PDA

Zobacz pełną wersję : wysylanie maili pomiedzy zarejestrowanymi uzytkownikami + komentowanie artykułów



Botornot
19-10-2011, 15:37
Hej

1. Szukam rozwiązania, które umożliwi mi wysyłanie emaili pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami na mojej stronie.
Widzę to jako połączenie addresbooka i wysyłania emaili ze strony ale nie programu strikte pocztowego odpalanego z mojej strony lub może raczej rozbudowany kontakt form z moźliwością wybrania do kogo chce wysłać maila (Czy to w formie checkboxów czy listy lewa->prawa itp).


2. Komponent, moduł, plugin or cokolwiek komentujący artykuły.
Obrazując:
Mam Listę artykułów wyświetlanych jeden pod drugim a pod nimi przyciski "komentuj" i "+/-"

1 artykuł
+/- komentuj
2 artykuł
+/- komentuj

Po naciśnieciu przycisku Komentuj komentuje dany artykuł a +/- pokazuje/ukrywa komentarze. Przy czym każdy zarejestrowany użytkownik ma swój kolor komentowania

Pomożecie znaleźć takie rozwiąznia czy tak to tylko w erze ? aha no i najlepiej darmowego :)

dziękuje
i pozdrawiam
B.

seba.adm
19-10-2011, 16:38
Witam.


1. Szukam rozwiązania, które umożliwi mi wysyłanie emaili pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami na mojej stronie.
Widzę to jako połączenie addresbooka i wysyłania emaili ze strony ale nie programu strikte pocztowego odpalanego z mojej strony lub może raczej rozbudowany kontakt form z moźliwością wybrania do kogo chce wysłać maila (Czy to w formie checkboxów czy listy lewa->prawa itp).

To może zamiast maila zadowolisz się wiadomościami prywatnymi(również z możliwością wiadomości do kilku użytkowników z listy. Jeżeli takie rozwiązanie wchodzi w grę przetestuj komponent: >>uddeIM (http://extensions.joomla.org/extensions/communication/pms/3206)


2. Komponent, moduł, plugin or cokolwiek komentujący artykuły.
Obrazując:
Mam Listę artykułów wyświetlanych jeden pod drugim a pod nimi przyciski "komentuj" i "+/-"

1 artykuł
+/- komentuj
2 artykuł
+/- komentuj

Po naciśnieciu przycisku Komentuj komentuje dany artykuł a +/- pokazuje/ukrywa komentarze. Przy czym każdy zarejestrowany użytkownik ma swój kolor komentowania

Z tymi kolorami raczej będzie problem. Ale resztę można uzyskać za pomocą komponentu >>JComments (http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/articles-comments/9985)
Jedno i drugie, wskazane rozszerzenia są darmowe.

Botornot
20-10-2011, 08:18
To może zamiast maila zadowolisz się wiadomościami prywatnymi(również z możliwością wiadomości do kilku użytkowników z listy. Jeżeli takie rozwiązanie wchodzi w grę przetestuj komponent: >>uddeIM

Super dzięki za odpowiedz. Lepszy rydz niż nic
Jak rozumiem to wewnętrznie w ramach strony wiadomości. Czy jest jakaś możliwość wysłania maila informującego do użytkownika że ma np. nowa wiadomość ?. Może zastosowanie jakiegoś dodatku, tak jak to mają niektóre moduły wysyłające maile po updacie jakiegoś artykułu ?. Tylko czy są takiedodatki które współpracują z komponentami/modułami a nie tylko z artykułami ?

seba.adm
20-10-2011, 09:53
uddeIM może wysyłać powiadomienie o wiadomości. Przejdź do ustawień komponentu, zakładka E-mail (trzy podstawowe ustawienia):


Pozwól na powiadamianie przez e-mail: Tak
Domyślne powiadomienie e-mailem: Zawsze
E-mail zawiera treść wiadomości Tak/Nie (wg uznania)

Botornot
20-10-2011, 17:40
Wielkie dzięki. Wszystko śmiga bardzo fajnie.

mam jeszcze jedno pytanie. ...

Proszę przestrzegać >> Regulamin: [A], pkt. 3

(http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=2&a=3)