PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa tła w templatce



jacopp
08-10-2011, 21:13
Witam

Proszę o pomoc w modyfikacji ustawień stylu templatki pod kątek wykorzystania dwóch teł.

Chodzi mi o możliwość wykorzystania w topie strony tła w wysokiej roździelczości który poniżej przechodzi w tło niskiej rodzielczości z funkcją repeat.
Próbowałem w ustawieniach css sekcji body wstawić dwie linijki background (jedno tło w wysokiej rozdziałce druga linijka w niskiej z repeat) ale niestety jest tylko jedno tło.

Czy jest to do zrobienia ? Jeśli tak to proszę o pomoc.

nikszal
08-10-2011, 21:19
Musisz podzielić szablon na dwa bloki, w którym pierwszy background-image będzie w "wysokiej rozdzielczości", a drugi w "niskiej". Za pomocą jednej grafiki tła dla całego szablonu tego tego nie zrobisz.

Trudno tu teoretyzować w jaki sposób to zrobić, bo zależy to od konkretnego szablonu.

a_m
08-10-2011, 22:05
Trudno tu teoretyzować w jaki sposób to zrobić, bo zależy to od konkretnego szablonu. dlatego link do strony + poglądowy obrazek = szansa na uzyskanie podpowiedzi

Jac
08-10-2011, 23:12
Proszę o pomoc w modyfikacji ustawień stylu templatki pod kątek wykorzystania dwóch teł.
Chodzi mi o możliwość wykorzystania w topie strony tła w wysokiej roździelczości który poniżej przechodzi w tło niskiej rodzielczości z funkcją repeat.
Czy jest to do zrobienia ? Jeśli tak to proszę o pomoc.

Html:

<body>
<div id="allcontainer">

</div>
</body>


CSS

body {
padding: 0; margin: 0;
text-align: center;
background: url(../images/bg.png) repeat;
}

div#allcontainer{
width: 100%;
height: auto;
overflow: hidden;
clear: both;
background: url(../images/bgtop.png) repeat-x;
}


Dla kontenera #allcontainer możesz jeszcze ustawić minimalną wysokość równą wysokości górnego tła.