PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja na i365



JarekMk
30-11-2006, 18:18
Jak zainstalować joomle na tym serwerze ? Wygląda tak jak bym on anie traktowała mnie jako właściciela czy coś... Próbowałem na ovh i nazwa.pl i jest dobrze a tutaj lipa... Przy instalacji wyświetla że nie może zapisywać do określonych katalogów i zmieniać konfiguracji pliku configuration.php co Wy na to ? Jak to naprawić ?

Pozdrawiam!

JarekMk
30-11-2006, 19:08
http://www.viruscenter.i365.pl/avira/portal/installation/index.php
Sami zobaczcie

zoomaniak
30-11-2006, 19:44
magic_quotes_gpc co prawda jest wyłaczone (off) ale powinno chyba działać - nie testowałem joomli na wyłączonym i nie wiem :D

Najpierw musisz pozmieniać prawa dostępu do katalogów. Wszystkie katalogi które są zaznaczone na czerowno (taka długa lista zaczynająca się od administrator/backups/) muszą mieć CHMOD 707.

Chmody zmieniasz klientem (np. Total Commander). Zaznaczasz katalog którego chcesz zmienić a następnie Plik > Zmień atrybuty ... wpisujesz 707 i klik w OK.

W ten sposób lecisz z całą listą.

Później wybierasz w instalatorze:
1. Język instalacji (np. Polish)
2. Język administratora (np. Polish)
3. Język użytkownika (np. Polish)
4. Klikasz "Dalej" i przenosi Cie do następnego kroku...

Postępuj z instrukcjami a będzie OK

Natomiast plik configuration.php utworzy się ręcznie na końcu instalacji. Joomla Cie o tym poinformuje...

JarekMk
30-11-2006, 19:49
No ale na ovh i nazwa.pl robi to sie automatycznie! tylko tutaj są jakieś problemy ma tam ktoś konto_

zoomaniak
30-11-2006, 19:57
Pierwszy raz słysze żeby uprawnienia na katalogi i pliki nadawały sie automatycznie po wgraniu na serwer. No ale ja też początkujący i może nie wszystkie triki znam :D


CHMOD musisz nadać ręcznie i to bez względu na jakim serwerze jest nazwa.pl , home.pl , i365.pl , yoyo.pl , ovh.pl .

JarekMk
30-11-2006, 20:06
Kurcze kolego tak jest nie inaczej. Zobacz jak to wygląda po wgraniu plików na serwer nazwy bez jakiejkolwiek ingerencji:
http://antivir.nazwa.pl/joomla/installation/index.php

I co teraz powiesz?

zoomaniak
30-11-2006, 20:19
Nie wnikam w to jak jest i dlaczego na http://antivir.nazwa.pl/joomla . Pytałeś o i365.pl więc powiedziałem Ci co należy zrobić z tymi katalogami. Ta czynność (nadanie chmod) to nie jest coś z piekła rodem - tylko najzwyklejsza w świecie procedura i wykonuje się ją w 99% aplikacji.

Zrób jak napisałem i będzie GIT. A jak masz zamiar upierać się i dochodzić dlaczego w jednej instalacji te same katalogi mają "zapisywanie możliwe", gdy w drugiej mają "zapisywanie niemożliwe" to ja już Ci nie pomoge :D

JarekMk
30-11-2006, 20:33
Zrozum chłopie... Ja mogę się piep*yć całe życie a on zaraz sam to sobie zmieni i będzie tak jak było... Pytam czy ktoś tak ma a nie jak się chmody zmienia...

JarekMk
30-11-2006, 22:11
To samo mam na netarterii

www.antivir.netarteria.pl/portal/

kzg
30-11-2006, 23:30
Boże dzieciaczku, zmień chmoda a nie gadaj od rzeczy - inaczej nie zainstalujesz. To, że gdzie indziej nie musisz nie znaczy, że tak jest wszędzie. Sam mam Joomlę na i365 jednak przeniosłem ją na home.pl (duże pingi serwera, często się nieładowało).

Sova
01-12-2006, 01:03
Nikt nigdzie nie napisał, ani nie powiedział - że na samym starcie instalacji wszystko będzie zrobione na cacy przez J!
Skoro podejmujesz się administracji/instalacji to skonfiguruj wszystko tak, jak należy - bo to o czym piszesz zależy od provider'a, u którego masz wykupioną usługę, natomiast efekt finalny zależy od Ciebie.
Zmieniając prawa dostępu (chmod'y) przed instalacją, nie zapominaj, że po instalacji także się je zmienia - stosownie do konkretnych plików.