PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie administratora



pwz
30-11-2006, 09:10
Witam!
Przeszukalem forum i proszę o pomoc, ponieważ nie znalazłem rozwiązania następującego problemu:
otóż mam Joomla 1.0.11 - była upgrade'owana jakieś 2 miesiące temu z J.1.0.8 i od tego czasu śmigała aż miło. Do wczoraj - nie mogę zalogować się jako administrator. Wchodzę na stronę logowania, tzn. mojastrona/administrator, wpisuję login i hasło, po czym przez chwilę w pasku przeglądarki widzę adres mojastrona/administrator/index.php, który zaraz zamienia się na mojastrona/administrator/index2.php - strona jest biała, nic się nie dzieje, koniec.
FTP działa, logowanie jako 'zwykły' użytkownik działa, jedynie nie mogę dobrać się do panelu administracyjnego. BTW: kiedy wpisuję nieprawidłowy login lub hasło, wyrzuca komunikat, że są niepoprawne. Ki czort?
Proszę o pomoc
pwz

P.S. Cache przegląarki, w tym zwłaszcza cookies, wyczyścilem dokładnie. I jeszcze jedno: z innego komputera i z innych przeglądarek - te same dolegliwości.
pwz

stone
30-11-2006, 10:06
Jeżeli nie zmianiełeś abslutnie nic a probelm nagle się pojawił, to jest duża szansa że na serwerze się coś zmieniło. Zwróć się z pytanie do admina czy nie były proawdzone jakieś prace, nie zmianiano jakiś ustawień

pwz
01-12-2006, 08:42
Jeżeli nie zmianiełeś abslutnie nic a probelm nagle się pojawił, to jest duża szansa że na serwerze się coś zmieniło. Zwróć się z pytanie do admina czy nie były proawdzone jakieś prace, nie zmianiano jakiś ustawień

Poszturchałem trochę administratora i zdaje się, że naprawił, albo "naprawiło się samo", ponieważ admin jest akurat na urlopie... Tak czy owak - działa i to jest najważniejsze :-)

czarofnik
28-03-2007, 00:00
mam ten sam problem jedyne co nie jest podbne to efekt koncowy

administrator mowil ze nic nie zmienial na serwie jak sie loguje z moim haslem i loginem biała strona

jak wpisze byle co w login i byle co w haslo ze nie prawidłowy loggin lub hasło

zrobił tez backup serwera z wczoraj tez nic nie pomoglo jakies sugestje prosze o pomoc codziennie do serwisu dodawane sa newsy a dzis zadnego

stone
28-03-2007, 22:35
Zainstaluj testowo joomlę w jakimś podkatalogu na tej samej bazie z innym prefixem i zobaczy czy po świeżej instalacji możesz się logować do admina

czarofnik
29-03-2007, 00:59
Zainstaluj testowo joomlę w jakimś podkatalogu na tej samej bazie z innym prefixem i zobaczy czy po świeżej instalacji możesz się logować do admina

nie mogłe stary nawet załozyc katalogu to byl problem serwera chociaz zarzekali sie ze nie ;)

stone
29-03-2007, 20:36
tak bywa:) czy rozumiem że już wszystko działa, tak?

czarofnik
30-03-2007, 00:27
no tak oprocz tego ze nie dziala mi register globals na off?! i wczesnie pytalem w innym posce jaka joomla jest bezpieczna bo napisales ze 1.011 jest zla :))

zwiastun
30-03-2007, 00:33
to nie stone napisał tylko ja i nie napisałem że żła, tylko zapytalem, dlaczego masz starszą wersję, skoro nowa jest bezpieczniejsza?
A wybacz, że pytanie która, to potraktuję odpowiednio

czarofnik
30-03-2007, 09:33
no skoro jest strasza a nowsza jest bezpieczniejsza to nie jest zalecana czyli wychodzi na to ze zła :))

przepraszam ze pomyłkę personali to mam zainstalowac1.012?

bo w download napisane ze to beta :))) ?

kael
31-03-2007, 07:56
Witam.
Mam podobny problem ale zdarzyl sie po delegacji domeny.
Pierwotnie zainstalowalem joomle na serwerze home.pl w katalogu www (www.domena.home.pl/www (http://www.domena.home.pl/www)) i logowanie smigalo az milo.
Wczoraj przeprowadzielm delegacje na www.domena.pl (http://www.domena.pl) i w ustawieniach home.pl dalem przekierowanie na /www.
W pliku konfiguracyjnym pozmienialem sciezki dostepu i strona dziala natomiast nie moge zalogowac sie jako administrator. Wyswietla mi sie panel do zalogowania i po wpisaniu loginu i hasla szybko przeladowuje sie strona (w tle widze ze jest jakis blad natomiast dzisje sie to tak szybko ze nie moge odczytac o co chodzi) i powraca do panelu logowania.
Po zamiania pliku na plik odwolujacy sie do www.domena.home.pl/www (http://www.domena.home.pl/www) dziala wszystko OK.
Czy kos z Was mial podobny problem.
Pozdrawiam

stone
01-04-2007, 14:12
możesz dać link do stronki, najlepiej w obu wariantach, jakbyś mi jeszcze na PW podesłał dane do admia to bym zobaczył czy mogę coś pomóc

kael
02-04-2007, 09:32
Witam.
Sprawa sie wyjasnila. Problem polegal na tym ze podczas logowania do panelu admina zrzucana jest sesja do katalogu tmp. Natomiast ja mam zainstalowana joomle w podkatalogu /www , gdzie podczas delegacji domeny przekierowalem na ten katalog, aby podczas uruchamiania strony np. www.domen.pl (http://www.domen.pl) od razu wchodzila do katalogu www. Wystaryczlo tylko dodac w katlogu /www katalog tmp i wszystko jest OK.
Sprawa prosta ale komunikaty tak szybko znikaly ze nie moglem doczytac o co chodzi. Spedzilem nad tym problemem troche czasu, ale dzieki temu zdobylem kolejne doswiadczenie z joomla.
Pozdrawiam

isteata
02-04-2007, 14:02
To ja może dodam, że gdy coś się nam pojawia w przeglądarce i szybko znika, sprawiając, że nie nadążamy z czytaniem - warto spróbować wciskać klawisz "Esc". Stosowałem tę metodę dość często w tego typu przypadkach i zawsze działała.

m.leszczynski
26-01-2008, 11:14
Miałem ten sam problem rozwiązaniem okazało się sprawdzenie zajętości
miejsca na serwerze, miałem obciążony serwer plikami maksymalnie.
Po zwiększeniu limitu na serwerze wszystko było już ok.

manolito
31-01-2008, 17:22
Witajcie, jestem tu nowy pytanie wiec mam proste, przedstawie sytuacje:
zainstalowalem joomle do katalogu /joomla na serwerze, potem chcac podpiac domeny z katalogu glownego bez przekierowywania przenioslem pliki z /joomla do katalogu glownego - /
zmienilem trzy linie w configuration.php:
$mosConfig_absolute_path = '/';
$mosConfig_cachepath = '/cache';
$mosConfig_live_site = 'http://www.kazmir.home.pl';

wywalajac katalog /joomla

wszystko chodzi oprocz strony admina, pokazuje sie panel logowania, wpisuje login i haslo, ktore nie bylo zmieniane ale nad boksami do logowania wyskakuje mi komunikat "you need to login" w mozilli a w IE przez kilka sekund wyswietla sie komunikat:

bardzo prosze o pomoc. pozdrawiam Borys

zwiastun
31-01-2008, 18:13
Nawet jeśli jesteś nowy, a wręcz przeciwnie, dlatego, że jesteś nowy, to nie wypada rozpoczynać od rozwalenia szablonu zbyt dużym na dodatek do niczego niepotrzebnym obrazkiem. Wystarczyłyby cytaty błędów.
Joomla! nie może znaleźć katalogu z plikiem sesji. Masz podane gdzie go szuka.

manolito
31-01-2008, 19:39
witam i dziekuje za podpowiedz.
wszystko juz dziala.
jako ze nowy i malo wiedzacy nie moglem widziec ze obrazek sie nie przyda (choc mysle ze sie przydal)
za wielkosc przepraszam - faktycznie glupota, nie mialem pojecia ze tak to rozwali szablon.
pozdrawiam serdecznie,
Borys

djsee
07-02-2008, 18:30
wszystko chodzi oprocz strony admina, pokazuje sie panel logowania, wpisuje login i haslo, ktore nie bylo zmieniane ale nad boksami do logowania wyskakuje mi komunikat "you need to login" w mozilli a w IE przez kilka sekund wyswietla sie komunikat:

bardzo prosze o pomoc. pozdrawiam Borys

witam mam podobny problem, choć nieco inny, tzn.:
- po instalacji joomla zapisalem sobie login i haslo [krok4]
- nastepnie kliknalem -> Panel administratora
- zalogowalem sie bez problemow, chwile pobawilem sie po czym sie wylogowalem uszczesliwiony faktem ze dziala (i stronka i panel admina)
- za pol godziny chcialem sie zalogowac do panelu admina
- w tym celu moja_strona/administrator (pojawilo sie okienko)
- podalem login i haslo [te otrzymane w kroku4 podczas instalacji]
- no i tu sie wylożył, tzn. pojawia się błąd:


Incorrect Username, Password, or Access Level. Please try againnie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, piersze logowanie bez problemów, kolejne już niestety nie...

może ktoś wie dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić ?

edit:

teraz sprawdzilem czy stronka dziala poprawnie i niestety, ale podczas wczytywania jakby przestaly ladowac sie obrazki :/

zwiastun
07-02-2008, 19:33
To jednak nie ten sam problem.
Coś więcej (serwer, wersja Joomla!)
A może po prostu powtórz instalację? Skoro tylko " się pobawiłeś", to jak to z igraszkami bywa :), może się coś sknociło, nie wiedzieć czemu. Instalacja to chwil kilka. Nie zachowuj starej bazy.

djsee
07-02-2008, 19:54
To jednak nie ten sam problem.
Coś więcej (serwer, wersja Joomla!)
A może po prostu powtórz instalację? Skoro tylko " się pobawiłeś", to jak to z igraszkami bywa :), może się coś sknociło, nie wiedzieć czemu. Instalacja to chwil kilka. Nie zachowuj starej bazy.

wlasciwie zmienilem tylko templatke i nic poza tym...

instalacja :) ja sie borykalem 3 dni zeby to uruchomic, pewnie bede musial sprobowac od poczatku chociaz mi sie to nie usmiecha...

wersja joomla joomla_1_0_13-pl a serwer, jesli o to pytasz? mysql Wersja serwera: 5.0.45-community

edit:
zainstalowalem wszytsko od poczatku, co do obrazkow nie wczytaly sie bo byly do nich zle adresy, co do logowania administratora, sytuacja powtorzyla sie ale tym razem domyslilem sie ze chodzilo o moment zaimportowania bazy i wtedy zmienil sie login i haslo z kroku 4

no coz dopiero raczkuje w tworzeniu stron i umieszczaniu jej na serwerze wirtualnym, ale sie udalo, po 4 dniach walki jakos to uruchomic, pozdrawiam

ps. chyba zmeczony juz bylem wczoraj ;)

arturd
15-02-2008, 12:00
Witam,
Pierwszy raz zainstalowałem joomla ver 1.0.13-pl na serwerze home.pl i podczas logowania do panela administracyjnego wyświetlają się poniższe komunikaty. Czy ktoś miał podobny problem i jakie jest jego rozwiązanie?
Warning: session_start() [function.session-start (http://www.joomlers.pl/administrator/function.session-start)]: open(/tmp/sess_cb121ab525d8d6bfe5d32e16e9e0e588, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /administrator/index.php on line 111

Warning: session_start() [function.session-start (http://www.joomlers.pl/administrator/function.session-start)]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /administrator/index.php:111) in /administrator/index.php on line 111

Warning: session_start() [function.session-start (http://www.joomlers.pl/administrator/function.session-start)]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /administrator/index.php:111) in /administrator/index.php on line 111

Warning: session_write_close() [function.session-write-close (http://www.joomlers.pl/administrator/function.session-write-close)]: open(/tmp/sess_cb121ab525d8d6bfe5d32e16e9e0e588, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /administrator/index.php on line 155

Warning: session_write_close() [function.session-write-close (http://www.joomlers.pl/administrator/function.session-write-close)]: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in /administrator/index.php on line 155
document.location.href='index2.php';

inkos
15-02-2008, 13:23
Czy ktoś miał podobny problem i jakie jest jego rozwiązanie?
W katalogu głównym Joomla utwórz katalog "tmp" i nadaj mu prawa 777.

arturd
15-02-2008, 13:30
W katalogu głównym Joomla utwórz katalog "tmp" i nadaj mu prawa 777.
Dziękuję za odpowiedź. W jaki sposób nadaje sie prawa 777? jestem początkującym użytkownikiem....

inkos
15-02-2008, 13:47
Dziękuję za odpowiedź. W jaki sposób nadaje sie prawa 777? jestem początkującym użytkownikiem....
Programem do FTP :) a jak to już było wielokrotnie napisane na tym forum. :D

arturd
15-02-2008, 13:50
Programem do FTP :) a jak to już było wielokrotnie napisane na tym forum. :D
dziękuję poszukam

charles8
29-07-2008, 13:51
Witam serdecznie i proszę o pomoc. Jestem początkujący w temacie. Zbudowałem stronę i jestem z tego zadowolony. Wszystko szło dobrze do momentu kiedy zmieniłem w panelu administracyjnym nazwę do logowania. Od tego czasu nie mogę zalogować się w panelu administracyjnym. Mam zainstalowaną wersję 1.0.15 Jomlla. Proszę o pomoc, rady.

viperold
25-02-2009, 10:24
Witam serdecznie i proszę też o pomoc. Wczoraj zainstalowałem component JACLplus 1.0.3a i otrzymałem taki komunikat kiedy ponownie chciałem się zalogować. Incorrect Username, Password, or Access Level. Please try again. chyba ten panel nie może połączyć się z bazą danych bo już na wstepie wywala zamias witamy w joomla to _ADM_WELCOME_TO_JOOMLA gdzie sprawdzić co zrobiłem źle. wersja joomla 1.0.13

viperold
25-02-2009, 17:21
i co pomoże ktoś?

borobxb
25-02-2009, 20:20
Miałem zrobiony backup strony poprzez najzwyklejsze skopiowanie public_html.

Przyszła potrzeba przywrócenia wersji z kopii - podmieniłem katalog. Wszytko zadylało jak trzeba... pojawiła się właściwa wersja strony ale...

Mam problem z zalogowaniem się do panelu administratora.
Po potwierdzeniu pass otrzymuje zwrotnie komunikat:

Niepoprawny login lub hasło. Zmień i spróbuj ponownie.

Przypuszczam, że może to wpływ uprawnień?

Proszę o sugestie, może umie ktoś wskazać trop i pomóc?

Z góry dzięki:)

viperold
26-02-2009, 19:06
Może jednak ktoś zapoda jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem. Bardzo proszę.

borobxb
28-02-2009, 18:48
Co do mojego problemu to zalogowałem się do bazy, oglądam jos_users, oglądam hasła userów i widzę, że hasło admina jest dłuższe niż pozostałe, są dłuższe niż MD5, tak jakby coś było doklejone... zmieniłem na nowe i działa...

Skąd to się mogło przyczepić?

Nie chce tego w przyszłości przerabiać ponownie. Ma ktos jakieś pomysły?