PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wysyłaniem maila joomla 1.5.20



Edgecrusher
12-10-2011, 02:01
Witam korzystam tak jak napisałem w temacie z joomla 1.5.20 , strona stoi na serwerze lokalnym u mnie w mieście. Na stronie www.tomaszs.cj.com.pl (http://www.tomaszs.cj.com.pl) stworzyłem zakładke kontakty, tam zainstalowałem komponent ALF Contakt, a w nim ustawiłem preferencje aby maile, które są pisane przez odwiedzających strone były wysyłane na adres t.skowronski88@gmail.com. Po uzupełnieniu formularza z minimalnymi wymaganiami od, email, temat, wiadomość komponent pokazuje mi info o wysłanej wiadomości natomiast sama joomla (jeśli sie nie myle) ukazuje komunikat: PHPMAILER_FROM_FAILEDt.skowronski88@gmail.com

konfiguracja w joomli wygląda nastepująco:

Obsługa poczty: Serwer SMTP
Wysyłaj z adresu: t.skowronski88@gmail.com
Nazwa nadawcy: Navia Ink
Ścieżka Sendmail
Uwierzytelnianie SMTP: Nie
Bezpieczeństwo SMTP: Brak
Port SMTP 25
Użytkownik SMTP t.skowronski88@gmail.com
Hasło SMTP tutaj moje hasło
Serwer SMTP smtp.gmail.com

Niezależnie od tego jaka opcje wybiore w obsługa poczty pojawia mi się inny bład w różnych komponentach a juz kilka sprawdzałem o treści:

przy FUNKCJA POCZTOWA PHP "Nie udało się uruchomić wysyłania poczty."
przy SEND MAIL "PHPMAILER_EXECUTE/usr/sbin/sendmail" + komunikat komponentu: "Błąd: E-mail nie został wysłany. Spróbuj ponownie później."
przy SERWER SMTP "PHPMAILER_FROM_FAILEDt.skowronski88@gmail.com

Dodam również,żeby przypadkiem od kogoś nie dostał reprymendy,że szukałem w tematach na forum odpowiedzi próbowałem konfiguracji jak widać na trzy możliwe sposoby i za każdym razem coś nie tak, być może coś omylnie zrozumiałem.

Jeżeli czegoś z ważnych informacji nie umieściłem przepraszam - starałem sie jak najdokładniej ten problem opisać.

Mam nadzieje,ze ktoś znajdzie się chętny do pomocy mojej nieudolnej osobie i ewentualnie poświeci chwile aby dokładnie napisać co zrobić.

Dodam również,że nie chce sie upierać przy żadnej konfiguracji jedyne co chciałbym osiągnąć to fakt spływających maili do mnie na gmail z podanej wcześniej strony.

Pozdrawiam i chyle czoła przed osobą,która mi pomoże!

Bazyl
12-10-2011, 07:36
Witam,

J! ma już numer 1.5.23, uaktualnij...
Po co dodatkowy komponent do tak prostej czynności?
Czy standardowy formularz wysyła mejle?

nikszal
12-10-2011, 12:04
Powiem tak.

Ręce opadają jak widzę czasami Wasze kombinacje.

Zainstalowałem kiedyś system (J 1.5.22), postawiłem stronę, dosłownie niczego nie zmieniałem w konfiguracji poczty. Pozostały dane, które normalnie podaje się podczas stawiania strony. Adres pocztowy też mam z google więc teoretycznie, idąc za Twoim przykładem również nie powinienem otrzymywać poczty z formularza kontaktowego. Ale tak nie jest, poczta do mnie dochodzi. Php mailer doskonale sobie radzi z wysyłaniem poczty nawet do Google.

Zainstalowałem komponent ALFContact tylko po to, by sprawdzić opisywany problem. Nie wiem, czy Ciebie pocieszę tą informacją, ale poprzez ten formularz poczta również dochodzi równie szybko, jak przez standardowy formularz kontaktowy.

Moja sugestia jest taka - nie kombinuj, jeśli nie wiesz co robisz. Pozostań przy standardowych ustawieniach i w ten sposób pozbędziesz się masy kłopotów.

Ps
Możesz sprawdzić działanie komponentu ALFContact -> http://agroturystykalubuska.nstrefa.pl/kontakt

Edgecrusher
12-10-2011, 12:12
Dzieki Nikszal a w takim razie moglbys sie podzielic swoimi ustawieniami?

Standardowy komponent rowniez nie wysyla maili, tak jak napisalem wczesniej probowalem juz na kilka sposobow - nic nie daje rady. dlatego prosze o pomoc

nikszal
12-10-2011, 12:20
Typowe, standardowe ustawienia

Obsługa poczty: Funkcja pocztowa PHP
Wysyłaj z adresu: adres@gmail.com
Nazwa nadawcy: Xxxxxxxx xxxxxxxxx
Ścieżka Sendmail: /usr/sbin/sendmail
Uwierzytelnianie SMTP: Nie
Bezpieczeństwo SMTP: Brak
Port SMTP: 25
Użytkownik SMTP:
Hasło SMTP:
Serwer SMTP: localhost


a w komponencie ALFContact powieliłem swój adres pocztowy oraz dodałem przekierowanie do strony startowej po wysłaniu poczty.
Tylko tyle.

Edgecrusher
12-10-2011, 12:29
Rozumiem,ze w użytkownik SMTP i hasło SMTP jest pustka, jeżeli tak to na tych ustawieniach pojawia się komunikat: Nie udało się uruchomić wysyłania poczty.

Tak mialem niestety od poczatku. Czy problem moze wystepowac z wartoscia atrybutów jakiegos pliku php. na ftp?

nikszal
12-10-2011, 12:34
Rozumiem,ze w izytkownik SMTP i haslo SMTP jest pustka, jeeli tak to na tych ustawieniach pojawia sie komunikat: Nie udało się uruchomić wysyłania poczty.

To teraz pomyśl, czy ja podałem błędne ustawienia, czy na Twoim serwerze nie działa wysyłanie poczty przy standardowych ustawieniach?
U mnie działa. Jeśli u Ciebie nie trybi to pytaj administratora serwera dlaczego tak jest, a nie mnie.

Jaki masz hosting?

Edgecrusher
12-10-2011, 12:45
nawet nie wiem czy można to nazwać hostingiem... Kilka serwerów w małej firmie w Kaliszu, szczerze to nawet nie wiem jaka to jest nazwa bo mam go za darmo po znajomości a skoro coś jest za darmo nie zawsze musi być dobre.

W sumie dobra uwaga nikszal zapytam admina, wcześniej stronke (zupełnie inna) osadzałem na nazwa.pl i faktycznie nie miałem problem, ale aktualnie stronki już nie ma i nie mam jak porównać nawet ustawień.

Serdzecznie dzieki :)
Jak dostane odpowiedz od admina dam znac

nikszal
12-10-2011, 12:49
a skoro coś jest za darmo nie zawsze musi być dobre

darmowy serwer, darmowe kłopoty

Edgecrusher
12-10-2011, 23:33
Ciekawe jest to,ze to nie była kwestia serwera. Otóż rozwiązanie jest tutaj: http://baylinux.com/resources/45-joomla/64-joomlasecuremailpatch.html
(http://baylinux.com/resources/45-joomla/64-joomlasecuremailpatch.html)Połączenie z gmail.com wymaga uwierzytelnienia jak na ustawieniach w linku i nagle wszystko działa :)

Czyżby był to problem z biblioteka phpmailer?

Dzięki za wsparcie

AndiC
12-10-2011, 23:39
Obsługa poczty: Serwer SMTP
Wysyłaj z adresu: t.skowronski88@gmail.com
Nazwa nadawcy: Navia Ink
Ścieżka Sendmail
Uwierzytelnianie SMTP: Nie
Bezpieczeństwo SMTP: Brak
Port SMTP 25
Użytkownik SMTP t.skowronski88@gmail.com
Hasło SMTP tutaj moje hasło
Serwer SMTP smtp.gmail.com


Czyżby był to problem z biblioteka phpmailer?
Skoro nie włączyłeś uwierzytelnienia to o jakim błędzie piszesz ?

Edgecrusher
13-10-2011, 00:29
Otóż chodziło mi o ustawienia obsługi poczty które mieszczą się w linku do artykułu: http://baylinux.com/resources/45-joomla/64-joomlasecuremailpatch.html .
Natomiast link ten jest wcześniej zamieszczony w poprzednim moim poście.

W tamtych ustawieniach jest włączone uwierzytelnianie ;)