PDA

Zobacz pełną wersję : li#current znika po włączeniu prostych adresów



zBEw
22-10-2011, 22:35
witam,

przeszukałem już chyba całe forum, niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi, mój problem polega na tym, że po włączeniu prostych adresów w konfiguracji joomla, znika selektor #current dla menu, pojawia się jedynie na stronie głównej, po wybraniu każdej następnej pozycji z menu znika, przez co nie jestem w stanie ustawić CSS dla aktywnej pozycji, przy prostych adresach ustawionych na nie wszystko działa, jak należy, ma ktoś jakiś pomysł co może być powodem ?

www.tulipan.eyc.pulawy.pl (http://www.tulipan.eyc.pulawy.pl)

pierwszy raz spotykam się z czymś takim, napisałem już kilka templatek dla joomla, i nigdy nie miałem takiego problemu :(

proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, z rozpędu umieściłem wpis w joomla 1.0 :(

nikszal
22-10-2011, 22:42
wstaw do css-a pseudoklasę a:active { ....................}

zBEw
23-10-2011, 10:14
niestety nie pomogło ... chyba nawet to już robiłem, najdziwniejsze jest to, że jak wyłączę proste adresy to wszystko wraca do normy i działa jak należy ... jakiś inny pomysł ??

nikszal
23-10-2011, 14:38
niestety nie pomogło ... chyba nawet to już robiłem,

A dlaczego miało pomóc, jeśli 3 pseudoklasy masz identycznie sformatowane, no i ten "kwiatek" z font-weight... bold czy normal ??


a:link, a:active, a:visited {
font-weight: normal;
font-weight: bold;
text-decoration: none;
color: #636466;
}

zBEw
23-10-2011, 19:34
"kwiatek" - mój błąd,

ale wracając do meritum mojego problemu my się chyba nie rozumiemy ... :)

ul#menu_glowne li#current.active a {
color: #636466;
}

ten wpis jest odpowiedzialny wg mnie za wygląd pozycji aktywnej w menu, i wszystko jest ok dopóki nie włączone są proste adresy w konfiguracji joomla, każda aktywna pozycja wygląda jak należy, i nawet FB pokazuje kod jak należy, a w momencie kiedy włączę proste adresy, powyższy styl działa tylko i wyłącznie dla pierwszej pozycji menu ...

któryś z nas czegoś nie rozumie, albo ja nie łapię o co Ci chodzi, albo Ty nie czytasz uważnie tego co napisałem ... ;)

nikszal
23-10-2011, 20:12
Na pewno nie rozumiemy się.
Masz wszystkie trzy pseudoklasy:

a:link, a:active, a:visited

sformatowane identycznie, więc jakim sposobem a:actve ma być wyróżnione pogrubioną czcionką i innym kolorem, kiedy jest identyczne z a:link i
a:visited ?

---------- Post dodany o 20:12 ---------- Poprzedni post był o 19:41 ----------

widzę, że sugestie pomogły

zBEw
23-10-2011, 20:30
no chyba nie widzisz, z całym szacunkiem ...

mogę wyrzucić w ogóle te linijki, podane przez Ciebie, mogę klasę active przenieść w oddzielną pozycję i opisać ją innym stylem ... ona po prostu nie ma nic wspólnego z menu ... albo ja nie mam pojęcia o joomla ... pewnie widzisz stronę teraz, działa, super ... tylko może spojrzysz tam gdzie proszę ... adres w przeglądarce ... jak na pewno zauważysz wyłączone są proste adresy ... i wszystko działa ... po raz 3 napiszę: jak włączę proste adresy to li#current znika z kodu generowanego przez joomla ...

nikszal
23-10-2011, 20:39
ona po prostu nie ma nic wspólnego z menu ...

skoro wiesz lepiej, to po co ta dyskusja?

ul#menu_glowne a:active {

color: #636466;
}

zBEw
23-10-2011, 20:49
nie wiem już jak mam to napisać, żebyś zrozumiał o co mi konkretnie chodzi ... wypróbowałem już różne kombinacje ... i nadal niestety nie działa ...

nikszal
23-10-2011, 20:57
OK niech Ci będzie

ja nadal twierdzę swoje: a:link, a:visited, a:active i ul#menu_glowne a:active masz sformatowe tylko w jednym kolorze #636466

To nie działa, bo nie może działać prawidłowo.
Ja już skończyłem, a Ty męcz się dalej.

zBEw
23-10-2011, 21:14
ale chodzi właśnie o to, żeby aktywna pozycja w menu miała ten kolor ... a nie była biała ...

mam zamiar się pomęczyć ...

nikszal
23-10-2011, 21:19
jasne, myśl

zacznij myśleć od znalezienia odpowiedzi skąd current bierze kolor aktywnego linku

powodzenia

zBEw
23-10-2011, 21:30
a co jeśli #current nie występuje ??

poniżej zrzuty z podglądu kodu przed i po włączeniu shorturls ...

może ktoś jednak pomoże mi rozwiązać ten problem ...

http://www.tulipan.eyc.pulawy.pl/images/standardowe_linki.jpg

http://www.tulipan.eyc.pulawy.pl/images/krotkie_linki.jpg

nikszal
23-10-2011, 22:16
#current w J 1.5 jest tworzony przez system i zawsze istnieje, choć nie zawsze jest sformatowany w css

gdybyś nie udawał mądrzejszego niż jesteś, to sprawę załatwilibyśmy w 5 minut, bo nie jest trudno oddzielić a:active od pozostałych pseudoklas i dopisać ją z określonym kolorem na końcu arkusza

kolejna sygestia napisana Twoimi słowami

ale chodzi właśnie o to, żeby aktywna pozycja w menu miała ten kolor ... a nie była biała ...

... a nie była biała... więc wynika z tego, że coś powinno być białe, a coś musi mieć inny kolor

---------- Post dodany o 22:16 ---------- Poprzedni post był o 21:49 ----------

Bardzo pomocna rzecz dla kogoś, kto 5 lat siedzi w Joomla -> KLIK (http://helion.pl/ksiazki/css-nieoficjalny-podrecznik-david-sawyer-mcfarland,cssnp.htm)

zBEw
24-10-2011, 09:16
nikt nie udaje mądrzejszego niż jest ... czy zapis pod spodem jest poprawny wg Ciebie ?


ul#menu_glowne li a:link, ul#menu_glowne li a:visited {
font-size: 14px;
color: #ffffff;
font-weight: normal;
line-height: 27px;
display: block;
text-decoration: none;
}

ul#menu_glowne li a:hover {
color: #636466;
}

ul#menu_glowne li a:active {
color: #636466;
}

to chyba najprostszy sposób formatowania, mam rację ? tylko jest jedno ale ... nie działa ...

za to ten poniżej działa


ul#menu_glowne li a:link, ul#menu_glowne li a:visited {
font-size: 14px;
color: #ffffff;
font-weight: normal;
line-height: 27px;
display: block;
text-decoration: none;
}

ul#menu_glowne li a:hover {
color: #636466;
}

ul#menu_glowne li#current.active a {
color: #636466;
}

ale tylko wtedy gdy system generuje #current, co pokazałem w pierwszym załączonym zrzucie, natomiast dla tej samej wybranej pozycji po włączeniu krótkich url #current nie jest generowany .... co też widać :(

zwiastun
24-10-2011, 10:45
1. Rozwiązywanie problemu należy rozpocząć od uporządkowania w arkuszu stylów chaosu w zapisach selektorów odnośników i pseudoklas. Deklaracje stylów pseudoklas muszą się pojawiać w odpowiedniej kolejności (link, visited, hover, active), a nie, jak się komu przyśni. To niekoniecznie rozwiąże problem, ale bez tego problem nie zostanie rozwiązany.

2. W jaki sposób są generowane proste adresy? Jaki jest powód nietworzenia identyfikatora #current?

3. Do badania proszę włączyć obsługę prostych adresów. Jak szukać rozwiązania, skoro nie można zbadać problemu i wypróbować różnych sposobów.
Na marginesie. Proszę się posługiwać językiem polskim. Slang typu "shorturls" zaśmieca i forum i szerzej język.

Aby nie było, że masz wszystko w porządku, tylko Joomla knoci, a @nikszal nie rozumie. Oto Twój mały bajzelek:



.readon:link, .readon:active, .readon:visited {
}
.readon:hover {
}
a:link, a:active, a:visited {
color: #636466;
font-weight: bold;
text-decoration: none;
}
a:hover {
text-decoration: underline;
}
ul#menu_glowne.menu-mainMenu {
list-style: none outside none;
margin: 0;
padding: 0;
}
ul#menu_glowne li {
float: left;
padding: 0 20px;
}
ul#menu_glowne li a:link, ul#menu_glowne li a:visited {
color: #FFFFFF;
display: block;
font-size: 14px;
font-weight: normal;
line-height: 27px;
text-decoration: none;
}
ul#menu_glowne li a:hover {
color: #636466;
}
ul#menu_glowne li#current.active a {
color: #636466;
div.moduletable-leftMenu a:link, div.moduletable-leftMenu a:visited {
color: #80C457;
font-size: 13px;
font-weight: normal;
line-height: 20px;
text-decoration: none;
}
div.moduletable-leftMenu a:hover {
color: #636466;
}
div.moduletable-leftMenu li#current.active a {
color: #636466;
}

zBEw
24-10-2011, 11:25
dziękuję, działa,

niestety nie CSS był problemem, przejrzałem wszystkie pozycje menu głównego i okazało się, że w pozycji pediatria był wpisany tytuł strony do wyświetlenia, a w pozostałych pozycjach nie, wystarczyło go wyciąć i wszystko wróciło do normy, joomla generuje li#current dla każdej pozycji i wszystko działa jak należy, to jednak chyba jest jakiś błąd systemu, a nie tylko moja nieuwaga przy pisaniu CSS,

dziękuję wszystkim za pomoc ;)