PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z utworzeniem szablonu.



maryśkaaa
08-10-2011, 21:51
Hej, w końcu po długich trudach udało mi się zainstalować Joomlę na serwerze (wykupionym). Ale pojawił się problem natury technicznej. Zacznę może od tego że po zainstalowaniu joomli usunełam całą jej początkową zawartość (menu, artykuły, etc, etc) Po wgraniu szablonu na serwer wyskoczył mi taki oto komunikat:

http://img829.imageshack.us/img829/5454/99066663.png

To jest plik index.php z katalogu instalacyjnego. Zmieniłam nazwę tego pliku i zamiast kominukatu pojawiła się strona html.

Druga sprawa. Chciałabym stworzyć szablon pod joomlę, na YT jest fajny tutorial, ale &%$*%^ baran usunął najważniejszą część. Wiem jak zrobić szablon, ale nie wiem jak go "pociąć" i zainstalować, tak, żeby można było tym zarządzać. Od kilku godzin szukam informacji, ale niestety, nic nie znalazłam. Chciałabym nietypową stronę [wejściówkę z możliwością wyboru języka i tą najważniejszą, czyli z artykułami]: tutaj przykład: http://www.gryfomania.pl

Dałoby radę zrobić coś takiego? No ale co z tym nieszczęsnym php...?

nikszal
08-10-2011, 21:58
1. Brak Ci strony startowej, bo usunąłeś wszystko zbyt dosłownie.
2. Zainstaluj prosty szablon i gruntownie poznaj jego budowę, a następnie zabierz się za tworzenie własnego.

maryśkaaa
08-10-2011, 22:01
Mam zainstalowany jakiś szablon, ale nadal wyskakuje kominukat. Czy tam czegoś brakuje? jak to odzyskać???

nikszal
08-10-2011, 22:04
Utwórz link startowy do strony głównej. Taki z gwiazdką.

maryśkaaa
08-10-2011, 22:08
W sekcji artykuły?

nikszal
08-10-2011, 22:10
Po pierwsze - w J. 1.7 nie ma sekcji.
Po drugie - linki tworzy się w projektancie menu, a nie w artykułach.

Gall Anonim
09-10-2011, 11:29
W sekcji artykuły?
W menu głównym witryny powinien być element wskazujący na to co ma być stroną startową, nie jest istotne czy będzie to pojedynczy artykuł, przegląd artykułów, na stronie startowej, galeria czy też jakikolwiek komponent który jest prezentowany na stronie - n.p. forum lub nawet blank komponent.
Czyli jak napisano coś co jest wskazane domyślnie jako strona startowa.
Pzdr

nikszal
09-10-2011, 14:59
Koleżanka ma stare html-owskie przyzwyczajenia. Nie odróżnia cms Joomla od strony napisanej w czystym html. Podyskutowałem z nią przez chwilę na gg i... ręce mi opadły. Nie mam co do tego żadnej wątpliwości od chwili, gdy dowiedziałem się, że treść strony usiłuje umieszczać bezpośrednio wśród wierszy kodu szablonu.

maryśkaaa
10-10-2011, 13:42
Po kursie, udało mi się dopasować szablon mojego autorstwa do systemu joomla. Nie obejrzałam jeszcze wszystkiego, ale to kwestia czasu.

Temat można zamknąć.

Acha, nie każdy jest alfą i omegą. Chyle czola przed tymi co z mlekiem matkli wyssali madrosc wszelaka. HOWK!

nikszal
10-10-2011, 13:58
Chyle czola przed tymi co z mlekiem matkli wyssali madrosc wszelaka. HOWK!
I tu masz rację z pokłonami, bo po raz pierwszy kiedy zainstalowałem cms (Limbo, Mambo, Joomla 1.0 i późniejsze), to nie zaczynałem od usuwania wszystkiego włącznie z linkami.
Zaglądałem do przykładowych artykułów i próbowałem tworzyć kolejne, a później je linkować. Do głowy mi nie przyszło, aby siłą rozpędu starych nawyków grzebać tam, gdzie nie powinienem, bo krok po kroku widziałem pozytywne efekty swoich prób.