PDA

Zobacz pełną wersję : Odinstalowanie języka angielskiego



amazing
09-10-2011, 18:52
Witam!
Używam Joomli 1.7. Zainstalowałem sobie poczkę z językiem polskim i postanowiłem usunąć tą z angielskim.
Po wpisaniu w pasku adresu adresu mojej strony automatycznie zostaje do niego dopisane http://strona-z-17.pl/index.php/pl/ co średnio mi pasuje. Kiedy wchodzę w Instalacje: Zarządzanie, wybieram English (United Kingdom) i daję opcję Odinstaluj. W rezultacie dostaję komunikat: Tego języka nie można odinstalować.Jest zablokowany w bazie danych (zwykle en-GB).


Serdecznie proszę o pomoc!
Dziękuję

zwiastun
09-10-2011, 18:54
Daruj sobie. Przy każdej następnej aktualizacji, język angielski będzie instalowany na nowo.

amazing
09-10-2011, 19:00
Czyli nie da się tego usunąć?

zwiastun
09-10-2011, 19:03
1. Nie sprawdzałem, czy się da, uzmysławiam Ci, że to nie ma sensu, bo skrypt musisz aktualizować, a podczas aktualizacji automatycznej stare pliki zostaną nadpisane nowymi i język angielski znajdzie się ponownie na serwerze.
2. Przyrostek pl w adresie witryny pojawił Ci się zapewne dlatego, że grzebałeś z ustawieniami dotyczącymi wielojęzyczności (języki - > Treści, Przełącznik Języka, Filtr Języków)

PS. Nie da się usunąć.

dulek09
09-10-2011, 19:10
Dodałem tam język polski. Niestety po usunięciu go zamiast treści witryny, przeglądarka zwraca mi:
Nieprawidłowe przekierowanie







Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.





Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek.

PeFik
09-10-2011, 20:45
Jesteś "amazing" ale w wydaniu krajowym, nie ma sensu, jak chcesz oszukać siebie czy klienta że to autorski "polski" CMS ?

zwiastun
09-10-2011, 21:07
Samo dodanie języka polskiego do języków treści nie powoduje takich reakcji (nie ma w ogóle wpływu na adresy treści wewnętrznych). Musiałeś "namieszać" więcej z ustawieniami dotyczącymi wielojęzyczności.

maniek
30-12-2012, 02:02
Miałem podobną niedogodność.

Wyłączenie dodatku Filtr języków załatwiło sprawę.

Od tej chwili przedrostek /pl/ zniknie z Twojego adresu URL i nie będziemy wymagany do poprawnego funkcjonowania (wspomniany błąd z przekierowaniem).

Pan PeFik trochę nerwowy. Myślałem, że forum istnieje po to, aby pomagać... Mógłbyś przynajmniej swoim postem wnieść coś do poruszanego tematu, zamiast karcić (być może) nowego sympatyka Joomla. Nie zapominajmy skąd wzięła się nazwa naszego ulubionego CMSa... bez odbioru.