PDA

Zobacz pełną wersję : LetterMan problem z linkami



dyes
30-11-2006, 17:11
Witam serdecznie,

Tworze sobie w lettermanie "newsletter" wrzucajac automatycznie artykuly ze strony i dodajac manualnie linki na strone (tak, zeby po otrzymaniu maila bezposrednio przenosilo cie do danego artykulu) i nie wiem dlaczego, ale zamiast tworzyc link taki:
/ndex.php?option=com_content&task=view&id=85&Itemid=93&lang=es
po zapisaniu pokazuje sie w mailu link taki:
/index.php?option=com_content&a mp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp ;task=view&amp ;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;id=85&amp ;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;a mp;amp;amp;Itemid=93

Czy ktos moze cos poradzic w tej kwestii?
Bede bardzo wdzieczny za pomoc, bo probowalem juz na rozne sposoby to ominac i juz nie wiem co robic...
(Pracuje na joomla v1.0.8)

Pozdrawiam.

stone
30-11-2006, 21:14
A wersja lettermana która i skąd pobrana?

dyes
30-11-2006, 21:50
wersja sciagnieta stad...
LINK (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,174/Itemid,35/)

stone
30-11-2006, 21:56
Więc najnowsza wersja.
A ten link jak wpisujesz ręcznie to w jaki sposób oraz czy w podglądzie newslletera wyświetla się prawidłowo?

dyes
01-12-2006, 12:35
wiec tak... jak wpisuje go w podgladzie korzystajac z edycji HTML i zapisuje edycje html to wyswietla sie prawidlowo, pozniej jednak po zapisaniu calego newslettera i ponownej jego edycji pojawia sie zmieniony link...

co wiecej dorzucajac artykuly automatycznie (korzystajac z [CONTENT id="##"]) od razu pojawia sie zly/nieprawidlowy link przy edycji newslettera

dyes
01-12-2006, 13:47
i zauwazylem jeszcze jedno...
w administracji/edycji newslettera sa dwa okna (HTML-WYSIWYG i tylko tekst). I teraz w tej pierwszej edycja linkow niestety dziala zle a w tej drugiej pojawiaja sie prawidlowe linki...
Czy to moze byc wina edytora JCE Editor Mambot editors Ryan Demmer 1.0.4.

dyes
01-12-2006, 14:11
zastanawiam sie czemu tworzy:
index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemi d=43&lang=es

zamiast
index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=43&lang=es

jak widac roznica jest tylko w znaczniku "amp;"....

yeti
01-12-2006, 14:33
zastanawiam sie czemu tworzy:
index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemi d=43&lang=es

zamiast
index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=43&lang=es

jak widac roznica jest tylko w znaczniku "amp;"....

znacznik & jest odpowiednikiem symbolu &
IMHO problem leży po stronie edytora. Spróbuj użyć domyślnego edytora Joomla zamiast jCE.

dyes
01-12-2006, 17:08
hmmm...nie wiem dlaczego, ale nie moge tego edytora wylaczyc... pozmienialem wszystko w ustawieniach "mambotow" i dalej pokazuje mi sie panel edytora... wrrr

yeti
01-12-2006, 17:48
hmmm...nie wiem dlaczego, ale nie moge tego edytora wylaczyc
Zmień domyślny edytor w konfiguracji Joomla. Ponadto każdy użytkownik ma przypisany domyślnie edytor.

dyes
04-12-2006, 13:52
cholera i dalej nic...
probowalem juz w:
- JCE Editor Mambot...to ten, ktory mialem jako domyslny
- Editor WYSIWYG TinyMCE
- Withour editor WYSIWYG (czyli normalny, czysty html)

....
jak dodaje artykuly automatycznie przy tworzeniu nowego biuletynu... nadal pojawiaja sie te dziwne linki z "amp", tylko tym razem krotsze...

index.php?option=com_content&task=view&id=164&Item id=93

zamiast

index.php?option=com_content&task=view&id=164&Itemid=93&lang=es

Juz nie mam pomyslu jak sobie z tym poradzic....
A przeciez kazdorazowe kopiowanie kodu i wklejanie do worda i zamienianie chyba nie ma sensu, bo nie po to zostal stworzony letterman :/

dyes
11-12-2006, 13:19
ktos moze jeszcze cos poradzi?...

aquamarcin
17-12-2006, 13:46
Witam
To jest mój pierwszy post ale mam nadzieję że pomoże.
Po lekturze tego forum sprawa z linkami wygląda następująco.

W kontach użytkowników wyłączasz edytor wizualny dla użytkownika administrator i wracasz do twojego biuletynu poprawiasz link który od tej pory nie jest graficzny tylko tekstowy i zapisujesz. I to wszystko.

Ja mam inny problem chciałem informować zapisanych tylko jak się pojawią nowe artykuły. Oczywiście biuletyn muszę sam wysłać w którym mam wstawiony link do kategorii.
Chciałbym aby nie pokazywały mi się biuletyny. Pomimo zaznaczenia że nieopublikowane to i tak mam nagłówek i wybór ilości biuletynów. Letterman.searchbot mam wyłączony.
podejrzewam że trzeba coś przeedytować w konfiguracji czy ktoś już miał taki przypadek i udało mu się to edytować.

Pozdrawiam Marcin