PDA

Zobacz pełną wersję : strona przejściowa



swistakus
13-10-2011, 11:15
Witam
Mam takie pytanko. chce zrobić stronę, sklep oraz forum i ma być jedna główna strona i z niej maja prowadzić odnośniki na poszczególne strony.
mniej więcej ma to wyglądać tak

strona przejściowa (główna)
- strona firmowa
- sklep
- forum

strona przejściowa ma mieć tylko 3 odnośniki i inny layout niż pozostałe. Proszę o pomoc w joomli dopiero raczkuje. Moja wersja joomli to 1.6.

PeFik
13-10-2011, 12:01
1) Drogi Raczku, zatem sugeruje przejść do J1.7, bo 1.6 zaliczyła zgon w połowie sierpnia
2) Tworzysz index.html - jak np. strona HTML i tam dajesz linki do index.php - czyli strony CMS, do podstrony forum i sklepu

Gall Anonim
13-10-2011, 12:32
@swistakus
w a posłuchaj @PeFika'a
w B- równie dobrze możesz sobie stworzyć standardową stronę główną i na niej odnośniki - dalej - wszystko może być ustawione nawet na jednej instalacji Joomla bez większych trudności.
Pzdr
P.S. Możesz naturalnie pójść za radą mojego przedmówcy

swistakus
13-10-2011, 12:52
Dziękuje za szybką, odpowiedź.
punkt a jestem wstanie zrobić,
ale jak to zrobić w punkcje b

Gall Anonim
13-10-2011, 13:09
ale jak to zrobić w punkcje b
Szukasz czegoś co nazywa się blank component
instalujesz
ustawiasz jako stronę startową i modułami pakujesz tam co ci się żywnie podoba n.p. górne lub graficzne menu (Twoja wola)
instalujesz dowolny sklep
instalujesz dowolne forum
W menu ustawiasz następujące elementy
a. strona startowa czyli ta na => blank component
b. przegląd artykułów na startowej (pamiętaj że to tylko nazwa i wcale nie musi być startową), lub w sekcj, lub w kategorii albo nawet pojedynczy artykuł - ważne jest to że od tego punktu "ciągniesz" część firmową witryny
c. element menu forum
d. element menu sklep
Kolejność jest dowolna - wskazane jest stosowanie tej samej stopki głównej oraz wspólnego głównego menu nawigacyjnego j.w.

Pamiętaj o kopiach zapasowych i zabezpieczeniach przed atakami.
Pzdr