PDA

Zobacz pełną wersję : moduł licytacji, problem z datą publikacji



konfeusz
18-10-2011, 12:49
Witam.
Posiadam jakiś nietypowy moduł licytacji, nie mogę znaleźć zadnego opisu do niego.
Licytacje mieszczą się w dziale Artykułów w panelu admina.

Nazwa modułu to mod_jevents_latest

Problem polega na tym, ze licytacje przestaja byc publikowane dzien przed data wpisana w dziale zakonczenia licytacji. Jak to zmienic, by konczyły sie w chwili kiedy faktycznie mija czas zapisany w panelu admina.

Niestety nie mam jak udostepnic strony, wiec w razie dalszych szczegolow prosze pisac tutaj.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

PeFik
18-10-2011, 12:52
Mam tajemniczą kulę, raz świeci a raz nie. Zgadnijcie czemu raz świeci kolorem czerwonym a powinna zielonym.
Jakie "nietypowe" pytanie taka odpowiedź.

Moduł licytacji - taaaaa, chyba raczej moduł wyświetlający artykuły według "jakieś tam daty". Zapytaj chłopcze autora modułu.

konfeusz
18-10-2011, 13:02
Ok :) wiem, ze pytanie jest dosyc zagmatwane... Podalem nazwe modulu, w nadziei ze moze ktos inny ma taki sam, badz mial z nim doczynienia.

PeFik, tak, juz wiem, ze jestes wspolautorem bloga, znam Cie z tego, ze krytykujesz, a nie pomagasz. Jesli nie znasz odpowiedzi (na, przyznam trudne pytanie, rownanie z wieloma niewiadomymi) to po co odpisujesz...

Sam mam wiele niewiadomych, bo modul jest bez komentarzy i opisow... podalem tylko te stale, ktore sam znam. Wiec daruj sobie, nie wszyscy sa takimi mózgami jak Ty.

zwiastun
18-10-2011, 13:20
@konfeusz
a) to nie jest moduł "licytacji" tylko "Najnowsze wydarzenia" z komponentu JEvents.
b) Kilka lat temu opisany - razem z całym JEvents - dokładnie przeze mnie.

Ja znam niektórych od kilkudziesięciu lat i nie ośmieliłbym się powiedzieć, że ich rzeczywiście znam.

konfeusz
18-10-2011, 13:25
Zwiastun, i o to mi chodzilo, zeby wskazac kierunek gdzie co szukac... wielkie dzieki.

Co do znajomosci niektorych, masz racje i przepraszam za zbyt pochopna ocene, jednak jak do tej pory od uw urzytkownika, otrzymywalem jedynie nieprzydatny sarkazm.
Na razie dokopalem sie do zrodel na serwerze i czytam wlasnie DOC, ale rowniez, poszperam na forum w tym co Ty napisales.


Jeszcze raz wielkie dzieki i pozdrawiam.

zwiastun
18-10-2011, 13:46
http://wiki.joomla.pl/index.php/JEvents

konfeusz
18-10-2011, 14:26
:) dzieki raz jeszcze, ale problem pozostal.

dokopalem sie do komponenty->JEvents->Configuration
i tu, albo slepy jestem, albo nie wiem juz gdzie ustawic do kiedy artykul ma byc wyswietlony. V Joomli 1.5.20

W artykulach mam dwie zakladki 'licytacje' i 'data licytacji', w tej ostatniej podaje date zakonczenia z godzina. Problem polega na tym, ze dany artykul znika w dniu zakonczenia ze strony. Nie moge jednak okreslic dnia zakonczenia +1 poniewaz na stronie musi wyswietlac sie konkretnie ta data.

Moze ktos łopatologicznie wskazac mi miejsce w konfiguracji gdzie to okreslic?

zwiastun
18-10-2011, 14:45
??? Wyświetlaj zdarzenia w X dniach przed i po [Display Events the of the next ? days (modes 1 or 3 only)]:

konfeusz
18-10-2011, 15:05
niestety nie mam czegos takiego w konfiguracji, czy mozna taka opcje wylaczyc w zrodlach komponentu na serwerze??

konfeusz
21-10-2011, 01:26
nikt nie ma pomyslu??

konfeusz
09-01-2012, 07:49
No PeFik, pomóż... jesteś ponoć expertem chłopczyku :)

Podejrzewam, że gdyby ktoś Cie poprosił o napisanie czegoś naprawde w php, np w jakimś frame, pewnie byś siadł i się rozpłakał, to samo mam wrazenie, że nigdy nawet nie zajżałeś do źródeł choć by joomli, a chwalisz sie ze jestes wielkim expertem . Widzę tendencje, wysypu dzieci neo, które postradały rozum dzięki gotowcom typu WP.

zwiastun
09-01-2012, 15:50
@konfeusz: jeśli Cię w szkole nie nauczyli wystarczająco korzystać z różnych figur poetyckich, to zrezygnuj z ich stosowania. Między "chłopcze" a "chłopczyku", jest chłopcze, w pewnych kontekstach, dość zasadnicza różnica.
Pisałem wyraźnie, że to nie jest komponent, więc opcji konfiguracyjnych nie należy szukać w komponencie, a w module. Ponadto do komponentu dołączona jest całkiem bogata pomoc.
http://wiki.joomla.pl/index.php/JEvents/Modu%C5%82_Aktualne_terminy

konfeusz
09-01-2012, 16:53
Panie Zwiastun, nie bylo to do Pana, a do experta ktory zalaz mi za pasek...
Co do modulu, rowniez pisalem, ze nie mam w panelu mozliwosci ustawiania tego, bo osoba ktora instalowala ow modul, powycinala to i owo, wstawiajac parametry na sztywno. Przeanalizowalem wszystkie pliki i nie jestem w stanie odbudowac pierwowzoru oraz odnalezc miejsca gdzie to kmoze byc zagniezdzone. Ogolnie aplikacja jest mozno pomieszana, bo nawet parametry odpowiadajace za meta znaczniki, sa w jakis innych zagniezdzonych plikach, niz powinny byc domyslnie. A ze ow expert sie tak chwali, ze cos tam napisal o Joomli, to sie dziwie, ze milczy.

Ok, niech bedzie, ze temat zamkniety, po kilku dniach uporczywego szperania, sam doszedlem do klasy ktora odpowiada za owe parametry. Jedynie co mnie bawi, to to, ze np na forum php, czy AS, gdzie siedza naprawde mocni kolesie, nikt z nikogo sie nie nasmiewa, jak nie ma nic do powiedzenia kreatywnego. Z panelu administracyjnego kazdy maloroztargniety jest wstanie cos wydutkac, problem pojawia sie kiedy trzeba naprawde zakasac rekawy i zmierzyc sie z kodem.

nikszal
09-01-2012, 17:04
Z panelu administracyjnego kazdy maloroztargniety jest wstanie cos wydutkac, problem pojawia sie kiedy trzeba naprawde zakasac rekawy i zmierzyc sie z kodem.
Odziedziczyłeś stronę po magiku, to teraz stosuj magiczne sztuczki, albo wywal to i owo i zainstaluj standardowe rozszerzenia bez rozgrzebanego kodu.