PDA

Zobacz pełną wersję : automatyczna naprawa artykułów z niedomkniętymi tagami



k2grzech
12-10-2011, 16:58
Witam,

U jednego z klientów - Organizacji non-profit - której zresztą stronę przygotowałem także non-profit :/ wrzucaniem artykułów zajmują się dwie dziewczyny których nie mogę zbytnio zmusić do jakiegokolwiek większego wysiłku.
Bardzo często kopiują artykułu bezpośrednio z innych źródeł przez co pakuje się sporo znaczników nadmiarowych które po pierwsze psują wygląd artykułów a po drugie czasami (sam nie wiem czemu) oddziałują na wygląd reszty strony - nagle potrafi mi pogrubić wszystkie czcionki w modułach prawej kolumny, lub po prostu ucina mi wszystko co jest po tym trefnym artykule itp.
Zazwyczaj wtedy dzwonią do mnie że "się strona popsuła", ja muszę się zalogować do PA i wstrzymać publikację ostatnio dodanych artykułów i już wszystko wraca do normy. Tylko że ile można mieć cierpliwości do takiego ich pilnowania i reagowania zwłaszcza za free?

Czy ktoś ma pomysł jaki dodatek mógłby automatycznie naprawiać takie artykuły z niepotrzebnymi tagami?

Najlepiej żeby domykał sam takie tagi (tylko że czasami psują właśnie tagi domykające - w artykule czasami są jakieś nikomu niepotrzebne np. </div> </span> )
Nie wiem jak inaczej ten problem rozwiązać :/

PS:
strona to joomla 1.5.23 i templatka Cloudbase 1.0.12 (z małymi modyfikacjami)

zwiastun
12-10-2011, 17:24
Pomysłu na automat naprawiający raczej się nie doczekasz. Takich cudów nie ma. Ale jest sposób. Ślicznie przeprosić biedne dziewczyny, poprosić o rozmowę szefa/szefową organizacji. Poinformować, że wykonałeś wolontariacko, co wykonałeś, że dodatkowo naprawiałeś ileś razy (podaj konkret) skutki nieprawidłowego dodawania treści. I że więcej już tego robić nie będziesz za darmo. Przedstaw cenę usługi (np. 75 PLN za pierwszą godzinę konsultacji/naprawy). Alternatywą jest nauczenie się przez panienki wprowadzające treści paru prostych reguł, co będzie na pewno taniej, niż 75 zł za godzinę.

PeFik
12-10-2011, 20:01
JCE - domyka i poprawia, zainstaluj + skonfiguruj.

I wytłumacz, że jeśli chce się uszyć ładną sukienkę, należy się przyłożyć, a nie lenistwo i tandetę uskuteczniać.

Non-profit - podaj adres skoro tak jest.

k2grzech
12-10-2011, 20:46
Właśnie dziś po południu zainstalowałem JCE 2.2 i testowałem żeby sprawdzić czy nie będzie to dla dziewczyn za duży szok w porównaniu z tinyMCE.

Przy okazji poprawiłem nim kilka artykułów ze strony głównej bo był w nich jakiś bałagan ze znacznikami <strong> a dokładnie sporo nadmiarowych </strong>
Za to już na drugiej stronie newsów z głównej widać jak te "strong" wpływają na resztę strony (np. prawa kolumna)

Myślałem też nad dodatkiem "cenzuralnym" ale to po prostu skasowałbym wszystkie formatowania artykułów gdybym do słów zakazanych zaczął mu dodawać znaczniki wkurzające mnie.

Jutro pogadam z dziewczynami o przełączeniu im edytora na JCE. Ciekawe czy to pomoże ;)

Ewentualnie może gdyby wklejały wszystko co kopiują z innych stron do np. notatnika i dopiero do edytora to wtedy te wszelkie znaczniki by im bardziej wypłynęły... no sam nie wiem

Co do strony to w sumie nie widzę problemu żeby podać adres: www.polskiesadownictwo.pl (http://www.polskiesadownictwo.pl)

zwiastun
12-10-2011, 21:03
JCE poprawia, dopóty sam "nie zgłupieje".
I TinyMCE i JCE posiadają odpowiednie narzędzia do wklejania. Można wklejać także z Worda. Trzeba jednak użyć odpowiedniego narzędzia. Przerzucanie do Notatnika likwiduje wszelkie znaczniki. To tez nie będzie dobre rozwiazanie.

k2grzech
12-10-2011, 21:35
Na chwilę obecną chyba właśnie zorganizuję przesiadkę na JCE(na razie ładnie domyka style nawet jak w oryginalnym tekście były tylko zamknięcia) i podkreślę żeby korzystały z wbudowanej w edytor opcji wklejania, może uda się je przekonać żeby wykonały raptem 2 kliknięcia więcej ;)

PS: Skoro już jesteśmy przy JCE... Zwiastun, czy język PL w JCE nie działa mi na niektórych przyciskach z uwagi na to że mam wersję 2.0.15, a Twój pakiet językowy był pod 2.0.14? Czy jeszcze nie wszystkie przyciski przetłumaczyłeś? Czy może coś sam spartaczyłem?

AndiC
12-10-2011, 22:37
Właśnie dałem do rozpatrzenia poprawioną wersję, jest w tym linku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?56834-JCE-po-polsku/page2)

k2grzech
12-10-2011, 22:46
Dzięki AndiC,
Zapytałem Zwiastuna bo to on wrzucał link na stronę JCE ;) ale widzę że źle zaadresowałem.

właśnie byłem w trakcie rozgryzania co jest nie tak z tym plikiem pl.js ale widzę że mogę sobie już darować ;)

Dzięki Panowie za dzisiejszą pomoc!

AndiC
12-10-2011, 22:51
Zapytałeś dobrze, bo takimi sprawami rządzi @zwiastun
Ja tu tylko sprzątam :)

k2grzech
12-10-2011, 22:55
Tak czy siak po raz kolejny dzięki.

Postaram się z czasem pomóc Społeczności i samemu potłumaczyć trochę, w sumie to muszę poszukać bo kilka modułów już dawno tłumaczyłem na własne potrzeby więc tylko trzeba by to znaleźć i odkurzyć (niestety na programowaniu nie znam się aż tak dobrze żeby samemu pisać dodatki ;) ).

Na chwilę obecną zobaczymy czy mój problem rozwiąże JCE w stopniu wystarczającym.

PeFik
12-10-2011, 23:02
Twoje redaktorki powinny się szybko przyzwyczaić bo jak widzę używały tylko 2 ikon : pogrub i wstaw zdjęcie.