PDA

Zobacz pełną wersję : joomlapack problem z podstronami



arunia
10-10-2011, 22:39
Witam.
Przywróciłem stronę joomlapakc-em, przebieg przywracania ogólnie był bezproblemowy ale nie znajduje podstron, może ktoś spotkał się z takim błędem, oto link do strony www.andytile.com (http://www.andytile.com)

Gall Anonim
11-10-2011, 00:36
wyłącz proste adresy i zobacz co się będzie działo

arunia
11-10-2011, 16:13
Witam.
Wielkie dzięki, jak je wyłączyłem to wszytko chodzi, teraz wiem co poprawić by znowu chodziło na końcówce .html
Pozdrawiam.

Gall Anonim
11-10-2011, 16:50
A co się takiego stało że strona była przywracana?

arunia
11-10-2011, 18:35
Zrobiona była kopia strony, (zawsze je robie) kolega ze stanów był na długim urlopie i nie opłacił serwera. Obudził się 1,5 miesiąca po terminie zapłaty, musiałem założyć nowy serwer i wepchać beckupa. Już wszystko chodzi tak jak trzeba.

Gall Anonim
11-10-2011, 18:38
A z ciekawości mojej i innych Jakie było rozwiązanie - proszę pisz zawsze jak znajdziesz może mi się np. przyda.
To co casch - czy jeszcze coś innego?

arunia
11-10-2011, 18:59
Jest sobie plik o nazwie .htaccess po beckupie posiada on nazwę htaccess.bak i coś się w nim tam że tak powiem przestawia (nie wiem dokładnie co) usuwam go i ładuje pliczek który mam na kompie bez rozszerzenia .bak jest trochę modyfikowany chyba pod względem bezpieczeństwa z tego co pamiętam. To może jest śmieszne ale zawsze sobie mówię że w tym htaccess.bak jest bałagan czyli linia za linią w ciągłym wierszu a w tym .htaccess jest wszystko czytelne i poukładane można wszystko znaleźć w sposób zrozumiały odczytać. Jak mi napisałeś o tych prostych adresach to mnie oświeciło zamieniłem pliki i chodzi, to jest 10 sekund roboty.

Gall Anonim
11-10-2011, 19:04
No to mea culpa - bo plik .htaccess zawiera konfigurację do mod_rewrite, prostych adresów (czasami nie jest potrzebny) oraz adresów z przyrostkiem - nie miałem pojęcia że JoomlaPack back'uje ten plik - osobiście używam następcy - czyli akeeba - i tutaj kopia jest 1:1.
Nie mniej - nie pomyślałem :) Bywa
Pzdr

arunia
11-10-2011, 19:09
Dzięki. Pozdrawiam.