PDA

Zobacz pełną wersję : System do tworzenia stron



arczicoder
18-10-2011, 18:44
Witam, stworzyłem system do tworzenia stron.

Działanie: klikamy "utwórz nową stronę" i system instaluje nową stronę opartą na Joomli.
W tej chwili mam 10 takich stron. Stronami można zarządzać z jednego stworzonego do tego celu panelu. Z tego względu wszystkie strony zapisuję w jednej bazie (inne przedrostki).

Problem (?): Zastanawiam się czy jeśli będę miał więcej stron w jednej bazie danych to czy nie będzie to problemem. Na razie przy 10 stronach jest ok. Każda strona ma ok 35 tabel. Jak myślicie?

PeFik
18-10-2011, 20:15
Przy 100 padaczka, przy 1000 twoja firma hostingowa zablokuje ci konto dla tej bazy.

Na start masz owszem 35 tabel, ale ludziki nie sa głupie i w szale pierwszych kilku dni instalują wszystko co jest możliwie i nagle baza ma >100 tabel.
A przecież tabela to jedno a jej zawartość.

Pamiętaj, że są limity :
* Rozmiaru bazy danych
* Ilości jednorazowych połączeń do bazy

Zatem ludziki zaczną narzekać, że im strona wolno działa.

arczicoder
18-10-2011, 22:00
Dzięki Pefik, a jesli nie mam takich limitow to jest cos innego czego moglbym sie obawiac?

System stoi na serwerze w home. Nie ma limitow rozmiaru baz danych (jedynie limit miejsca na serwerze, czyli 100gb) i nie ma limitow co do ilosci jednorazowych polaczen do bazy (limit jest jedynie dla dostepu z zewnatrz).

PeFik
18-10-2011, 22:05
Ludzik zepsuje bazę i ... inni stracą strony www.
60 sekund ... zabawy w komponencie do edycji bazy danych.

arczicoder
18-10-2011, 22:13
ulala, nawet nie wiedzialem, ze takie komponenty istnieja
zrobilbym kazdy strone na osobnej bazie, ale mam ograniczenie 100 baz, wiec..
no nic, cos trzeba bedzie wymyslec..

PeFik
18-10-2011, 22:58
Możesz ryzować, tylko dla zabawy, ale jak chcesz od ludzi kasę za usługę - musisz przemyśleć wszystkie scenariusze.

AndiC
19-10-2011, 00:10
Swoją drogą, ciekawy jestem, jak wygląda ten system do tworzenia stron.
Będziesz może publikował gdzieś swoje rozwiązanie ?
Mogło by to ciekawie wyglądać na Jamp'ie.