PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć Fontsize w templatce beez?



jerry34
08-10-2011, 13:51
Muszę się pozbyć (z żalem) Fontsize'a w templatce "beez" - zlewa mi się z grafiką winiety.
Jak to zrobić? Tzn. bez prostego kasowania kodu - może trzeba będzie wrócić do tego elementu.

zwiastun
08-10-2011, 14:24
Kod można skomentować

jerry34
08-10-2011, 14:33
Hmm... to za trudne dla mnie; jestem w tych sprawach całkiem zielony ;)

alex51
08-10-2011, 17:07
W pliku index.php tego szablonu w wierszu 58 zaczyna się fragment fontsize.
Możesz usunąć ten wpis:

<div id="fontsize">
<script type="text/javascript">
//<![CDATA[
document.write('<h3><?php echo JText::_('FONTSIZE'); ?></h3><p class="fontsize">');
document.write('<a href="index.php" title="<?php echo JText::_('Increase size'); ?>" onclick="changeFontSize(2); return false;" class="larger"><?php echo JText::_('bigger'); ?></a><span class="unseen">&nbsp;</span>');
document.write('<a href="index.php" title="<?php echo JText::_('Decrease size'); ?>" onclick="changeFontSize(-2); return false;" class="smaller"><?php echo JText::_('smaller'); ?></a><span class="unseen">&nbsp;</span>');
document.write('<a href="index.php" title="<?php echo JText::_('Revert styles to default'); ?>" onclick="revertStyles(); return false;" class="reset"><?php echo JText::_('reset'); ?></a></p>');
//]]>
</script>
</div>

zwiastun
08-10-2011, 17:20
Lub skomentować <!-- tu cały ten fragment -->

jerry34
08-10-2011, 19:02
Problem w tym, że o ile usunięcie jest dla mnie całkiem zrozumiałe, to nie wiem, na czym polega komentowanie, tzn. domyślam się, że chodzi o dezaktywowanie jakiejś komendy, ale jakim poleceniem się to robi? :hmm:

alex51
08-10-2011, 19:06
Komentowanie, mówiąc językiem "popularnym", jest to taka zmiana w kodzie, by był on odczytany jako komentarz a nie jako wcześniejszy kod. @Zwiastun podał Ci już znaczniki: otwierający <!-- i zamykający -->, między którymi ma być zawarty fragment podawany przeze mnie. Komentowanie pozostawia wspomniany fragment w kodzie, powoduje jednak, że nie będzie on wykonywany, więc zawsze można w prosty sposób przywrócić jego wcześniejszą funkcjonalność.

jerry34
08-10-2011, 20:04
Dzięki wielkie!! Lepiej tego już nie da się wytłumaczyć :)

maj_ka
06-12-2011, 18:46
Uzywajac joomla 1.6 wykomentowałam i zadziałało. Teraz, przy Joomla !.7.3 mam problem - zanim wykomentowałam to zainstalowałam moduł FastFont którego rola jest podobna do Rozmiar Tekstu tylko jest z ikonami zamiast tekstu... Moduł umieściłam w kolumnie nad menu. Zabrałam się za wykomentowanie Rozmiaru tekstu i gdy wydaje mi się że zrobiłam to co powinnam czyli zamiast:
<div id="line">
<div id="fontsize"></div>
<h3 class="unseen"><?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_SEARCH'); ?></h3>
<jdoc:include type="modules" name="position-0" />
</div> <!-- end line -->
dałam:

<!-- <div id="line">
<div id="fontsize"></div>
<h3 class="unseen"><?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_SEARCH'); ?></h3>
<jdoc:include type="modules" name="position-0" />
</div> -->

oraz usunęłam z Head:

var fontSizeTitle='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_FONTSIZE'); ?>';
var bigger='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_BIGGER'); ?>';
var reset='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_RESET'); ?>';
var smaller='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_SMALLER'); ?>';
var biggerTitle='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_INCREASE_SIZE'); ?>';
var resetTitle='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_REVERT_STYLES_TO_DEFAULT'); ?>';
var smallerTitle='<?php echo JText::_('TPL_BEEZ2_DECREASE_SIZE'); ?>';

to owszem Rozmiar tekstu zniknął, ale moduł FastFont stracił ikony i zamiast każdej wyświetla się słowo Undefined.

Czy ktoś ma pomysł co mogłam zrobić dobrze w 1.6 że się udało a co pominęłam w 1.7 lub o czym zapomniałam?
Porównywałam index.php z obu i na tej podstawie dokonywałam różnych kombinacji ale nic z tego :/

Wychodzi mi że są one jakoś powiązane wspólnym parametrem (chyba id=fontsize w personal.css dla templatki i to samo w stylu modułu) tylko nie wiem jak to rozdzielić :]