PDA

Zobacz pełną wersję : Zero interaktywność z użytkownikiem



lasochamarek
14-10-2011, 06:31
Witam
Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę ale nie wiedzialem w sumie gdzie z moim tematem się udać. Mam do Was pytanie, bo nie wiem czy ja już zle mysle czy robią mnie w bambuko ci od hostingu. Zakupiłem sobie hosting i domenę na linuxpl.com no i zainstalowałem sobie moja joomle. Wszystko ładnie sie zainstalowałem i od tego momentu krew mnie zalewa. Chodzi o to ze uzupełniając stronę muszę czekać nieraz kilka dobrych minut zeby zobaczyc wynik na frontowej www. Jesli wsadzam jakies moduły pokazuja mi sie dopiero po jakimś czasie. Nawet glosując w sonddzie nie pokazuje mi się glos od razu tylko po jakims czasie. Tlumacza mi ze trzeba odswiezac przegladarkę i usuwac cache. Czy to jest normalne?

PeFik
14-10-2011, 08:29
Nie, to nie jest na 90% wina hostingu, a tego że przekombinowałeś w ustawieniach Joomla, poklikałeś tu i ówdzie i teraz nie pamiętasz co, prawda.

Zrób zrzut ekranu z podstrony: administrator/index.php?option=com_config - zakładka System, a powiem ci prawdę.

/ dodaj tutaj za pomocą np. http://imageshack.us /

p.s.
#1 --> Sprawdź czy masz Pamięć podręczna [Tak] - ustaw na Nie i zapisz .... i co dalej tak jest ?

#2 --> Wyłącz plugin/dodatek : System - Pamięć podręczna

palyga007
14-10-2011, 08:29
Wyłącz cache w Joomla!.



-----------
@Pefik
Hej

Gall Anonim
14-10-2011, 09:50
No i przypomnijcie koledze że czasami jeszcze cache przeglądarki potrafi "trzymać" i trzeba robić kilkakrotne odświeżenie.
Pzdr

PeFik
14-10-2011, 11:37
Owszem, ale zakładamy, że użytkownik jest na tyle inteligentny, że próbował na innej przeglądarce nim napisał posta, prawda?

Gall Anonim
14-10-2011, 11:56
@PeFik użytkownik zapewne jest inteligentny ale może ogólnie dopiero zaczyna swoją przygodę z witrynami - ileż to już razy była to tak prozaiczna przyczyna? Ileż to już razy użytkownicy byli proszeni o przyswojenie ABC zanim zadadzą pytanie. Nieprawdaż?
Pzdr

lasochamarek
14-10-2011, 12:00
Strona dalej zyje jak kiedys. temat uwazam za zamknięty
W dodatkach wyłaczylem cache i wszystko ładnie smiga.

dziekuje.

PeFik
14-10-2011, 12:19
Ale z przeglądarkami jest jak z bateriami do pilota od TV, jeśli przestaje działać, ktoś przekłada baterie z budzika i jeśli działa, jest ok, jeśli nie, ma problem, bo pilot padł.