PDA

Zobacz pełną wersję : Rozjeżdżają się bloki na stronie przy większym zoomie



nevadaking
19-10-2011, 22:51
Witam.

Modyfikuję templatkę, w której dostawiłam coś w rodzaju dodatkowego menu u dołu strony.
Dodałam pozycje, ustawiłam bloczki w jednej linii.

Ze względu na to, iż jest to na localhoście,nie mogę dać linka, ale wrzucam screen
4521
Obramowania "wewnętrzne" są tymczasowe, chcę dobrze widzieć granice, przycinania itp.

Z tej strony będą korzystały osoby słabowidzące często posługujące się Ctrl+, ale nie tylko takie, więc strona powinna być pod tym względem "normalna" dla wszystkich.
.
Problem w tym, że przy powiększaniu bloczki zmieniają swoje miejsce, przez co osoby słabowidzące będą się gubić.
4522

Przy jeszcze większym zoomie lokują się jeden pod drugim (rozmieszczają się pionowo).

Nie chcę ustawiać tego całkiem na "sztywno" (np. podobnie jak w tabeli), bo to ma być tak, żeby brak menu likwidował tę "dodatkową stopkę" (znika), a może w niej być tylko 1 menu, albo 2, albo 3. I to mi się udało osiągnąć.

Wypróbowałam już chyba wszystkie możliwe warianty float, overflow, clear. Pozycjonowanie statyczne rozwala układ kompletnie (bloczki nakładają się na siebie warstwami).
Zmieniałam też w index.php wartości <div id> i <div class>. I nic...:blink:

Sprawa siedzi albo w moim błędnym podejściu do tematu (słabo z moim php i kilka lat przerwy było w css-ach, które się zmieniały w tym czasie), albo już tak namieszałam, żesama sie w tym zgubiłam, albo siedzi sobie spokojnie gdzieś głębiej w całym kodzie (jakaś wzajemna zależność elementów css i php) - nie umiem znaleźć rozwiązania tego problemu. Walczę już prawie tydzień. Przekopałam się przez mnóstwo stron, włącznie z naszym forum.

I jak się rozjeżdżało, tak się rozjeżdża...:wsciekly:


Mam wstawić na forum całe obszerne kody do tej strony - tego jest jednak sporo?
Jak zrobić, żeby ktoś mądry mógł na to spojrzeć?

A może po prostu ktoś już z tym się zmagał i wie jak to poprawić?

Pozdrawiam

Będę wdzięczna za pomoc.

nevada

nevadaking
21-10-2011, 03:30
No! :D
To temat w zasadzie można zamknąć :)

Dla twórców templatki - pała z minusem jak z Polski na Arktykę. Congratulations baby! :wsciekly:

Moje css-owe i php-owe dopiski były w porządku - za wyjątkiem kosmetycznych poprawek które nie miały wpływu na "rozjeżdżanie się" bloków.
Za to w indexie zwyczajnie ktoś "zapomniał" dopisać do końca kod - brakowało zakończenia 2 div-ów. W rezultacie póki nic się nie dodawało do indexu to jakoś chodziło (ciekawe jak byłoby pod innymi przeglądarkami :O), a dopisek się rozjeżdżał...

Rozebrałam cały index.php na części pierwsze - ale ile mnie ta cała robota od początku do końca kosztowała... niech to dunder świśnie... Zrobiłam to tylko dlatego, że była to dla mnie niezła szkoła...

Jak myślicie - mogę w tej sytuacji zrezygnować z podawania autora tego bubla?

Pozdrawiam :up:

nevada