PDA

Zobacz pełną wersję : wyciąganie danych z jedenj Joomla do drugiej



szycha
09-10-2011, 15:02
Witam

Szukałem po forum ale nie znalazłem takiej sytuacji.
Być może źle szukam.

Czy istnieje rozszerzenie obsługujące taką sytuację.

Mam kilka serwisów (wszystkie na joomla 1.5) w których mam newsy informacje itp.

Teraz chciałbym postawić jedną joomla 1.5, która będzie mogła na głównej stronie wyświetlać newsy z własnej bazy oraz mogła wyciągać najnowsze z pozostałych.

Chodzi o to żeby wpisując news w którym z serwisów wyświetlił się on tez na głównym zbiorczym.

Serdeczne dzięki wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

zwiastun
09-10-2011, 19:00
Skonfigurować sobie odpowiednio komponent Doniesienia albo kilka modułów pod tą samą nazwą

szycha
09-10-2011, 21:59
Dzięki.

Nie kumam tylko podpowiedzi kilka modułów pod tą samą nazwą.

A i jeszcze jedno strony leżą na różnych serwerach.

nikszal
09-10-2011, 22:01
Ale moduły można kopiować, w tym moduł Doniesienia i w każdym z nich mogą być treści z rożnych stron.

szycha
10-10-2011, 12:46
Chyba nie do końca się rozumiemy. Chodzi mi o to, że artykuły na stronie głównej mają się układać normalnie po dacie. Od najnowszych do najstarszych z tym, że mają być powyciągane z różnych instancji Joomla które są na różnych serwerach.
Przypuszczam, że wtyczek pod to nie będzie. Pewnie muszę pogrzebać solidnie w kodzie. :(

nikszal
10-10-2011, 13:14
Chyba nie do końca się rozumiemy.
Też tak myślę, bo nie sprawdziłeś do czego w J. 1.5 służy moduł nazwany Kanał RSS (mod_feed)


Pewnie muszę pogrzebać solidnie w kodzie.
Grzeb w kodzie ile chcesz, bo to Twoja strona, tylko później nie pisz tu błagalnych postów z prośbą o pomoc, bo "coś się s******......o"