PDA

Zobacz pełną wersję : Max ilość znaków w arytkule



Makik
10-10-2011, 14:11
Witam wszystkich,
Problem jest następujący. Mam utworzony i zapisany artykuł, w którym ilość słów (words) wynosi ponad 9000. Próba dopisania dłuższego zdania (o wklejeniu dłuższego tekstu nie wspomnę) powoduje, że przy zapisie zmiany są nieuwzględniane. Dopisanie dwóch, trzech słów - zapis pozytywny.
Joomla 1.7, próba na różnych edytorach :(
Jakieś sugestie?

p.s.
Artykuł docelowo będzie miał ok. 11 000 słów i tak ma być. Próby podziału na mniejsze artykuły jest kompromisem, który użyję w ostateczności.

Jola
13-10-2011, 15:36
Witam,
istotne jest ile Twoje artykuły zawierają znaków - a nie słów.
Wklejanie treści bezpośrednio z Worda baardzo pomnaża tą ilość. Wówczas ustawienia kolumny tabeli jos_content introtext i fulltext na mediumtext to za mało. (Chociaż zakres, nawet przy kodowaniu utf-8 jest dosyć koszmarny).
Sprawdź czy da się odchudzić ilość znaków, jeśli nie to przełącz na longtext.

Makik
13-10-2011, 22:41
Większość artykułu była pisana z ręki. Worda nie używam co najwyżej oo (parę razy była wklejanka), ale śmieci za dużo nie ma. Przełączyłem na longtext, ale problem pozostał. Czy, aby zadziałały zmiany - konieczny jest restart serwera (wydaje mi się, że nie)?

palyga007
09-11-2011, 18:17
Prawdopodobna przyczyna problemu opisana tutaj:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?58213-Nie-zapisuje-si%C4%99-d%C5%82ugi-tekst-w-artykule-dlaczego&p=258618&viewfull=1#post258618