PDA

Zobacz pełną wersję : Gantry framework nie zapisuje ustawień



Thorn
10-10-2011, 12:12
Witam wszystkich

Problem polega na tym że nie wiem dlaczego ale Gantry Framework czyli szablon podstawowy na J1.7.X nie chce zapisywać ustawień. Nie wiem może źle to robię ale na J1.5 działał normalnie jak dałem ZAPISZ to zapisywał i było zmienione. Czy na J1.7.X ustawienia szablonu zapisuje się jakoś inaczej czy co ?
Próbowałem nawet z J1.6 i to samo nie da się zapisać ustawień, niby pisze, że zapisało ale jak daje się zapisz i wyjdź to wraca do ustawień default. Już sam nie wiem co zrobić by móc edytować Gantry i żeby zapisywało ustawienia.
Proszę o pomoc jak ktoś wie co i jak.

PeFik
10-10-2011, 13:39
Sugeruje odpowiedzi na to pytanie poszukać na forum projektu RockeTheme ! Bo może być wiele powodów, poczynając od przeglądarki, czy konflikcie JS.

nikszal
10-10-2011, 13:41
Sugeruje odpowiedzi na to pytanie poszukać na forum projektu RockeTheme ! Bo może być wiele powodów, poczynając od przeglądarki, czy konflikcie JS.

... po poprawną instalację szablonu wraz z dodatkami.

Thorn
10-10-2011, 14:10
jest to czyściutka instalacja J1.7.1 + najnowsze gantry wiec nie widzę jakiś problemów wypisanych.

PeFik
10-10-2011, 14:13
Mieszkasz w Londynie to znasz j.angielski na tyle, aby support z RT ci pomógł skutecznie.

1) To nie jest forum komercyjnych produktów, co najwyżej od czasu do czasu.
2) Czy na każdej przeglądarce nie możesz zapisać ?
3) Czy to nie jest może wina braku możliwości zapisu pliku konfiguracyjnego ?

nikszal
10-10-2011, 14:16
+ najnowsze gantry wiec nie widzę jakiś problemów wypisanych
A co zainstalowałeś?
Tylko szablon?
Paczka z szablonem ma 92,5 kB, a z dodatkami 850 kB.

Thorn
10-10-2011, 14:55
No takim noobem nie jestem :P

całą pełna paczkę biblioteki + plugi + szablon

---------- Post dodany o 12:55 ---------- Poprzedni post był o 12:52 ----------


Mieszkasz w Londynie to znasz j.angielski na tyle, aby support z RT ci pomógł skutecznie.

1) To nie jest forum komercyjnych produktów, co najwyżej od czasu do czasu.
2) Czy na każdej przeglądarce nie możesz zapisać ?
3) Czy to nie jest może wina braku możliwości zapisu pliku konfiguracyjnego ?

plik konfiguracji hmm podobno takowego nie ma pod J1.7 tylko jest teraz od razu w bazie danych.
co do pierwszego punktu twojego
Gantry Freamework nie jest komercyjny tylko oprogramowaniem free
License The Gantry Framework is free and released under the GPLv2.0 license (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html).
The GPL is an example of a powerful copyleft license that requires derived works to be available under the same copyleft. Under this philosophy, the GPL grants the recipients of a computer program the rights of the free software definition and uses copyleft to ensure the freedoms are preserved, even when the work is changed or added to. This is in distinction to permissive free software licenses, of which the BSD licenses are the standard examples.

PeFik
10-10-2011, 14:58
Mi tego tłumaczyć nie musisz, ale ... dalej obijamy się o tą samą ścianę. Oni wyprodukowali Tobie nie działa, więc Ich zapytaj!

zwiastun
10-10-2011, 15:08
@PeFik: przecież nie tak.
Oczywiście, że najlepiej zapytać tam, ale to nie wyklucza postawienia problemu tutaj. Może ktoś wie, jak rozwiązać.

Thorn
10-10-2011, 16:33
Tam też pytam ale może ten problem występować u większej ilości osób w PL i warto by było mieć rozwiązanie na naszej ulubionej stronie o joomla.

Może ktoś jednak zainstaluje u siebie czystą J1.7.1 i do tego gantry framework i zobaczy czy też ten problem ma czy to tylko u mnie występuje.

jedyne co moge dodać do czego doszedłem to całość konfiguracji powinna być zapisywana jednak w bazie danych - jos_template_styles i tam jest zapisana po edycji ręcznej da się pozmieniać wiekszość ustawień ale co z tego jak to powinno dać się wykonać z poziomu joomli a nie phpmyadmin :(
może jakieś prawa trzeba ustawić w stosunku do bazy danych ? nie wiem już sam nie mam pomysłu a jeżeli chodzi o support to też nie spieszą się z odpowiedzią nawet na grupie dyskusyjnej na razie nikt nie odpowiedział.

nikszal
10-10-2011, 18:05
Tam też pytam ale może ten problem występować u większej ilości osób w PL i warto by było mieć rozwiązanie na naszej ulubionej stronie o joomla.

Przepraszam - a co Ci nie działa w tym szablonie?

Póki co zdążyłem zmienić kolor tła na #666666, kolor linków na zielony i czcionkę na Georgia.

http://nowosolskietematy.pl/joomla/index.php?option=com_sobipro&sid=54&Itemid=104

Mam tylko zainstalowane SobiPro, więc nie sugeruj się nie najlepszym formatowaniem na stronie.

Raveren
11-10-2011, 23:39
Na stronie testowej (http://raveren.byethost16.com/) zainstalowałem gantry_framework_joomla16-3.2.11.zip i templatkę rt_gantry_j16-3.2.11.zip
Jak widać działa wszystko. Szukaj problemu gdzie indziej.
PS.
Nie śmiejcie się z wyglądu strony. To tylko test na zmianę kolorów i położenia modułów.

PeFik
11-10-2011, 23:45
też zainstalowałem szablon od RT i działa zapisywanie

nikszal
11-10-2011, 23:52
To jeszcze panowie sprawdźcie jedną rzecz, a mianowicie włączcie podgląd pozycji modułów (J 1.7) i spróbujcie wejść do konfiguracji szablonu. Mnie wywala na stronę z podglądem pozycji.

Raveren
12-10-2011, 00:01
Mnie wywala na stronę z podglądem pozycji.
Chyba tak powinno być?

nikszal
12-10-2011, 00:06
Chyba tak powinno być?

Nie rozumiem. To jak wówczas można dokonywać zmian w konfiguracji szablonu?
Każde kliknięcie na nazwie szablonu na zapleczu wywala mnie na stronę z podglądem pozycji modułów.
Gdy ta opcja jest wyłączona, to w szablonie "cudy" mogę robić. Jest to trochę upierdliwe, bo tych pozycji w szablonie jest dużo, więc aby na bieżąco kontrolować umieszczanie poszczególnych modułów to trzeba często włączać/wyłączać podgląd.

Raveren
12-10-2011, 00:25
Zaznacz szablon i kliknij DOSTOSUJ - wtedy jest OK! Jeśli zamiast tego klikniesz na nazwę szablonu - dostaniesz moduły.

kixPL
13-10-2011, 23:21
mam ten sam problem, dlatego również poczekam na ewentualne wskazówki..

AndiC
13-10-2011, 23:57
Zainstalowałem na "localu" potestowałem i wygląda że jest OK. Poza jedną niedogodnością.
Podgląd szablonu musi być wyłączony aby można było wejść do konfiguracji tegoż szablonu.

kixPL
14-10-2011, 07:59
No niestety u mnie ciągle to samo.
Sytuacja wygląda tak: J1.7 zainstalowana tutaj (http://www.profeum.com/)
Gantry pobrane i zainstalowane stąd (http://www.gantry-framework.org/download) (pobrałem 3 pliki:Gantry Framework for Joomla 1.7, Gantry Default Template for Joomla 1.7, Gantry Template Bundle for Joomla 1.7)
I problem jest taki, że niezależnie jak wejdę w edycję szablonu (czy przez bezpośrednie kliknięcie na szablon, czy zaznaczając 'ptaszek' i potem Dostosuj, zaczynam zmieniać ustawienia, np. Features/ No logo i dodatkowo chcę włączyć datę Features/ Dana On - Daję ZAPISZ i odświeżam okno strony.... i nic się nie zmienia.
Próbowałem na Firefoxie i Operze.
Sorry, że tak łopatologicznie wszystko przedstawiłem.
Jakby ktoś miał ten sam problem i mógł podpowiedzieć rozwiązanie to będę wdzięczny.
Dodam, że jest to świeżutka instalka joomli - nic przy niej jeszcze nie grzebałem.. może jakieś uprawnienia... ?

PeFik
14-10-2011, 08:38
Skoro ten framework nie działa, to co za problem sięgnąć po 10 innych, część z nich jest na równie wysokim poziomie.

kixPL
14-10-2011, 09:33
Mógłbyś poradzić jakieś ze dwa godne uwagi?
Będę wdzięczny.

PeFik
14-10-2011, 11:36
Płatne czy bezpłatne ?

Jeśli kochasz kobyły to JAT3 - od joomlart - bardzo popularny i darmowy

p.s.
widze że jednak musze przez weekend napisac o tym artykuł.

Raveren
14-10-2011, 11:49
jest to świeżutka instalka joomli
Efekt braku zmian może występować gdy nie masz modułów przypisanych do nazw obowiązujących w szablonie. Domyślne (po instalacji danych przykładowych) są inne.

kixPL
14-10-2011, 11:50
Nie chciałbym już rozwijać nowego wątku, bo nie o tym była mowa.
Poszukam na forum jakichś porównań frameworków i spróbuje coś sobie wybrać i postawić.
Potrzebuje darmowe, i nie musi być kobyła - jakbyś jeszcze mógł coś polecić sprawdzonego było by super.

PeFik
14-10-2011, 11:52
bedzie artykuł do poniedziałku na GavickMagazine.com

kixPL
14-10-2011, 11:52
nie masz modułów przypisanych do nazw obowiązujących w szablonie.
podpowiedz proszę gdzie to zmienić.

AndiC
14-10-2011, 11:54
W modułach

kixPL
14-10-2011, 14:06
Przyznaje się bez bicia - poległem. Zainstalowałem J1.6 i dedykowany Gantry - ustawienia się zapisują i wszystko chodzi jak należy..
Tylko, że na 1.6 a nie 1.7

nikszal
14-10-2011, 17:32
ustawienia się zapisują i wszystko chodzi jak należy..
Tylko, że na 1.6 a nie 1.7

Na J 1.7.1 też pracuje. Sprawdzałem.

raffik
19-07-2012, 10:53
Witam

Minęło trochę czasu od publikacji tego postu, ale teraz sam mam ten sam problem z zapisywaniem zmian w darmowym szablonie Cloudbase2 z frameworkiem Gantry i dotąd nie znalazłem odpowiedzi.

Instalowałem go na 2 hostingach:
1. az.pl - NIE działa zapisywanie,
2. 1and1 - działa wszystko idealnie! (J2.5)
Instalowalem go na az.pl na J1.7 i J2.5 - bez różnicy, we wszystkich przeglądarkach tak samo.

Więc o co może chodzić? Kwestia jakich ustawień to może być?
"Na localu działa" z pewnością tak, ale zależy mi, zeby zadziałał na az'cie.
Proszę o jakieś wskazówki.

Dzięki

nikszal
19-07-2012, 16:40
1. az.pl - NIE działa zapisywanie,
Którą wersję php masz na serwerze w az.pl?

raffik
19-07-2012, 21:59
Info z cPanela:

Wersja PHP
5.2.17

raffik
21-07-2012, 21:24
Napisałem do admina, nie wiem co zrobili, ale działa.

bkr
31-07-2012, 12:21
Prawdopodobnie wyłączyli Ci rozszerzenie Suhosin. Raczej nie polecałbym tego rozwiązania ze względów bezpieczeństwa. Gdyby jednak się ktoś zdecydował na to, cytuje odpowiedź z Az.pl:

"opisaną sytuację może powodować rozszerzenie Suhosin uruchomione na serwerze. Rozszerzenie Suhosin może Pan całkowicie wyłączyć poprzez wpis do pliku .htaccess umieszczonego w katalogu głównym danej domeny:

<IfModule mod_php5.c>
php_value suhosin.simulation 1
</IfModule>

lub zarządzać poszczególnymi ustawieniami:

<IfModule mod_php5.c>
php_value suhosin.post.max_vars 0
php_value suhosin.get.max_vars 0
php_value suhosin.request.max_vars 0
php_value suhosin.post.max_array_depth 0
php_value suhosin.post.max_array_index_length 0
php_value suhosin.post.max_name_length 0
php_value suhosin.post.max_vars 0
</IfModule>

gdzie 0 oznacza brak limitu."

raffik
11-08-2012, 14:48
Pojawił się ten wpis w .htaccess

<IfModule mod_php5.c>
php_value suhosin.simulation 1
</IfModule

bkr
27-08-2012, 10:48
Tak przy okazji nie musi to być w pliku .htaccess w katalogu głównym domeny, a wystarczy w pliku .htaccess w katalogu w którym jest zainstalowana Joomla!

trb
23-09-2012, 12:43
Dzięki chłopaki za podpowiedź. Wyłączenie suhosin pomogło i po sprawie. A bujałem się z tematem już prawie rezygnując z misternie ułożonego planu (templatka + gantry.. itp). Dodam że hosting na az.pl.