PDA

Zobacz pełną wersję : [Problem]: Nie mogę dodawać, ani edytować artykułów.



Oxygenn
21-10-2011, 15:28
Witam,
Mam od wczoraj problem z dodawaniem i edytowaniem artykułów w Joomla 1.5.23. Gdy chcę utworzyć lub edytować istniejący artykuł wyświetla się tylko biała strona i tak jakby dalej się już nie ładuje tylko zostaje wszystko białe. Nie wiem jak to naprawić :( Proszę Was o pomoc.

palyga007
21-10-2011, 15:29
Chyba napiszę to już po raz 3 dzisiaj:

Display errors na On

Pokaż kod błędu.

Oxygenn
21-10-2011, 15:35
<script language="javascript" type="text/javascript">



<!--



var sectioncategories = new Array;



sectioncategories[0] = new Array( '-1','-1','Wybierz kategorię' );



sectioncategories[1] = new Array( '0','0','Nieprzypisany' );



sectioncategories[2] = new Array( '1','38','DomainChat.pl - mini serwis o domenach.' );



sectioncategories[3] = new Array( '1','1','Nowiny' );



sectioncategories[4] = new Array( '1','25','Projekt' );



sectioncategories[5] = new Array( '1','3','Migawki' );







function submitbutton(pressbutton)



{



var form = document.adminForm;







if ( pressbutton == 'menulink' ) {



if ( form.menuselect.value == "" ) {



alert( "Wybierz menu" );



return;



} else if ( form.link_name.value == "" ) {



alert( "Wpisz tytuł tej pozycji menu" );



return;



}



}







if (pressbutton == 'cancel') {



submitform( pressbutton );



return;



}







// do field validation



var text = <br />



<b>Fatal error</b>: Call to a member function update() on a non-object in <b>/home/domainch/domains/domainchat.pl/public_html/libraries/joomla/html/editor.php</b> on line <b>203</b><br />








O to chodzi tak?

palyga007
21-10-2011, 15:46
nie.
Weź najpierw doczytaj u wujka czy coś...

palyga007
21-10-2011, 18:23
Kolego przepraszam Cię serdecznie!
Nie wiem jakim cudem nie zauważyłem tej linijki na samym dole.

Call to a member function update() on a non-object in <b>/home/domainch/domains/domainchat.pl/public_html/libraries/joomla/html/editor.php</b> on line <b>203</b>

Rozwiązaniem problemu będzie najprawdopodobniej nadpisanie kalalogu libraries katalogiem z czystej insalacji Joomla!

Oxygenn
21-10-2011, 20:01
Nadpisałem i dalej to samo.

Oxygenn
23-10-2011, 13:04
Nadpisanie nic nie dało więc usunąłem całą Joomlę z serwera wraz z bazą danych i wrzuciłem wszystko od nowa na serwer. Po wrzuceniu zamiast instalatora, pojawiają się błędy:


Warning: include(/home/domainch/domains/domainchat.pl/public_html/libraries/pattemplate/patTemplate.php) [function.include (http://www.domainchat.pl/installation/function.include)]: failed to open stream: No such file or directory in/home/domainch/domains/domainchat.pl/public_html/libraries/loader.php on line 80

Warning: include() [function.include (http://www.domainchat.pl/installation/function.include)]: Failed opening '/home/domainch/domains/domainchat.pl/public_html/libraries/pattemplate/patTemplate.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in/home/domainch/domains/domainchat.pl/public_html/libraries/loader.php on line 80

Fatal error: Class 'patTemplate' not found in /home/domainch/domains/domainchat.pl/public_html/libraries/joomla/template/template.php on line 29

Przy pierwszej instalacji nie miałem takiego błędu... Co z tym zrobić? HELP :zagubiony:

palyga007
23-10-2011, 13:05
Uzywałeś total Commander z zaznaczoną opcją zmiany wielkosci liter w nazwach plików.

Oxygenn
25-10-2011, 23:36
palyga007 dzięki za pomoc ;) Odznaczenie opcji zmiany wielkości liter załatwiło ten problem. Co do wcześniejszego problemu - dodawania i edycji artykułów, pomogło ponowne wgranie i zainstalowanie Joomli na serwer. Teraz wszystko działa i prowadzę stronkę :) Thanks! ;)