PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd podczas włączania szablonu.



waldorio
14-10-2011, 12:32
Witam,
Przejrzałem poradniki w internecie. Wykonałem wszystko według wskazówek, a mimo to dalej mam problem.
Mianowicie chodzi o to że posiadam joomla 1.5.23
Znalazłem w internecie taki szablonik: http://pliki.joomla.pl/katalog/szablony/et-games-portal.html
I wrzuciłem go przez ftp do pliku "templates" (oczywiście rozpakowany :P )
Następnie wszedłem w opcję -> szablony i ustawiłem go jako domyślny.
Po czym ujrzałem na swojej stronie ten komunikat:
Direct Access to this location is not allowed.

Czytałem w tych poradnikach że szablon się instaluję, ale jeżeli ktoś wrzuca go przez ftp to nie widziałem nigdzie jak i gdzie się go instaluje...

Proszę o pomoc. I był bym wdzięczny za niepisanie wypowiedzi : "o lol to ty nie wiesz ?" czy "poszukaj w internecie" Bo szukałem i nie mogę znaleźć... a po coś to forum jest ;D

Pozdrawiam,
Waldorio

AndiC
14-10-2011, 12:47
Instaluje się jak każde inne rozszerzenie dla Joomla!
Gdybyś zobaczył do tego archiwum, zapewne byś zauważył że jest to "pack" który należy najpierw rozpakować.
Wewnątrz masz jeszcze dwa moduły które instaluje się każdy z osobna.

alex51
14-10-2011, 12:49
Aby korzystać z tego szablonu musiałbyś mieć włączony dodatek zgodności wstecznej (System - Legacy), ponieważ szablon ten nie jest typowym dla J!1.5.

AndiC
14-10-2011, 12:54
No fakt, w pośpiechu zapomniałem o tym wspomnieć.

waldorio
14-10-2011, 13:05
do odpowiedzi:
ponieważ szablon ten nie jest typowym dla J!1.5.

A dla jakiego jest ?

AndiC
14-10-2011, 13:17
I co tu opisywać.
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, potem to co napisał @Alex51 i zastosuj się do tego.
Poza tym użyj google lub forumowej szukajki, żeby dowiedzieć się co to jest "System Legacy" w Joomla 1.5

btw. na forum udziela się pomocy, ale nie prowadzi za rączkę. W dodatku w tak podstawowych sprawach.

---------- Post dodany o 13:17 ---------- Poprzedni post był o 13:13 ----------

W zasadzie zrób odwrotnie. Najpierw to, co napisał @Alex51 a potem to co ja.
W takiej kolejności.

waldorio
14-10-2011, 16:37
Niestety witam ponownie ....
Sprawa wygląda w ten sposób że dalej nie mogę tego zrobić ... Mam joomla 1.5.23 i nie mogę uruchomić szablonu dla 1.0 ....
Robię wszystko według instrukcji
(Rozszerzenia->dodatki->filtr system -> Spuścizna (system Legacy).
z tym że ja w dodatkach nie mam filtr system xD I co teraz ?

AndiC
14-10-2011, 17:03
(Rozszerzenia->dodatki->filtr system -> Spuścizna (system Legacy).
Skąd Ty to wziąłeś. Ma być: Rozszerzenia > Dodatki > System - Legacy, i w nim dajesz na tak "Włącz tryb zgodności"
Pamiętaj że sam plugin też musi być włączony.

nikszal
14-10-2011, 17:06
Wiesz @waldorio - jak ktoś nie ma co robić, to na siłę szuka sobie kłopotów. Uprałeś się na szablon do starego jak świat systemu, a przecież szablonów do J 1.5 są tony. Wystarczy wybrać tylko ten, który "wpadnie w oko".


(Rozszerzenia->dodatki->filtr system -> Spuścizna (system Legacy).
z tym że ja w dodatkach nie mam filtr system xD I co teraz ?

No to coś skrochmaliłeś w instalacji, bo normalnie dodatek "System - Legacy" w J 1.5 jest.

waldorio
14-10-2011, 19:01
nikszal daj mi link do tej "tony" szablonów pod 1.5 .... na stronie joomla.pl widzę same pod 1.0 tylko że zgodne z 1.5

andic, teraz już włączyłem typ zgodności z 1.0 ale mógł byś napisać co to jest ten plugin xD

zwiastun
14-10-2011, 19:07
nikszal daj mi link do tej "tony" szablonów pod 1.5 .... na stronie joomla.pl widzę same pod 1.0 tylko że zgodne z 1.5

Na stronie joomla.pl od dawna nie gromadzimy szablonów, bo należy je pobierać bezpośrednio od projektantów. Wpisz w Google Joomla 1.5 templates i znajdziesz nawet 2 tony

AndiC
14-10-2011, 19:10
Ja się poddaję !! Wydaje mi się że i tak wykazałem się dużą cierpliwością.
@waldorio, wpisz do wyszukiwarki google dokładnie te słowa: joomla 1.5 szablon template
Poza tym, jak czegoś nie wiesz - nie znasz, to wystarczy że nieznane słowa wpiszesz w wyszukiwarkę. No i poczytasz trochę w tych tematach które zostaną wyświetlone.

waldorio
14-10-2011, 21:58
No oczywiście ! w takim układzie to forum nie ma sensu ;P i tak każdy może znaleźć gdzie indziej to czego szuka ...
Ja akurat trafiłem na poradnik pisany przez jakiegoś idiotę bo faktycznie jak teraz patrze to takie głupoty powypisywał że głowa mała.
I właśnie z takich powodów, człowiekowi nie chce się używać google ;P

Ps. Jaką ty się cierpliwością wykazałeś ? o czym ty bredzisz ? Odpisałeś mi na pytanie nie zrozumiałem jednego zwrotu, po czym kto inny mi to wyjaśnił. A ty z niewiadomych mi przyczyn wbijasz się znowu w ten temat z brudnymi butami, bez konkretnej wypowiedzi ... Nie nabijaj postów chłopcze ...

zwiastun
14-10-2011, 22:03
Rzeczywiście, Ty akurat masz wszelkie podstawy, by oceniać, że jakiś poradnik został napisany przez kompletnego idiotę! 4 osoby tłumaczą Ci elementarz. Wyciągnij wnioski, skoro nie rozumiesz, co się do Cię pisze.

nikszal
14-10-2011, 22:06
O jakim poradniku piszesz? Myślę, że posługiwanie się wyszukiwarką nie wymaga opracowania szczegółowego konspektu i tłumaczenie z polskiego na nasz w jaki sposób można znaleźć interesujące nas informacje. Szablonów do J 1.5 jest na tony, tylko trzeba wrzucić "magiczne" słowa do szukajki. Te słowa w poprzednich postach zostały wymienione, więc w czym problem? Za rączkę to się tylko maluchy w przedszkolu prowadza.

AndiC
14-10-2011, 22:17
No i tak właśnie czytałeś i stosowałeś nasze porady.
A resztę pozostawiam bez komentarza, no cóż.

PeFik
14-10-2011, 22:32
Jak to mówią, inteligenta osoba idzie do księgarni lub na amazon i kupuje książki, czy zamawia kursy DVD - np. z Linda.com - i nie musi obrażać innych nie wnosząc nic od siebie. Bo może się to skończyć tym, że będziesz szukał pomocy na innych forach.

pyziak
14-10-2011, 23:48
zamkniemy, bo @Zwiastun zakończył temat wymownie, a teraz ludziom na refleksje się wzięło.

PS.@Zwiastun ma dziś dobry humor, bo dał ostrzenie na dwa dni, a nie bana na rok, a należy się !