PDA

Zobacz pełną wersję : jak zamieścić plugin we własnym komponencie ?



lucuszysko
20-10-2011, 15:14
Siemka.

Problem mam taki: napisałem sobie komponencik w którym chciałbym wykorzystać plugin JPlayer. I pierwsza myśl to użycie require_once() ze ścieżką do jplayer.php. No ale patrząc w kod JPlayer`a widzę że ma funkcję onPrepareContent(&$article, &$params). Czy zatem można go wykorzystać wyłącznie do artykułów? Jeśli tak to czy da to się jakoś obejść?
Pomysł miałem taki: Ogólnie jeśli chodzi o samą ideę JPlayer to po prostu zamienia w artykule fraze {flv}coś{/flv} na własny kod który w efekcie daję Playera ze ścieżka do filmu 'coś'. Analizując sobie cały kod JPlayera doszedłem do wniosku że całą robotę właściwie wykonuje linijka:


$article->text = preg_replace("#{".$plg_tag."}".preg_quote($tagcontent)."{/".$plg_tag."}#s", $getTemplate , $article->text);

tylko właśnie tutaj pojawia się ten nieszczęsny $article->text. I czy może ktoś zna funkcję która zwróci mi cały bieżący kod HTML w którym będę mógł wyszukać i podmienić {flv}{/flv}? Może jakiś JFactor::getDocument() czy coś takiego? Czytałem trochę dokumentacji ale nic nie znalazłem.

Mam nadzieję że w miarę jasno się wyraziłem ;)

Z góry dzięki.