PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 1.7 - kod html + usunięte artykuły



manve69
19-10-2011, 10:29
Hej. mam problem z joomlą.

1) pomimo, że mam wykasowane wyjątki w pluginach i teoretycznie nie powinno mi kasować kodu, to po zapisaniu artykułu wszystkie dane giną.

2) drugi problem dotyczy usuniętych artykułów, które pomimo wyrzucenia do kosza dalej pokazują się po stronie użytkownika. dotyczy to tylko zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników, ale w chwili kiedy większość pozycji jest dostepnych wyłacznie zarejestrowanym użytkownikkom, wprowadza to haos. pozycje nieopublikowane są niewidoczne. nieopublikowane i usunięte są widoczne ;/

Joomla w zasadzie goła, bez komponentów, na serwerze home o ile to ma znaczenie w tym miejscu.

s4v4g3
21-11-2011, 10:51
Cześć, mam ten sam problem z artykułami. Rozwiązałeś może problem?

nikszal
21-11-2011, 19:08
1) pomimo, że mam wykasowane wyjątki w pluginach i teoretycznie nie powinno mi kasować kodu, to po zapisaniu artykułu wszystkie dane giną.
Rozwiń swoją myśl, bo nie wiem co masz wykasowane, w jakich pluginach i co Ci ginie.


2) drugi problem dotyczy usuniętych artykułów, które pomimo wyrzucenia do kosza dalej pokazują się po stronie użytkownika.
Usunięte, ale leżące w koszu artykuły widzą użytkownicy zarejestrowani czy administrator?

s4v4g3
23-11-2011, 07:23
U mnie usunięte artykuły do KOSZA - następnie usunięte z kosza nadal widnieją na stronie....
Dopiero jak zrobię:
- kategorię np. KOSZ
- zmiana kategorii - dany artykuł przypiszę do kategorii KOSZ
wtedy dopiero artykuł znika.
Samo usunięcie do kosza oraz z kosza nie działa.
Poza tym mam pytanie - czy trzeba robić do każdej zakładki p. tu:
http://kprusaczyk.pl/index.php/wydarzenia-konferencje ma być tylko 1 artykuł, nie więcej. Czy trzeba robić tak czy siak kategorię np. "wydarzenia" i dopiero do kategorii przypisać artykuł?
Czy mogę przypisać po prostu - pojedynczy artykuł do tego menu. ?
Pytam, ponieważ mam 2 różne wersje fachowców:podstep:

nikszal
23-11-2011, 10:18
U mnie usunięte artykuły do KOSZA - następnie usunięte z kosza nadal widnieją na stronie....

Masz włączoną pamięć podręczną?

s4v4g3
23-11-2011, 10:19
Hmm Witryna -> konserwacja ->" czyść pamięć podręczną" mam taką zakładkę, ale tam nic nie ma...
W zakładce odblokuj - tam są pozycje zablokowane - różne. To można usunąć?

Edit:
ok, pamięć podręczna jest wyłączona w konfiguracja globalna- > "system". Czas przechowywania - 15. Trzeba ją włączyć?

nikszal
23-11-2011, 10:29
Pamięć podręczna w konfiguracji globalnej i dodatek System - Pamięć podręczna.
Wyłącz je.

s4v4g3
23-11-2011, 10:51
Pamięć podręczna w konfiguracji globalnej i dodatek System - Pamięć podręczna.
Wyłącz je.

Wyłączone mam.... powyżej napisałem co i jak...;/

nikszal
23-11-2011, 10:57
W zakładce odblokuj - tam są pozycje zablokowane - różne. To można usunąć?
Nie usunąć tylko odblokować, a to różnica.
Jeśli nie masz włączonej pamięci podręcznej w konfiguracji globalnej i dodatku, to jeszcze zajrzyj przez FTP do katalogu cache. Ma tam być tylko plik index.html.

Jeśli i to nie przyniesie pożądanych rezultatów to zmień hosting, bo usunięte artykuły nie mogą być widoczne. To nie jest błąd Joomla.

s4v4g3
23-11-2011, 11:09
Odblokować miałem napisać sorry:)
Sprawdzę na FTPie jak to wygląda.
Pytanie jeszcze - na localhost - projektując cała stronkę również mam to samo niestety. Pamięć podręczna jest wyłączona, usunięcie artykułu do kosza i z kosza - nadal widnieje na podglądzie;/
Dopiero jak zmienię kategorię danego artykułu to znika on ze strony...;/

Edit:
W katalogu "cache" mam tylko plik index.html ...;/

nikszal
23-11-2011, 11:16
na localhost - projektując cała stronkę również mam to samo niestety. Pamięć podręczna jest wyłączona, usunięcie artykułu do kosza i z kosza - nadal widnieje na podglądzie;/
Dopiero jak zmienię kategorię danego artykułu to znika on ze strony...;/

Nie wiem ci i jak robisz, ale tylko Ty masz ten problem, więc błąd nie leży po stronie Joomla.

Zainstaluj nową stroną na swoim hostingu metodą "na pieszo" (poprzez transfer plików instalki na FTP). Załóż nową bazę, odpal Joomla z zainstalowanymi przykładowymi danymi. Następnie usuń kilka artykułów i sprawdź czy od strony frontowej nadal są widoczne. Ja w cuda nie wierzę.

s4v4g3
23-11-2011, 12:29
Nie wiem ci i jak robisz, ale tylko Ty masz ten problem, więc błąd nie leży po stronie Joomla.

Zainstaluj nową stroną na swoim hostingu metodą "na pieszo" (poprzez transfer plików instalki na FTP). Załóż nową bazę, odpal Joomla z zainstalowanymi przykładowymi danymi. Następnie usuń kilka artykułów i sprawdź czy od strony frontowej nadal są widoczne. Ja w cuda nie wierzę.

kprusaczyk.pl - to jest założona właśnie nowa baza, aby posprawdzać jak działa strona.
Eksport robiłem za pomocą akeeba, instalacja za pomocą kickstart itd... Ale sprawdzę jeszcze instalując na piechotę...
Co do hostingu - linuxpl.com - sprawdzony hosting, więc to nie wina hostingu.
Nie tylko ja miałem taki problem, kolega co wcześniej pisał miał to samo.

---------- Post dodany o 12:29 ---------- Poprzedni post był o 11:43 ----------

Ok, zrobiłem.....:))) Wszystko działa... dzięki za pomoc:)

mikews
03-01-2012, 09:00
A możesz napisać co zrobiłeś bo u mnie jest podobny problem? Dokładnie to artykuły nieopublikowane i te, które zostały wysłane do kosza wyświetlają się dla zalogowanych zarejestrowanych użytkowników. Niezalogowani tego nie widzą. Próbowałem już wszystkich możliwości i poległem. Joomla 1.7 i standardowy szablon beez5

s4v4g3
03-01-2012, 09:20
A możesz napisać co zrobiłeś bo u mnie jest podobny problem? Dokładnie to artykuły nieopublikowane i te, które zostały wysłane do kosza wyświetlają się dla zalogowanych zarejestrowanych użytkowników. Niezalogowani tego nie widzą. Próbowałem już wszystkich możliwości i poległem. Joomla 1.7 i standardowy szablon beez5

Hej,
bardziej banalne to się nie mogło okazać:P
W polu "status" daj na "wyrzucono" i stamtąd usuń.
Troszkę to dziwnie zrobili, ale tak trzeba - to jest kosz po prostu.

mikews
03-01-2012, 10:08
Fakt. Wcześniej działałem w Joomli 1.5 a teraz po przesiadce na 1.7 są takie małe niuanse.

s4v4g3
03-01-2012, 10:39
Fakt. Wcześniej działałem w Joomli 1.5 a teraz po przesiadce na 1.7 są takie małe niuanse.

Ja też w joomli 1.5 robiłem,
przesiada na 1.7 i sporo niewiadomych;)