PDA

Zobacz pełną wersję : Numer PWZ w rejestracji użytkownika



drobny2992
14-10-2011, 13:10
Witam

Chciałem w formularzu rejestracji na stronie zrobić autoryzację czy dana osoba,która się rejestruje jest lekarzem. Chcę aby rejestrujący wpisał swój numer PWZ, który jest generowany specjalnym algorytmem. Gdy dany numer będzie błędny miałby wyświetlać się komunikat, że nie można zarejestrować a jest będzie poprawny dana osoba się zarejestruje.

Czy da się coś takiego zrobić w Joomla i jak??

Pozdrawiam

Gall Anonim
14-10-2011, 13:56
Wszystko się da: ja bym to zrobił na zasadzie porównywania pól w formularzu - coś takiego jak capcha - tyle że niewidoczne i generowane w wyniku dostarczonych danych - algorytmu dla PWZ nie znam.
Natomiast Wiesz że to podlega zapewne pod ustawę o ochronie danych osobowych i zbiór zapewne powinien być zarejestrowany GIODO a witrynka niewątpliwie pod SSL
Pzdr

drobny2992
14-10-2011, 15:54
Dzięki za odpowiedź. Czyli jak widzę będą małe problemy z tym... A proponujesz to porównywanie jakimś gotowym komponentem robić czy samemu pisać??

Gall Anonim
14-10-2011, 16:03
Do tego to by trzeba było regularny formularz trzepnąć z "wszytym" algorytmem dla PWZ
Jeżeli Znasz zasady wyznaczania algorytmu to:
Dajesz pola elementów składowych które musi wpisać użytkownik (pola muszą mieć wymuszoną walidację poprawności składni (oraz podpowiedzi) i obowiązek wypełniania.
No a jak masz składniki to podstawiasz do "wzoru/algorytmu" - generuje się PWZ - i robisz pole w które rejestrujący musi wpisać PWZ a "w tle" jest dokonywana walidacja z wygenerowanym PWZ.
Co do SSL - miałem pewne obawy ponieważ niedawno pierwszy raz uruchamiałem witrynę z SSL - no, tyle że obawy okazały się bezpodstawne - zarezerwowałem sobie na ten cel dzionek (zupełna nieznajomość problemu), a po godzinie poszedłem na zupę chmielową :-)
Pzdr

P.S. Patrząc na Twój Avatar - nie powinno to Ci sprawić kłopotu.

drobny2992
14-10-2011, 17:17
Hehe musiałbym trochę nad tym posiedzieć ale obawiam się że jednak sprawi kłopot :( Ale najpierw muszę dostać się do mojego formularza rejestracyjnego bo jak na razie to nie wiem gdzie on jest :D

zwiastun
14-10-2011, 17:19
Komponent com_user. Już Ci radziłem, czym się powinieneś zainteresować.