PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie swoich wpisów w sekcji <head>



_chris-
19-10-2011, 13:09
Witam,
Gdzie mogę wstawić, wywołać funkcję (jaką?) która będzie dodawała coś do znacznika <head>. Konkretnie mi chodzi o script i css. Nie chcę dodawać w szablonie, ponieważ chciałbym, aby było to automatycznie dodawanie niezależnie od szablonu jaki użytkownik wybierze.

PeFik
19-10-2011, 14:02
pluginem go....

Z tego co jednak wiem, większość komponentów same to robi, dlatego działa bez względu na szablon, moduły też sobie jakoś radzą. Wyjątki od tej reguły są sporadyczne. Chyba że masz trefne szablony z których autorek powycinał wszystkie .js, bo nie wiedział na co mu one.

_chris-
19-10-2011, 14:36
Może wyjaśnię o co mi dokładnie chodzi. Przyzwyczaiłem się do funkcjonalności, a szczególnie do wyglądu LightBoxa. Chciałbym dodać LightBoxa na stałe do <head>i potem już w edytorze tylko na linku ustawiać rel='lightbox' z listy rozwijanej. Jakoś nie mogę się przekonać do wyglądu popupów tych wszystkich gotowych dodatków. Dodatkowo przyszłościowo bym chciał dodać tam swój plik .css w którym będę miał zdefiniowane style, które będę używał przy tworzeniu artykułów. Dlatego właśnie jest mi potrzebne gdzie to wsadzić aby dodawało się zawsze niezależnie od szablonu.

A propos tematu Lightboxa, to czy jest może jakiś dodatek wstawiający automatycznie do J! Lightboxa?

pyziak
19-10-2011, 20:34
poszukaj tu : http://extensions.joomla.org/search?q=LightBox
nie wiem czy druga pozycja nie sprosta twoim oczekiwaniom

_chris-
19-10-2011, 20:48
poszukaj tu : http://extensions.joomla.org/search?q=LightBox
nie wiem czy druga pozycja nie sprosta twoim oczekiwaniom 25$ ;/ tym bardziej że Lightbox jest darmowy :)

pyziak
19-10-2011, 21:21
skoro jest darmowy i czas oraz wiedza ludzi też jest darmowa, to sobie napisz taki dodatek, bo dokumentacja do Joomla też jest darmowa.

_chris-
19-10-2011, 21:45
skoro jest darmowy i czas oraz wiedza ludzi też jest darmowa, to sobie napisz taki dodatek, bo dokumentacja do Joomla też jest darmowa.

Jeżeli trzeba będzie to sobie napiszę, ale tak sobie pomyślałem że może ktoś wcześniej wpadł na ten pomysł. Z drugiej strony temat wątku jest jednak inny i między innymi chciałem uzyskać informację jak zmienić znacznik <HEAD> jak będę chciał dodać coś tam w swoim dodatku..