PDA

Zobacz pełną wersję : home.pl i Joomla - pewien problem z adresami...



glt
23-10-2011, 23:27
Witam,
udało mi się w końcu skonfigurować Joomlę (1.7.1) na serwerze home.pl - http://decor-design.pl. Jest jednak problem, z którym nie mogę sobie poradzić: kiedy w adresie zawarty jest znak "." skrypt wywala 404, czyli np. po zalogowaniu: http://decor-design.pl/logowanie?task=user.login (można spróbować - http://decor-design.pl/logowanie login: test, haslo: test). Podejrzewam, że problem leży gdzieś w .htaccess, który jest ze standardowymi ustawieniami. Na zapleczu są włączone Proste adresy i Korzystaj z mod_rewrite.
Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdrawiam

---------- Post dodany o 21:27 ---------- Poprzedni post był o 11:43 ----------

EDIT (nie wiem jak edytować własny post, piszę więc w "Szybkiej odpowiedzi"):
Po wyłączeniu Prostych adresów i Korzystaj z mod_rewrite jest ok, tzn. wszystko działa jak należy. Myślę więc, że wina leży zdecydowanie po stronie .htaccess - tylko nie wiem jak to poprawić :/ Używam standardowego pliku dostarczonego z instalacją.
Jeśli ktoś miał podobny problem i sobie poradził, będę wdzięczny za pomoc!
Pozdrawiam

Veno
24-10-2011, 00:07
Wiec sprecyzuj , jaki masz wkoncu blad ? Co nie dziala poprawnie , bo przyznam szczerze ze sie pogubilem...

glt
24-10-2011, 10:16
Tylko szczerze, tylko szczerze! :)
Przy włączonych opcjach: "Proste adresy" i "Korzystaj z mod_rewrite" po kliknięciu przycisku "Zaloguj" zostajemy przekierowani pod adres: http://decor-design.pl/logowanie?task=user.login , który to zawiera znak "." w wyniku czego otrzymujemy błąd 404. To wszystko łatwo sprawdzić można wpisując w pole login i hasło "test" pod adresem: http://decor-design.pl/logowanie. Jeśli w adresie nie występuje znak "." to 404 nie jest wywalana - wnioskuję zatem że jest jakiś problem przy przepisywaniu adresów na proste.
Mam nadzieję, że teraz rozjaśniłem sprawę :)
Pozdrawiam

PeFik
24-10-2011, 11:01
Te serwery Home to jednak zagadka, nawet najlepszy CMS potrafią spi.....lić

Gall Anonim
24-10-2011, 13:18
@PeFik - ludzie od SSL w rozmowie stwierdzili iż obecnie home.pl pracuje na autorskich rozwiązaniach i oni też mają z nimi przeprawy w zależności od dostawcy protokołu szyfrowania.
Może jak jeszcze odrobinę poćwiczą to im wyjdzie - z redirectem od 404 dla 1.5.xx też jest szopka - którą muszę rozkminić.
Pzdr

Veno
24-10-2011, 13:24
To poki co moze podlinkuj swoj przycisk "Zaloguj" jako http://decor-design.pl/logowanie. Zadne rozwiazanie ale zawsze cos... Nie mialem z tym problemu i nie wiem jak Ci pomoc, chociaz tez mam na home.

Reo
16-12-2011, 21:32
Miałem podobny problem i znalazłem coś: w plik .htaccess linię


RewriteCond %{REQUEST_URI} /component/|(/[^.]*|\.(php|html?|feed|pdf|vcf|raw))$ [NC]

zamień na


RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.php|\.html|\.htm|\.feed|\.pdf|\.raw|/[^.]*)(\?.*)?$ [NC]

u mnie pomogło ;D

trzepiz
17-12-2011, 11:40
Te serwery Home to jednak zagadka, nawet najlepszy CMS potrafią spi.....lić

1. Do końca stycznia 2012 mają być rozwiązane wszystkie problemy związane z home.pl i Joomla!. Informacje posiadam od "Specjalisty ds hostingu" home.pl.
Cały czas jestem w kontakcie z Home.pl i mam nadzieję, że już niebawem wspólnymi siłami doprowadzimy do tego, że Home.pl nie będzie problemem dla Joomla!.

2. Niebawem w Autoinstalatorze Home.pl powinna pojawić się również nowa paczka Joomla! wprowadzająca pewne zmiany (np: przedrostek (http://www.trzepizur.pl/blog/1-joomla/126-przedrostek-bazy-danych-autoinstalatora-homepl.html)) Sama wersja Joomla! także będzie zmieniona. Obecnie w AI jest 1.7.0 .. oczywiście pojawi się tam 1.7.3.

Reo
17-12-2011, 22:55
W końcu wypadałoby aby największa firma hostingowa w Polsce zapewniała usługi na miarę swojej ceny. Zwłaszcza że taka Joomla działa bez zarzutów na każdym localhoscie z normalnym Apach'em, Mysqlem i php5.

Jarcy
05-01-2012, 17:24
1. Do końca stycznia 2012 mają być rozwiązane wszystkie problemy związane z home.pl i Joomla!.

Jeśli chodzi o cuda to najbliższy okres wzmożonego ich występowania będzie w okolicach Świąt Wielkiej Nocy. Na te związane z gwiazdką już się*nie załapali. Co by nie mówić od wakacji 2011 roku mam zagwozdkę z tym hostingiem i co miesiąc inaczej muszę*konfigurować instalację - cud że wogóle toto działa - kicha że muszę zaprzątać*sobie głowę bzdurami. Zamiast skupiać*się*na kreacji i contencie brnę w niuanse techniczne pozostające poza moim zainteresowaniem i będące na granicy mojego pojmowania.

trzepiz
05-01-2012, 17:33
2. Niebawem w Autoinstalatorze Home.pl powinna pojawić się również nowa paczka Joomla! wprowadzająca pewne zmiany (np: przedrostek) Sama wersja Joomla! także będzie zmieniona. Obecnie w AI jest 1.7.0 .. oczywiście pojawi się tam 1.7.3.

W autoinstalatorze jest już wersja 1.7.3. Przedrostki w bazie danych również są generowane przypadkowo. Zmieniono także plik path.php co pozwala na normalną pracę zaraz po zainstalowaniu Joomla! z ich autoinstalatora.
Dzisiaj niestety znalazłem jeszcze jeden mały błąd, który został już zgłoszony do działu technicznego home.pl - oby został szybko naprawiony.

beejay
19-01-2012, 21:09
Po 1,5 roku korzystania z usług tej firmy mogę udzielić jednej rady: jak chcesz mieć stabilną joomle na home.pl - to zrezygnuj z home.pl i znajdź normalną firmę hostingową.

Spędziłem kilka pięknych nocy na uruchamianiu prostych modułów. Zazwyczaj na końcu okazywało się, że jakaś podstawowa funkcja php działa inaczej na
home.pl, niż w specyfikacji, bo administratorzy home uznali tak za stosowne.

Ostatni upgrade mnie po prostu rozwalił: około 16-17.01.2012 home.pl wprowadziło jakieś zmiany na swoich serwerach - moja strona wyleciała w powietrze - pokazuję się błąd o braku połączenia z bazą. Strony nie ma. Część administracyjna pokazuje się bez szablonu i nie można zapisać żadnych zmian.
Strona była i działała od 1,5 roku i znikła.

Spędziłem 4h na czacie BOK. Potem 20 minut czekałem na połączenie z konsultantem na infolinii (dla niektórych zgłoszeń zgłaszający musi być zweryfikowany). Potem rozmawiałem z panią z infolinii przez godzinę - zazwyczaj - "proszę o cierpliwość, muszę sprawdzić" - i słuchanie muzyczki przez 10 minut.

Po upojnych 6 godzinach konsultanci stwierdzili, że błędnie działa mysqli (podwójne połączenie do bazy) i jest konflikt wersji php oraz, że przekażą sprawę do administratorów. Administratorzy po następnych 2h wysłali mi listę 2 plików w których występuje odwołanie do mysqli (./administrator/components/com_akeeba/akeeba/drivers/mysqli.php i ./libraries/joomla/database/database/mysqli.php) . Niestety nie przekazali informacji jak poprawić.

Po następnych 2h spędzonych na czacie udało mi się uzyskać informacje jak poprawić skrypt:

Dotychczasowy fragment kodu:
$conn=mysqli->new(host,nazwabazy,haslo,uzytkownik);
$conn->connect()

proszę zastąpić fragmentem:
$conn=mysqli->new(host,nazwabazy,haslo,uzytkownik);

Niestety we wskazanych wcześniej przez BOK plikach nie ma takiego kodu!

Na koniec dowiedziałem się, że :


Pragne poinformowac, ze nie mozemy zaproponowac analizy kodu aplikacji CMS pod katem implementowania komunikacji z baza danych. W celu uzyskania szczegolowych informacji zapraszamy do kontaktu z tworca aplikacji. Powinien on wskazac rozwiazanie, aby polaczenie z baza danych przy uzyciu funkcji mysqli.php bylo realizowane poprawnie.

PODSUMOWUJĄC: piękna firma home.pl wprowadza zmiany w konfiguracji swoich serwerów i nie "proponuje analizy kodu", gdy twoja strona przestaje działać. Nie zaprząta sobie też głowy klientami korzystającymi z tak niszowych rozwiązań jak joomla ;) (ponad 40% polskich stron www) http://pclab.pl/pr45046.html

Ja nie zajmuję się zawodowo administracją www. Moja strona służy mi do zarabiania pieniędzy i reklamowania moich usług. Wybierając firmę hostującą, wydawało mi się, że duża firma da mi stabilność serwera. Do przedłużenia hostowania u nich po roku przekonali mnie takim rabatem, że nie byłem w stanie znaleźć tańszego hosta w pl. (migracja na inny serwer też trochę mnie odstraszała).

Tak więc, jeżeli stoisz przed wyborem firmy hostującej, a cenisz swój czas i pieniądze - nie wybieraj home.pl.


pS przy okazji dowiedziałem się, że można wypowiedzieć umowę przed końcem okresu trwania i odzyskać część pieniędzy :)

pozdrawiam
beejay

kochamhomepl at habah dot com

trzepiz
19-01-2012, 21:17
beejay

Nie napisałeś jakiej wersji Joomla! używasz .. A to pomogłoby w analizie problemu - ciekaw jestem co jest powodem Twoich problemów... Może uda się to sprawdzić ale potrzebuję dokładnej wersji Joomla! jakiej używasz,

beejay
19-01-2012, 22:42
Używam 1.5.25

Jestem w trakcie migracji na 1.7 - powoli sobie przygotowuję na kopii. 1.7 działa bez problemu.

Moim problemem jest hosting.

W czasie kiedy moja strona zniknęła nie logowałem się nawet do panelu administratora. Przepraszam za niedokładne informacje - po wymuszeniu w .htaccess wersji php 5.2 strona wyświetla się, ale bez stylów.

Z mojego doświadczenia wynika, że problem powstał przez jakieś głupie pomysły home.pl Wiele razy tak było. Mam już wykształcony odruch pawłowa - coś nie chce działać - sprawdzam jaka konfiguracja serwerów home.pl może bruździć.

Rozumiem, że opłaty za hosting to nie jest jakiś majątek, ale kupując bułkę za 50gr też oczekujesz, że nie będzie skamieniała, a ekspedientka nie poda Ci tej bułki brudną szmatą.

Najbardziej wkurzające jest to, że problem powstał wskutek działań hostingu, bez żadnej mojej ingerencji. Ja nie jestem w stanie stwierdzić, co oni zmienili na serwerach w czasie kiedy problem powstał, a też nie udostępnią mi takiej informacji. Ostateczna informacja, którą od nich otrzymałem: to że nie są w stanie mi pomóc (analiza kodu), bo używam ich serwera do hostowania aplikacji cms ;)

beejay
23-01-2012, 00:33
Pomogło mi wyłączenie mod_rewrite w konfiguracji i zmiana .htaccess na htaccess.txt. Pamiętam, że przy instalacji miałem straszny problem z uruchomieniem SEF. Prawdopodobnie home.pl zmieniło coś z działaniem rewrite'a. Zostawiłem też "use php52" oraz "RewriteEngine Off" w htaccess.txt.

Strona w końcu się podniosła.

PeFik
23-01-2012, 09:15
Potwierdzam, nadal nowi klienci home.pl mają namieszane i instalacja joomla wymaga nie lada chojraka i picia dużej ilości melisy. A i to nie gwarantuje, ze CMS będzie działał. Kolejny klient dostał pouczenie, że albo kupuje nowy hosting, albo szuka innego wykonawcy. Najbardziej współczuje ludziom z supportu którzy muszą dzielnie znosić pytania w stylu czemu muszę przerabiać kod CMS, aby zaczął działać...

---------- Post dodany o 09:15 ---------- Poprzedni post był o 09:09 ----------

p.s.
Najbardziej rozśmieszyła mnie stwierdzenie pana z supportu, że przecież mają duże grono zadowolonych klientów korzystających z tego CMS na home.pl, o mało nie oplułem monitora ze śmiechu. Grono - czyli co 5-10-15 osób ?