PDA

Zobacz pełną wersję : problem z XMAP na Joomla 1.6.3



pioter
15-10-2011, 01:45
Witam,
Zainstalowałem na Joomla! 1.6.3 XMAP - 2.0. W komponentach utworzyłem mapę strony. W czasie tworzenia w części "menus" w górnej części pojawiły się komunikaty:

"Strict Standards: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method JHtmlXmap::priorities() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\joomla16\libraries\joomla\html\htm l.php on line 187

Strict Standards: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method JHtmlXmap::changefrequency() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\joomla16\libraries\joomla\html\htm l.php on line 187"

Oba komunikaty zostały powtórzone jeszcze 6 razy.
Następnie poniżej zostały wyświetlone pozycje menu z możliwością ich zaznaczenia - zaznaczyłem wszystkie. W wymaganych ustawieniach zaznaczyłem opcję "change" i zaznaczyłem tam stowrzoną mapę (jedyna jaka tam była).
Po czym w jednym z menu stworzyłem pozycję HTML site map a następnie zmieniłem na XML sitemap (żeby sprawdzić czy się coś zmieni). W obu przypadkach na stronie (jest to strona testowa - na niej testuję komponenty zanim je zainstaluję - mam do tego stronę Joomla! 1.6.3 z przykładowymi danymi) w witrynie w części menu, w którym została zainstalowana mapa, ponad wszystkimi pozycjami menu pojawiły się komunikaty:

"Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\joomla16\components\com_xmap\route r.php on line 96

Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\joomla16\includes\application.php on line 507

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in C:\xampp\htdocs\joomla16\components\com_xmap\route r.php on line 96

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in C:\xampp\htdocs\joomla16\components\com_xmap\route r.php on line 102"



Po kliknięciu w odpowiednią pozycję menu (wyświeltającą mapę strony) pojawia się mapa strony, ale niestety powyżej niej wyświetlane są komunikaty:

Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\joomla16\components\com_xmap\route r.php on line 96

Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\joomla16\includes\application.php on line 507

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in C:\xampp\htdocs\joomla16\components\com_xmap\route r.php on line 96

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in C:\xampp\htdocs\joomla16\components\com_xmap\route r.php on line 102

Poniżej tych są kolejne komunikaty:

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with that of JRegistry::loadSetupFile() in C:\xampp\htdocs\joomla16\libraries\joomla\html\par ameter.php on line 395

Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\joomla16\components\com_xmap\route r.php on line 96

Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\joomla16\includes\application.php on line 507

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in C:\xampp\htdocs\joomla16\components\com_xmap\route r.php on line 96

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in C:\xampp\htdocs\joomla16\components\com_xmap\route r.php on line 102"

I dopiero teraz wyświetlana jest mapa.

Pomóżcie proszę i podpowiedzcie co powinienem zrobić, aby xmap zaczęła działać poprawnie.

Pozdrawiam Pioter

PeFik
15-10-2011, 10:18
Było na forum. Ale powiem ci tylko tyle, po co ci na dysku lokalnym Xmap ? Nie możesz go zainstalować dopiero kiedy przeniesiesz stronę na serwer, hmm ? Pomyśl nim odpowiesz.

zwiastun
15-10-2011, 12:29
Zmień w php.ini poziom wyświetlania błędów (pisał o tym @wojsmol ze dwa razy) i po problemie.

pioter
15-10-2011, 18:14
Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź:)

Poprawcie mnie jeżeli źle zrozumiałem:
1. Żeby komunikaty zniknęły muszę zmienić poziom wyświetlania błędów w XAMPPie (mam tu dwa pliki PHP.ini - jeden ini.development a drugi ini.production. Nie jestem pewny, w którym powinienem wprowadzić zmianę). Pytanie: czy ta zmiana nie spowoduje, że coś ważnego przeoczę przy budowie strony (w zasadzie już kończę), czyli czy nie stanowi to żadnego zagrożenia dla strony.
2. Jak się domyślam, to na serwerze nie powinno być tych komunikatów na stronie (ze względu na niższy poziom wyświetlania błędów). Czyli, że w realnym środowisku powinno być ok?
3. Nie mogę znaleźć postów na ten temat wojsmola, ale nadal szukam (sporo tego jest).
4. Zastanawiam się też, jaki poziom wyświetlania błędów będzie optymalny - sprawi, że znikną "niepotrzebne" komunikaty, a jednocześnie zapewni właściwy poziom komunikowania istotnych problemów??
5. I ostatnia kwestia jaka przychodzi mi do głowy to, czy taka mapa strony będzie akceptowalna dla google, bo to jednak jest kluczowa kwestia...

PS: Staram się przetestować lokalnie wszystko co wrzucam na stronę, żeby uniknąć problemów po umieszczeniu jej na serwerze w sieci - dlatego XMAP wgrałem na lokalnym serwerze.
pozdrawiam,
Pioter

PeFik
15-10-2011, 18:57
2) Tak, jeśli masz normalny hosting, to będzie na 99% dobrze

zwiastun
15-10-2011, 19:32
1. W pliku php.ini, a nie ini.development czy ini.production
2. To, czy będą na serwerze, zależy od ustawień PHP na serwerze. Oczywiście, że nie powinno ich być.
3., 4. http://forum.joomla.pl/showthread.php?56558-joomla-1.7-widok-w-przegl%C4%85darce&p=250090&highlight=#post250090
5. Jaka "mapa strony"?

pioter
16-10-2011, 01:32
POMOGŁO:)
Komunikaty zniknęły. Mam nadzieję, że to bezpiecznie dla strony.

Zwiastun duże dzięki. Po raz kolejny... Chciałem dodać Ci trochę reputacji, ale wyświetlił się komunikat, że muszę dodać jej trochę innym użytkownikom żebym mógł ponownie dodać ją Tobie. Myślę, że jeszcze będzie ku temu okazja. Na tą chwilę mogę tylko podziękować.

Jeżeli chodzi o mapę strony to sorki, że od razy nie opisałem tego w pełni. Chodzi mi o to czy:
1. po usunięciu / schowaniu komunikatów mapa strony stworzona za pomocą XMAP będzie dobra dla google (żeby została zaakceptowana i strona poprawnie zaindeksowana)
2. czytałem w jednym z postów, że mapa stworzona za pomocą Xmap na Joomla! 1.6 może być odrzucona przez google i zastanawiam się, czy to może być prawda, czy tylko ploty...
3. mapę robię z dwóch powodów: ze względu na lepsze pozycjonowanie strony, ale także żeby ułatwić poruszanie się po stronie użytkownikom. Mam nadzieję, że mapa wygenerowana przez Xmap na Joomla!1.6 będzie na tyle dobra dla google żeby pozytywnie wpłynąć na pozycjonowanie mojej strony.
4. zastanawiam się też nad tym, czy lepiej wrzucić na stronę mapę HTML Site map czy XML Sitemap? Dla użytkowników czytelniejsza będzie HTML, ale nie wiem co google (wydaje mi się, że raczej XML).

PeFik
16-10-2011, 12:31
2) Dziwne, ja jakoś używam tego od lat i nie miałem takiego problemu. Chyba nie muszę ci mówić, że joomla wersja 1.6 umarła w sierpniu 2011

4) XML dodajesz do google
HTML - może z 1% ludzi korzysta z mapy strony, przynajmniej tak pokazują statystyki

pioter
16-10-2011, 18:45
Trochę mnie martwi to, że Joomla 1.6 dokonała już żywota szczególnie, że właśnie kończę stronę zrobioną na Joomla 1.6.4 hmm...
Dzięki za info.
Pozdrawiam,
Pioter

palyga007
16-10-2011, 20:12
Kopia zapasowa a potem aktualizacja. W czym problem?

pioter
17-10-2011, 00:19
Właśnie się nad tym zastanawiam. Obawiam się tylko, że coś się na stronie "wykrzaczy" i że moduły zainstalowane dla Joomla 16 nie będą działały poprawnie po aktualizacji. To jest jedyna rzecz, która mnie jeszcze powstrzymuje.
Myślicie, że to bezpieczne?

palyga007
17-10-2011, 00:23
Jakby ludzkosc podchodzila do rozmnazania jak ty do Joomla! To juz dawno bysmy wygineli.

Jak sie boisz dobrac samemu to popros sasiada (czyt. dzial zlecenia)

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

pioter
17-10-2011, 13:28
A jakbym pozostał przy Joomla 1.6.4 to stałby się jakiś dramat? Co złego może się stać z taką stroną? Jakie negatywne konsekwencje mogą się zdarzyć?
Przecież za kilka miesięcy może okazać się, że jest kolejna Joomla 1.9 itd, a poprzednie są już w niełasce... I tak bez końca.

zwiastun
17-10-2011, 13:59
Tak jest bez końca! Bo to jest cecha wolnego oprogramowania (i w ogóle oprogramowania, wolnego - szczególnie). Można by Ci robić tutaj wykłady na temat bezpieczeństwa, ale prawienie oczywistych kazań jest może dobre na ambonie.
Możesz zostać przy 1.6.6 (ale nie przy 1.6.4, bo to głupota!), tę wersję stworzono dla tych, którzy nie chcą na razie przechodzić na 1.7 i czekają do stycznia na "finalne" wydanie LTS.

pioter
17-10-2011, 17:01
To, że oprogramowanie jest stale rozwijane to świetnie, nie ma co do tego wątpliwości. Zastanawiałem się tylko, na ile istotne są różnice pomiędzy wersjami.
Hm... wygląda na to, że chyba zrobię aktualizację do 1.7

zwiastun
17-10-2011, 17:11
Wybacz, ale może się nie zastanawiaj, skoro nie wiesz, tylko poczytaj, by się dowiedzieć. Po wydaniu każdej wersji są komunikaty, jakich dokonano zmian. Przy wersjach zawierających poprawki bezpieczeństwa podkreśłane to jest zawsze! Czego Ci jeszcze trzeba? Nie prosisz o pomoc, nie dyskutujesz nad istotnymi kwestiami, tylko zaprzątasz uwagę swoimi lamerskimi wątpliwosciami.