PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pocztą gmail, ikoną i usuniętym użytkownikiem.



klik
21-10-2011, 20:26
Witam.

Mam trzy małe problemy z administracją joomli.



1. W mojej witrynie mam ustawione konto gmail. I gdy wysyłam do użytkowników wiadomość otrzymują oni ostrzeżenie że ta wiadomość nie została wysłania przez użytkownika gmail. Przeczytałem na google że należy stworzyć dla domeny Rekord SPF. Tworzenie rekordu i dodawanie do domeny nie wygląda dla mnie zbyt prosto więc nie wiem czy mam się w tym zagłębić czy może założyć gdzieś inne konto? Czy wy znacie jakiś inny sposób na obejście tego niewygodnego komunikatu?



2. Chciałem zmienić ikonę które wyświetla się przy polu adresu witryny. Sprawdziłem w źródle strony i mam coś takiego
<link href="/plugins/system/jat3/base-themes/default/images/favicon.ico" rel="shortcut icon" type="image/x-icon" />. Jednak gdy ten plik podmieniłem na moją własną ikonkę to dalej wyświetla mi standardową ikonę joomli. Dlaczego?? Jakaś sugestia? Od razu zaznaczę że wyczyściłem cache.



3. Używam k2 i jcoments. Gdy jakiś użytkownik skasuje swoje konto a dodał wcześniej artykuł lub napisał komentarz, to po skasowaniu konta joomla sypie błędem że
JUser::_load: Unable to load user with id: 81. Oczywiście można to łatwo naprawić przypisując artykuł bądź komentarz do innego użytkownika lub kasując je. Ale czy nie ma jakiegoś pluginu który by komentarze i artykuły skasowanych użytkowników opatrywał nazwą autora "Anonim" lub "Gość"?? Chyba że proponujecie coś innego.


Dziękuje

max-301
21-10-2011, 21:41
Ad.2 np. Phoca Favicon i masz problem z głowy.
Ad.3 Koniecznie Ci zależy na możliwości skasowania konta?? Ja nie znam jeszcze K2 bo dopiero się wgryzam ale po co chcesz umożliwić skasowanie konta?

klik
22-10-2011, 12:43
No nie chce umożliwiać. A jak bym musiał usunąć czyjeś konto? Ale masz rację nie jest to takie ważne.

A coś o punkcie 1? :)

---------- Post dodany o 11:43 ---------- Poprzedni post był o 11:03 ----------


Ad.2 np. Phoca Favicon i masz problem z głowy.

Problem to się teraz dopiero zrobił :). Zainstalowałem ten komponent, tworzę ikonę z pliku który zamieściłem w odpowiednik katalogu dla danego szablonu i nic się nie dzieje.

Nawet kasując dane przeglądarek tak jak jest napisane w pomocy phoca nie widzę nowej ikonki. Użyłem 4 różne przeglądarki i dalej nie widzę nowo powstałej ikony. Jakaś sugestia?

nikszal
23-10-2011, 02:32
Problem to się teraz dopiero zrobił . Zainstalowałem ten komponent, tworzę ikonę z pliku który zamieściłem w odpowiednik katalogu dla danego szablonu i nic się nie dzieje.

Nawet kasując dane przeglądarek tak jak jest napisane w pomocy phoca nie widzę nowej ikonki. Użyłem 4 różne przeglądarki i dalej nie widzę nowo powstałej ikony. Jakaś sugestia?

A ja sobie myślę kolego, że gdybyś miał miał komercyjny szablon z JoomlArt od oficjalnego dystrybutora, to wiedziałbyś co zrobić. To jest właśnie przypadłość tych szablonów, objawiająca się brakiem widocznych zmian mimo wyczyszczenia cache przeglądarki.

Pomoc w tym temacie uzyskasz od supportu JoomlArt.

klik
23-10-2011, 11:22
A ja sobie myślę kolego, że gdybyś miał miał komercyjny szablon z JoomlArt od oficjalnego dystrybutora, to wiedziałbyś co zrobić. To jest właśnie przypadłość tych szablonów, objawiająca się brakiem widocznych zmian mimo wyczyszczenia cache przeglądarki.

Pomoc w tym temacie uzyskasz od supportu JoomlArt.

Gdybym miał?? Przecież mam szablon zakupiony od nich. Więc nie wiem co ten twój post miał znaczyć. W jednym masz rację, napisze do nich.