PDA

Zobacz pełną wersję : Likwidacja ikony edycji artykułu w witrynie.



Panda1
18-10-2011, 15:51
Mam problem. Po pierwszym uruchomieniu joomla na serwerze pojawiła mi się na stronie głównej mojej witryny taka ikonka 4512. Po najechaniu na nia myszą pojawia sie tekst edit article, published, public, data i administrator. Po naciśnięciu jej w głównej witrynie (na stronie nie w panelu administracyjnym) można zedytować cały artykuł i zapisać zmiany. Problem jest w tym że edycji może dokonać zarówno administrator jak i osoby nie będące administratorem. Za żadne skarby nie umiem jej wyłączyć. Opcja ta istnieje zarówno jak byłem zalogowany jak i nie zalogowany na zapleczu serwera. Może zetknął się ktoś z czymś takim?

seba.adm
18-10-2011, 16:08
Witam.

Poznaj >>Prawa użytkowników Joomla! (http://wiki.joomla.pl/index.php/Prawa_u%C5%BCytkownik%C3%B3w_Joomla%21) i zobacz kto może edytować artykuły i z jakimi możliwościami. Załóż konto testowe z uprawnieniami użytkownika zarejestrowanego, zaloguj się na stronie i zobaczysz że ikony nie ma.

Panda1
18-10-2011, 16:17
Przepraszam że może glupio pytam ale czy to oznacza że użytkownicy będą musieli się rejestrować się żeby zobaczyć artykuł? Tak sie zamotałem że nic z tego nie rozumiem. Rzumiem że tu cos mam ustawić ale nie mam pojecia co Użytkownicy

Rejestruj nowych
Nie Tak


Przypisz do grupy



Automatyczna aktywacja
Nie Tak


Własne ustawienia
Ukryj Pokaż



Przeczytałem link i dalej nie wiem gdzie mam to wyłączyć:(

seba.adm
18-10-2011, 16:22
Nic tutaj nie ustawiasz. Zresztą te ustawienia nie mają nic wspólnego z Twoim pytaniem. Wskazany link pokazuje prawa użytkowników względem grup do jakich należą. Użytkownicy od Autora w górę posiadają uprawnienia edycji artykułów. Na samym dole masz tabelkę: Lista kontroli uprawnień w Joomla!, która doskonale to obrazuje.

Panda1
18-10-2011, 16:31
To rozumiem ale moze jakis tepy jestem faktycznie bo dalej nie rozumiem gdzie i w jaki sposób moge zmienic te prawa:(. W jakimś katalogu na serwerze? Mam dwa serwery na home.pl z instalacjami joomla i na jedym to jest a na drugim nie ma. Porównałem ustawienia i obydwu są identyczne. To ja juz nie wiem czemu na jednym to sie pojawilo a na drugim nie. Prawa plików na serwerze mam ustawione identycznie.

seba.adm
18-10-2011, 16:36
PA -> Witryna -> Użytkownicy. Masz kolumnę Grupa. Edytując konto użytkownika, możesz ustalić do jakiej grupy jest przypisany. Proponuję dłuższą chwilę pozostać na wiki.joomla.pl (http://wiki.joomla.pl) i poczytać materiały oznaczone jako: Rozpocznij tutaj. Zdecydowanie to ułatwi pracę i przy okazji poznasz lepiej Joomla!

Panda1
18-10-2011, 17:32
Już zakumałem:) dzięki za cierpliwość i rady. Podro