PDA

Zobacz pełną wersję : Menu i aktywne pozycje



Elvaron
15-10-2011, 19:12
Cześć!

Zajrzyjcie proszę tutaj (http://orto.dev4.webenabled.net/). Użytkownik i hasło to odpowiednio "guest" i "robert".

Po wybraniu ostatniej pozycji poziomego menu (głównego) "kontakt" poniżej po prawej stronie pojawia się (pod)menu związane z "kontaktem". Jak zrobić, aby po wybraniu dowolnej pozycji tego (pod)menu pozostawała aktywna pozycja "kontakt"? Teraz pozycja "Dane kontaktowe" jest aliasem do "kontaktu" i oba elementy są aktywne. Po wybraniu którejkolwiek z pozostałych "gaśnie" pozycja "kontakt". Czy da się uzyskać taki efekt?

a_m
15-10-2011, 19:25
tworzysz menu, w którym pozycje menu z prawej kolumny powinny być podrzędne względem pozycji kontakt; tworzysz 2 moduły to wyświetlania tego menu; w drugim wyświetlanie zaczynasz od 2 poziomu (w pierwszym możesz tylko pierwszy)

Elvaron
15-10-2011, 21:06
Hmmm... Coś mi nie wychodzi. Po kolei...

1. Mam menu główne poziome, w którym jednym z elementów jest "Kontakt".

2. Tworzę menu o nazwie "Kontakt" zawierające element "Kontakt" oraz podrzędne pozostałe elementy.

3. Tworzę dwa moduły wyświetlające menu "Kontakt" - jeden pokazuje tylko pierwszy poziom, drugi pokazuje poziom drugi.

I teraz w zależności jak powiążę wszystkie menu i moduły to: po prawej stronie nic mi się nie wyświetla (pusta kolumna), dostaję błąd 404 (!) albo wyświetla się prawe menu ale i tak element "Kontakt" z menu poziomego nie jest aktywny. Help :-)

---------- Post dodany o 20:06 ---------- Poprzedni post był o 19:46 ----------

OK. Trochę przekombinowałem poprzednio :-) Już działa. Bardzo dziękuję za pomoc.