PDA

Zobacz pełną wersję : przenoszenie joomli , problem z polskimi znakami



arkkos
29-11-2006, 16:46
Otóż przenioslem stronke opartą na joomli z serwerów nazwa.pl do home.pl. Wszystko pieknie chodzi, ale mam problem z polskimi znakami, W ich miejscach pojawiają sie krzaczki. Myslalem ze jesli dodam nowy artykul, to przynajmniej w tym nowym artykule polskie znaki bedą ok, ale tez nie działają. Męcze sie juz z tym, od kilki dni .pozdrawiam i prosze o rady.

stone
29-11-2006, 19:53
Wgraj baze nie po przez phpadmin ale po przez np bigdump. Home tez poleca sql front (jest płatny po jakimś czasie) ale ten pierwszy ładnie wgrywa i pozwala ominąć problemy z kodowaniem

arkkos
30-11-2006, 12:30
Przenioslem za pomoca Bigdump,pomoglo;) artykuły mają polskie znaki, ale mam jeszcze krzaczki w napisach pod artkułami typu "następny artykuł" "więcej". reszta jest ok.i nie wiem jak sie z tym uporać.pozdrawiam

stone
01-12-2006, 08:24
Możesz dać link do strony?

arkkos
02-12-2006, 23:09
No i poradzilem sobie z tym,;), Kodowanie templatki zmienilem na iso-8859-2, zadziałały napisy "następny artykuł " "więcej" itp.., ale z kolei pojawaily sie krzaczki w artukułach. Zatem zmienilem w bazie kodowanie tabeli jos_content na utf8 i pomoglo. Co prawda musiałem poprawiać artykuły, ale teraz wszystko jest ok.