie DZIAŁA :) nie istalowałem zadnych poprawek. Usunąłem jedną 9 i wszystko CACY wielkie dzięki!

Emilia
15-03-2009, 16:16
Cześć, spróbuję odświeżyć ten wątek, bo mam pokrewny problem i nie umiem zastosować do niego Waszych rad.
Nie mam w ogóle rejestrowania użytkowników w serwisie, jest tylko autor, a wszystko jest public i każdy powinien móc to oglądać. Niestety dodałam artykuł i jeśli wchodzi się do niego bezpośrednio z mainmenu (jest tam do niego link), pojawia się komunikat "Nie masz uprawnień... etc". Natomiast jak się do niego wejdzie inaczej niż przez menu (np. przez Ostatnio dodane) to się wyświetla ok. Ratunku! :(
Joomla! + Admin Language 1.0.15

mnich20
28-03-2009, 17:18
Poprawna Instalacja w Joomla 1.0.11 PE/b z zabezpieczeniami register_globals=0 (w php.ini) emulate regsiter_globals = off i łatką patch_joomla_1011+Admin-pl
Mam problem z Ikona Email w artykułach, po jej kliknięciu powinien pokazać się formularz do przesłania adresu polecanej strony do znajomego, u mnie pokazuje się nowe okno z informacją: "Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny" :confused:. o czymś zapomniałem ?

Jeśli jest ustawione w konfiguracji strony polec znajomym - ukryte to nie zadziała.

obik
31-03-2009, 07:48
Składam wyrazy szacunku i podziękowanie. Męczyłem się z tym problemem od 2 lat a teraz po usunięciu jednej 9 problem znikł :D

grand232
21-07-2009, 13:31
Witam. Jak do tej pory strona działała mi prawidłowo ale nagle artykułu w sekcji aktualności które wyświetlają sie na stronie głównej wymagają logowania. Artykuły, sekcje i kategorie mają uprawnienia "Public". Artykuły w pozostałych sekcjach otwierają się bez problemu (nie trzeba się logować). Mam Joomla! 1.0.11 Stable.
Stosowałem rozwiązanie z tymi dziewiątkami ale nie pomogło. Jaka może być przyczyna?

edit:
Gdy przeniosę artykuł do innej kategorii, sekcji to można czytać całość bez logowania ale jak przeniosę do nowo utworzonej sekcji, kategorii to muszę się zalogować żeby przeczytać całość.

Serchio
04-08-2009, 14:42
Witam. Jak do tej pory strona działała mi prawidłowo ale nagle artykułu w sekcji aktualności które wyświetlają sie na stronie głównej wymagają logowania. Artykuły, sekcje i kategorie mają uprawnienia "Public". Artykuły w pozostałych sekcjach otwierają się bez problemu (nie trzeba się logować). Mam Joomla! 1.0.11 Stable.
Stosowałem rozwiązanie z tymi dziewiątkami ale nie pomogło. Jaka może być przyczyna?

edit:
Gdy przeniosę artykuł do innej kategorii, sekcji to można czytać całość bez logowania ale jak przeniosę do nowo utworzonej sekcji, kategorii to muszę się zalogować żeby przeczytać całość.

Od kilku dni mam ten sam problem, ta sama wersja joomli :/ Usunięcie jednej 9 nic nie daje :/

EDIT: U mnie problem ten powodowany jest przez komponent sh404SEF. Po wyłączeniu go wszystko jest ok, po ponownym włączeniu też wszystko jest ok, ale po dodaniu nowego artykułu, dostęp do niego mają tylko zarejestrowani - do czasu, aż ponownie wyłącze i włącze komponent :/

EDIT2: Rozwiązaniem przy komponencie sh404SEF jest zaznaczenie opcji Advanced/Always insert menu title na Yes, w konfiguracji komponentu... :)