PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z paginacją/przechodzeniem do starszych newsów



Majster
10-10-2011, 02:49
Mam stronę na home.pl w joomli 1.7, na stronie głównej są w menu Aktualności znajdują się artykuły wyróżnione, których mam ok 30 (wszystkie mają status aktywna,opublikowana) a ustawienia widoku artykułów mam takie, że 1 pozycja główna i 8 pozostałych pozycji (razem na pierwszej stronie 9 artykułów). W takiej sytuacji mam na dole strony głównej te strzałki do przekierowania do artykułów 10-30. ale jak klikam "następny" to pojawia sie pusta strona z błędem 404 gdzie w pkt. 5 jest komunikat "Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu." Dodam że lokalnie na xamppie ta paginacja/przechodzenie do starszych artykułów (kolejnych podstron z artykułami) dobrze działa. Kontaktowałem sie z home.pl i powiedzieli mi że to problem joomli. Czytam poprzez szukajke na forum i nie moge znaleźć podobnego wątku. Wiec co może być nie tak? Proszę o pomoc.

PeFik
10-10-2011, 09:34
Home w 99,9% będzie mówił, że to problem CMS tego albo innego.
Tym razem może to jednak być problem w ustawieniach?

Majster
10-10-2011, 13:45
Ale gdzie w ustawieniach?
W menu głównym z zapleczu mam pozycję Aktualności i ustawieniach tych Aktualności (bo pod te aktualności mam podpięte artykuły-newsy na mojej stronie głownej) w części "Opcje układu" mam:
Wybierz kategorię - wszystkie kategorie
pozycji głównych - 1,
pozostałych pozycji - 8,
kolumn - 2,
liczba odnośników - 0,
Uprządkuj w kolumnach - W poprzek,
Uporządkuj kategorie - Globalnie,
Uporządkuj artykuły - kolejność wyróżnionych,
Uporządkuj wg daty - Globalnie,
Podział strony - Automatycznie,
Paginacja - Pokaż,
tyle,
w menu Artykuły w opcjach w Przegląd/ Przegląd wyróżnionych mam to samo z jedną różnicą że "liczba odnośników jest 4" ale to chyba raczej nie robi problemu bo ustawienia menu głównego chyba są nadrzędne co?
Poza tym lokalnie na xamppie działa mi ta paginacja mi mogę przechodzić pomiędzy kolejnymi podstronami ze starszymi artykułami a na home.pl nie mogę :(
Gdzie w takim razie w ustawieniach może być coś do ewentualnego ustawienia?

zwiastun
10-10-2011, 16:10
Dyskusja toczy się nie na temat!
Posty nie na temat zostały usunięte.

Majster
10-10-2011, 19:22
Home.pl odpisało mi na maila w ten sposób:



"Sytuacje udalo sie nam rozwiazac, przez dodanie w pliku .htaccess nastepujacych przekierowan:
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^start=[0-9]*$
RewriteRule ^index.php(.*)$ / [R,L]

RewriteCond %{QUERY_STRING} ^limitstart=[0-9]*$
RewriteRule ^index.php(.*)$ / [R,L]"

i faktycznie paginacja działa :)

Tylko mam pytanie, bo ja za bardzo sie nie znam. Czy dobrze się domyślam że mógłbym, znając ten kod, sam poprawić swoją Joomle?