PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie na inny serwer



darekdarek
08-10-2011, 18:03
Witam.
Gdzie mógłbym znaleść informacje nt. migracji tej samej wersji joomli na inny serwer. Na nowym serwerze już zainstalowałem i co teraz...
- jakie pliki, foldery mam skopiować.
z góry dzięki za rade...

Gall Anonim
08-10-2011, 19:51
Najprościej przerzucić całość za pomocą komponentu akeeba i opcji direct ftp - cała operacja przeniesienia trwa wówczas około 15 minut.
Pzdr

darekdarek
08-10-2011, 19:57
chodzi o całą zawartość joomli? na tą chwile przeniosłem baze danych - przerzuciły się artykuły.
czy plik configuration.php też przerzucić?
dzięki

Gall Anonim
08-10-2011, 20:27
Przy pomocy akeeba robisz po prostu kopię odtworzeniową na nowym hostingu - następnie tworzysz pustą - nową bazę danych - wchodzisz domeną do katalogu do którego przerzuciłeś kopię odtworzeniową i robisz jak gdyby pełna nową instalację ale joomla ze wszystkimi plikami i bazą danych ze starego hostingu - jest to coś podobnego jak instalacja joomla z przykładowymi danymi tyle że są to w tym przypadku dane przerzucanej witryny i interfejs jest odrobinę inny jednak sam proces instalacji wygląda analogicznie - jak napisałem - przeniesienie w ten sposób na nowy hosting trwa około 15 minut.
All

Winnetou
08-10-2011, 20:29
Kreator kopiowania witryny Akeeba poprowadzi cie krok po kroku przez proces przenoszenia całej strony wraz z bazą danych. Po co sobie utrudniasz zycie. Jeśli nie kumasz angielskiego to sugeruje jedynie mieć na pokładzie polską wersję językowa joomli. Akeeba zainstaluje się wówczas również w polskiej wersji.http://www.softdesign-studio.pl/cms-joomla/dostep-i-bezpieczenstwo/item/276-akeeba-backup

darekdarek
08-10-2011, 21:11
Katalog główny dla FTP/FTPS/SFTP na zdalnej witrynie?? co mam wpisać?

maciek0075
17-10-2011, 23:18
darekdarek, poczytaj tu (https://www.akeebabackup.com/documentation/akeeba-backup-documentation.html) lub tu (https://www.akeebabackup.com/documentation/quick-start-guide/index.html).

Przepraszam, że jako świeżo zarejestrowany od razu podpinam się pod dyskusję, ale mam pytanie w tym temacie. Podczas tworzenia kopii zapasowej witryny za pomocą Akeeba Backup pojawiło się ostrzeżenie, że pliki z głównego katalogu o nazwach: ".htgroup" oraz ".htpasswd" nie mogą być odczytane. Może napiszę, że robiłem kopię joomla 1.7.0 z serwera na localhosta. Po rozpakowaniu na localhoście (rozpakowywałem narzędziem Akeeba Extract Wizzard) tych plików oczywiście nie było, ale po "instalacji" witryna na moim dysku działa, logowanie do zaplecza też.
Pytanie brzmi: Czy wspomniane pliki nie mogły być odczytane dlatego, że mają ograniczone prawa odczytu (wartość 600)? Czy te pliki powinno się kopiować w przypadku przeprowadzki z serwera na inny serwer lub na localhosta? i w tym celu chwilowo zmienić ich właściwości np przez Filezilla?

maj_ka
22-11-2011, 19:50
kiedy pół roku temu przenosiłam po raz pierwszy joomle na inny serwer udało mi się to za drugim podejściem. dziś też mam do przeniesienia stronę i... nie wiem jak to zrobić. czytam tę samą instrukcję co wtedy ale chyba mało co do mnie dociera.
zainstalowalam na na stronie akeebe. zrobilam kopie. sciagnelam kickkstart. wgralam na nowy serwer. weszlam na kickstart. i doszlam do drugiej zakladki tak gdzie sie wpisuje dane bazy danych... osoba ktorej robie strone podala mi nazwe uzytkownika, nazwe bazy danych, a ja juz kombinuje na wszelkie mozliwe sposoby i nie wiem co jest grane - za kazdym razem gdy klikam "nastepne" i chce przejsc dalej to wyskakuje mi ze nie moze sie polaczyc z bazą... ktos ma pomysl gdzie moje myslenie moglo sie zaciac?
ide myslec dalej...

Karol99
22-11-2011, 21:33
osoba ktorej robie strone podala mi nazwe uzytkownika, nazwe bazy danych, a ja juz kombinuje na wszelkie mozliwe sposoby i nie wiem co jest grane - za kazdym razem gdy klikam "nastepne" i chce przejsc dalej to wyskakuje mi ze nie moze sie polaczyc z bazą... ktos ma pomysl gdzie moje myslenie moglo sie zaciac?

To mniej brak myślenia, a bardziej brak poprawnych danych... W tym miejscu instalator (nie kickstart) wymaga podania:

- nazwy serwera bazy danych,
- nazwy samej bazy,
- nazwy użytkownika bazy,
- przypisanego do niego hasła.

Jeśli nie podasz poprawnie wszystkich tych elementów - otrzymasz odpowiedź, że instalator nie może połączyć się z bazą :(

maj_ka
23-11-2011, 01:47
W tym miejscu instalator (nie kickstart) wymaga podania:

- nazwy serwera bazy danych,
- nazwy samej bazy,
- nazwy użytkownika bazy,
- przypisanego do niego hasła.

tyle ze ja je wszystkie mam, w poscie wyzej chyba moglam uscislic ze chodzi mi ze mam wszystkie te dane:) moja wina.
probowalam tez na dwa sposoby zeby zamiast nazwy serwera bazy danych wpisac localhost ale na razie tez nic.
serwer to nazwa.pl
joomla 1.6.
do tego przy przechodzeniu z pierwszej zakladki w druga pojawia mi sie komunikat o innej zawartosci niz kopia zapasowa i pytanie czy zastapic czy... i tu tez probowalam dwojako. ok, wydaje mi sie ze probowalam - byc moze pogubilam sie w ilosci mozliwych kombinacji :] jutro je sobie wypisze i zrobie chyba po kolei :))

Karol99
23-11-2011, 10:19
tyle ze ja je wszystkie mam

To oznacza, że co najmniej jeden z nich jest niewłaściwy - literówka, obcięty znak przy kopiowaniu lub coś podobnego. Jeśli masz dostęp do phpMyAdmin to możesz sprawdzić czy działają - zapewne nie. Niech właściciel serwera - czyli Twój zleceniodawca - sprawdzi poprawność tych danych (i poda właściwe...)


do tego przy przechodzeniu z pierwszej zakladki w druga pojawia mi sie komunikat o innej zawartosci niz kopia zapasowa i pytanie czy zastapic czy...

To normalne i bez większego znaczenia: Akeeba sprawdza, czy przywracasz stronę na tym samym serwerze, gdzie zrobiony był backup, a jeśli nie - zadaje to pytanie. W zależności od odpowiedzi na następnym ekranie w rubrykach wstawia dane starej bazy (które i tak pozwala ręcznie zmienić) lub zostawia puste miejsca.

Gall Anonim
23-11-2011, 10:20
a: którą wersję sql ustawiasz
b: dla MySQL 5.5 masz Adres serwera baz danych: sql.NazwaKontaActiv.nazwa.pl:3307
b: dla MySQL 5.0 masz Adres serwera baz danych: sql.NazwaKontaActiv.nazwa.pl
Tak że najpierw sprawdź ustawienia bazy nowej
i nie zapomnij o jej utworzeniu (sorki za ten żart - jednak i tak się zderza /obowiązuje cie nowe hasło do bazy danych)
user to nazwa nowo utworzonej bazy
nazwa bazy to nazwa nowo utworzonej bazy j.w.
Pzdr

maj_ka
23-11-2011, 12:32
b: dla MySQL 5.5 masz Adres serwera baz danych: sql.NazwaKontaActiv.nazwa.pl:3307


zainstalowało wszystko jak trzeba tylko mam nowy problem dlaczego automatycznie ustawilo na czcionke najmniejsza z mozliwych ktore sa na stronie sugerowane do wyboru :)
ale nic to - wazne ze udalo sie przeniesc, dzieki za pomoc:)

kasro
08-12-2011, 13:28
Witajcie. W końcu i ja muszę zmienić serwer ( home) co chyba nikogo nie dziwi :)

Poczytałem trochę i mam pytanie.

Zrobiłem direct FTP, lecz układ plików jest całkowicie inny? Czy jeszcze coś musze zrobić?


Czy jak zrobię kopie w ZIP, to co potem? Istalacja czystej jommpli + akeeba i przywrócenie kopii? Czy wtedy musze baze danych mieć tak samo nazwan ?

Gall Anonim
08-12-2011, 14:05
Opcja direct ftp jest niepominięciem elementu pakowania i rozpakowywania - reszta jest analogiczna - więc po przerzuceniu direct ftp robisz odtworzenie/instalkę

kasro
12-12-2011, 10:04
Właśnie tu mam problem. Akeba przenosła mi pliki

4788

Tak jakby zainstalowane. POprzez wejscie na stronę index nie wchodzi. POprzez uruchomienie Joomla.Start.php też nie

Mam jeszcze dwa dni na home, muszę się spieszyć :/

Gall Anonim
12-12-2011, 10:39
Domenę musisz mieć zaparkowaną dokładnie w tym katalogu do którego przeniosłeś pliki - gdzie masz teraz serwer?

kasro
12-12-2011, 13:17
Kylos.

Odpisali mi przed chwilą:

W pliku:
/home/wave/public_html/X/.htaccess
znalazla sie nie obslugiwana komenda:
Options -DirList

Po jej usunieciu wszystko wrocilo do normy.


Domena jeszcze nie jest skonfigurowana. Odnsze się bezpośrednio do miejsca na serwerze

Coś ruszyło. Teraz mam tak:

4789

Mam teraz przejść proces przywracania?

Bazyl
12-12-2011, 13:24
Tak...

kasro
12-12-2011, 13:35
Chyba akebe zrobiłem dobrze, lecz po wejściu bezpośrednio mam 404

4790

I przekierowuje na domene. Tam działa, lecz to idzie z home. Czy musze przekierować w pełni domenę, żeby to działało?

jak sprawdzić czy dobrze zrobiłem akebe i serwis działa, zanim przekieruje domenę?

Bazyl
12-12-2011, 13:42
Wejdź na obecną stronę przez adres serwera, np. twoja_strona.kylos.pl.

Wrzuć tam swój jakiś index.html - sprawdzisz, czy jesteś w dobrym miejscu.
Zrób kopię.
Wrzuć plik .jpa na serwer, dodaj kickstart.php.
Uruchom: twoja_strona.kylos.pl/kickstart.php

kasro
12-12-2011, 21:21
OK. Spróbuje tak jak piszesz i wieczorem przysiąde

---------- Post dodany o 21:21 ---------- Poprzedni post był o 13:52 ----------

Bazyl zrobiłem tak napisałeś. Wrzuciłem plik zip z akeby. Odapliłem mój plik startowy joomla start. Wypakował mi pliki. Dalej nie idzie.

Po wypakowaniu mam i wejsciu w link 3wave.kylos.pl/xx/instalation/index.php mam akeba backup instaler. Przeszedłem wszystkie kroki ni nie działa.

Jak chce teraz wejść w to jeszcze raz mam wpis na żółto:

The databases.ini file is not present in the sql directory, or is not readable. Database restoration can not proceed. Please check that you have extracted and uploaded all the files and that they have adequate permissions, e.g. 0755.

Bazyl
12-12-2011, 22:23
Uzyłeś translatora żeby odczytać komunikat?
Jpa jest wg. autora lepszym formatem dla pliku kopii.
Paczkę należy pobierać przez ftp, a nie przeglądarkę.
Możesz podesłąć dane na PW, jak chcesz

kasro
13-12-2011, 00:25
Bazyl mnie nakierował.

Chyba działa. Tzn główna strona poszła, lecz na razie na subdomenie serwerowej. W cokolwiek klikne to wywala błąd. Czy dobrze kminie , że to jeszcze problem przekierowań z głównej domeny i dopiero jak DNSy sie odświeżą i cały ruch do domeny będzie kierowany na nowy serwer to całość ruszy?

Bazyl
13-12-2011, 00:55
Strona ma działać na domenie serwerowej.
Uzupełnij live_site w configuration.php