PDA

Zobacz pełną wersję : VM błędne ceny i problem z koszykiem



4zg4rt
18-10-2011, 20:07
Joomla! 1.5.22 + VirtueMart 1.1.6 stable

1/ Gdy na stronie klikam "dodaj do koszyka" pojawia mi się biała strona, Firefox wyświetla tylko w rogu u dołu "pobieranie danych z home.hit.gemius.pl ..." i nic się nie dzieje. F5 dla odświeżenia strony nic nie daje. Dopiero jak kliknę w pasek adresowy i dam ENTER następuje załadowanie widoku, na którym byłem klikając "dodaj do koszyka". Jednak w tle dodaje produkt do koszyka.

2/ W konfiguracji produktu mam ustawioną cenę produktu X, a gdy dodam do koszyka to widzę cenę Y na tym samym produkcie.
np.
produkt A cena X = 60zł, cena Y = 14zł
produkt B cena X = 550zł, cena Y = 117zł
itd.
Ceny wszystkich produktów są tak zaniżane. Dodatkowo, w koszyku pozycja "Podatek" jest ciągle równa "0" mimo, że podatek jest ustawiony i ma być wyświetlany i naliczany dla produktów.

Jakieś pomysły / propozycje ??
Grzebię od 3 dni po całej konfiguracji i nic nie znalazłem ani w joomli, ani w VM.

Proszę, o pomoc bardziej doświadczonych kolegów.

palyga007
18-10-2011, 22:33
Bez dostepu do PA nikt ci nic konkretnego nie powie.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

4zg4rt
19-10-2011, 10:11
Mogę dostarczyć więcej informacji. Kwestia tylko jakie:
- pliki konfiguracyjne joomli i vm (które konkretnie) ?
- kopie baz joomli i vm ?
- kopia całego katalogu joomli i vm ?

Wystawienie PA na konkretny termin i czas, dla konkretnej osoby też jest opcją. Jednak potraktował bym to jako ostateczność.

palyga007
19-10-2011, 10:22
Dostęp do Panelu Administracyjnego to raczej rzecz niezbędna. Chociaż podejrzewam, że ustawiłeś gdzieś jakiś rabat.

A dane do Panelu Administracyjnego podaje sie na PW wybranej osobie, a nie całej grupie. :)

4zg4rt
19-10-2011, 10:30
Dostęp do Panelu Administracyjnego to raczej rzecz niezbędna. Chociaż podejrzewam, że ustawiłeś gdzieś jakiś rabat.

Wszelkie opcje rabatowe dla klientów i rabaty w produktach są dezaktywowane.


A dane do Panelu Administracyjnego podaje sie na PW wybranej osobie, a nie całej grupie. :)
Jest to oczywiste.

Może miałbyś chęć zerknąć ? Jeśli tak to kiedy chciałbyś dostęp ?

palyga007
19-10-2011, 10:52
Dostep z prawami su zerkne po 15

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

4zg4rt
19-10-2011, 22:50
1/ Gdy na stronie klikam "dodaj do koszyka" pojawia mi się biała strona, Firefox wyświetla tylko w rogu u dołu "pobieranie danych z home.hit.gemius.pl ..." i nic się nie dzieje. F5 dla odświeżenia strony nic nie daje. Dopiero jak kliknę w pasek adresowy i dam ENTER następuje załadowanie widoku, na którym byłem klikając "dodaj do koszyka". Jednak w tle dodaje produkt do koszyka.


Problem wywoływały automatyczne naliczanie statystyk w home.pl

Można je wyłączyć w panelu administracyjnym konta home.pl:
"usługi" > "hosting" > nazwa twojej usługi > "konfiguracja usługi" > w tabeli "serwisy www" przycisk "statystyki" > pod napisem "wybierz serwis www" odznaczamy "dodaj automatycznie skrypt zliczający do serwisu" i zapisujemy.

Wielkie dzięki i +1 dla palyga007 (http://forum.joomla.pl/member.php?26755-palyga007)

---------- Post dodany o 22:50 ---------- Poprzedni post był o 19:22 ----------



2/ W konfiguracji produktu mam ustawioną cenę produktu X, a gdy dodam do koszyka to widzę cenę Y na tym samym produkcie.
np.
produkt A cena X = 60zł, cena Y = 14zł
produkt B cena X = 550zł, cena Y = 117zł
itd.
Ceny wszystkich produktów są tak zaniżane. Dodatkowo, w koszyku pozycja "Podatek" jest ciągle równa "0" mimo, że podatek jest ustawiony i ma być wyświetlany i naliczany dla produktów.

Problem rozwiązany.
Rozwiązanie ciężkie do określenia - była reinstalacja VM, itp.

Wielkie dzięki i +1 dla palyga007 (http://forum.joomla.pl/member.php?26755-palyga007)