PDA

Zobacz pełną wersję : Strona startowa - wyświetlanie artykułu



lasochamarek
22-10-2011, 08:16
Witam
Od razu powiem co zrobiłem. Mam moduły na stronie po obu stronach, teraz zainstalowałem sobie forum. Forum zeby ładnie było widoczne to ukryłem sobie jedną kolumnę modułów. Wszystkie inne działy widzą wszystkie moduły (obie kolumny). Problem jest wtedy gdy na stronie głownej z wyświetlaniem artykułow. Gdy nacisne na którymś przycisk wiecej to wyswietla mi sie artykuł z ukrytymi z prawej strony modułami.


Podaje linka do mojej strony

http://www.ciotusza.pl

zwróćcie uwage. prawa kolumna modułów jest ukryta tylko w dziale forum. wszedzie indziej jest.
ale wracając na strone głowną i chcac zobaczyć całą wiadomość to tak samo jak na forum pokazuje mi tylko lewą stronę modułów, dlaczego?

Zaznaczę ze w konfiguracji wyświetlania modułów zaznaczyłem tylko ze prawa kolumna ma się nie wyświetlać na tylko w dziale forum.

Robster
22-10-2011, 09:53
Ustawiasz wyświetlanie kolumn dla pozycji w menu, nie dla konkretnych artykułów. Stwórz nową pozycję w menu, typu "Pojedynczy Artykuł" i wtedy ustaw wyświetlanie kolumn tak jak chcesz. Jeśli będzie ok, to włącz "niepublikowanie" tej pozycji z artykułem w menu, lub stwórz drugie menu "niewidoczne dla użytkowników". Chodzi o to, żeby zdefiniować choć raz dany układ, żeby Joomla! później wiedział, jak się zachować.
Nie wiem do końca na jakiej zasadzie to działa, ale u mnie się zawsze sprawdza.

lasochamarek
22-10-2011, 10:27
Może nie bardzo mnie rozumiecie. Interesuje mnie opcja taka żeby prawa kolumna modułow znikała tylko w dziale Forum. Przy konfiguracji wyswietlania modułów zaznaczam niby gdzie mają być a gdzie nie. ale nie sprawdza się gdy chce zobaczyć całe wiadomości ze strony startowej. gdy daje wiecej na artykule to tak samo jak na forum nie mam prawej kolumny a chce ją mieć.

Robster
22-10-2011, 10:30
Ja Cię dobrze zrozumiałem. Zrób co napisałem i zobaczysz czy działa.

lasochamarek
22-10-2011, 11:20
a jak można np. wyłączyć moduły na poszczególnych podstronach tj. lewa czy prawa kolumna zeby sie nie wyswietlała?

Robster
22-10-2011, 12:43
Przecież napisałeś, że już to zrobiłeś, więc skąd to pytanie?

Uprzedzając kolejne pytania - http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze. Przeczytaj i odezwij się jeśli dalej coś będzie niejasne.