PDA

Zobacz pełną wersję : Wygląd formularza rejestracji w joomla 1.7



bogdanbojarski
25-10-2011, 12:40
Witam opisze krótko.
Formularz rejestracji w tej chwili wygląda tak: http://www.pelny-portfel.pl/index.php?option=com_users&view=registration
A powinien wyglądać jak w załączniku. Czyli generalnie muszę wcisnąć pod każdym polem info. Czy jest możliwość wyciągnięcia w szablonie rejestrcji konkretnych pół z pliku xml?
4560
Pozdrawiam.

PeFik
25-10-2011, 16:20
a) Możesz użyć innego komponentu do rejestracji
b) ewentualnie nadpisać w bieżącym szablonie komponent służący do rejestracji tak , aby nie było dymków a podpisy - myślę, że jest to wykonalne.

no tak klient płaci klient wymaga.

bogdanbojarski
25-10-2011, 17:41
Kurczę myślałem, że da się prościej. Póki co spróbuję przekonać że tak jest prościej, może się uda, dzięki. Pozdrawiam.

zwiastun
25-10-2011, 21:42
Wygląda tak, ma wyglądać inaczej - trzeba dopisać parę linijek tekstu. To na czym ten "skomplikowany" problem polega? Proste nadpisanie szablonem. Mogę wykonać tę pracę na zlecenie w ciągu 10 minut. Cena 250 zł.

bogdanbojarski
26-10-2011, 23:38
Ok, skoro jest "nieskomplikowany", to sobie poradzę. Ale dzięki za intencje :)

---------- Post dodany o 09:56 ---------- Poprzedni post był o 09:53 ----------

Problem polega na tym że wszystkie pola w szablonie są wyciącage funkcją foreach i tym samym mają, jak sobie dopiszę w szablonie linijki tekstu to będę miał pod każdym polem ten sam tekst. Dlatego chcę najpierw wyciągnąć pole login, pod nim tekst itd.

---------- Post dodany o 23:38 ---------- Poprzedni post był o 09:56 ----------

Rzeczywiście nieskomplikowane. Panie zwiastun, zwracam honor i w sumie dzięki za ironię, zmotywowała.

zwiastun
26-10-2011, 23:44
Ty zaoszczędziłeś, a ja nie zarobłem. Jak zwykle :). Dla tych, którzy nie załapali, o co chodzi, chodzi o technikę nadpisywania szablonem!

PeFik
27-10-2011, 10:01
Warto, abyś teraz podzielił się z innymi rozwiązaniem, aby społeczność coś miała :) z tego pytania.

bogdanbojarski
27-10-2011, 21:41
Ale moje rozwiązanie może być prymitywne:
Więc tak:
1 Z pliku components/com_users/models/forms/registration.xml usunąłem z każdego wpisu
<field name="name" type="text"
/>
usunąłem description='Coś tam" I nie mam tooltipów"
Pod każdym ppolem dałem odpowieni spacer, np:

<field name="nazwa" type="spacer"

label="*Podaj nazwę, pod jaka będą Cię widzieć inni użytkownicy"

/>
Oczywiście name="nazwa" dla każdego pola musi być inna.
Nie wiem czy pliki z katalogu model moga być w szabonie, więc zrobiłem to we wskazanym katalogu.
2. W katalogu /templates/szablon/html utworzyłem katalogi: com_users/registration/ przekopiowałem tam plik components/com_users/view/registration/tmpl/default.php
3. Plik ten po zmianach wygląda tak:
<?php
/**
* @version $Id: default.php 21543 2011-06-15 22:48:00Z chdemko $
* @package Joomla.Site
* @subpackage com_users
* @copyright Copyright (C) 2005 - 2011 Open Source Matters, Inc. All rights reserved.
* @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt
* @since 1.6
*/

defined('_JEXEC') or die;

JHtml::_('behavior.keepalive');
JHtml::_('behavior.tooltip');
JHtml::_('behavior.formvalidation');
?>
<div class="registration<?php echo $this->pageclass_sfx?>">



<h1>Rejestracja w portalu PełnyPortfel.pl</h1>
<DIV class="nagl">Rejestrując się w portalu PełnyPortfel.pl bedziesz mógł(a) uczestniczyć w konkursach, wyrażać swoje opinie, komentować artykuły i komentowac komentarze innych.</DIV>

<form id="member-registration" action="<?php echo JRoute::_('index.php?option=com_users&task=registration.register'); ?>" method="post" class="form-validate">
<?php foreach ($this->form->getFieldsets() as $fieldset): // Iterate through the form fieldsets and display each one.?>
<?php $fields = $this->form->getFieldset($fieldset->name);?>
<?php if (count($fields)):?>

<?php foreach($fields as $field):// Iterate through the fields in the set and display them.?>


<?php echo $field->label; ?>


<?php echo $field->input;?>

<?php endforeach;?>

<?php endif;?>
<?php endforeach;?>

<div class="submicik">
<button type="submit" class="validate"><?php echo JText::_('JREGISTER');?></button>


<input type="hidden" name="option" value="com_users" />
<input type="hidden" name="task" value="registration.register" />
<?php echo JHtml::_('form.token');?>
<DIV id="akcet">*Po wciśnięciu "Rejestruj", akceptujesz <A href="index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=175">Regulamin i politykę prywatności</A> serwisu PełnyPortfel.pl </DIV>

</div>
</form>
</div>
Czyli generalnie usunąłem wszystkie tagi w środkowym foreach, zostawiając wyświetl labelkę i wyświetl input. I tam parę innych zmian jakiś napis, jakiś link. Ty sposobem, każde label i każdy input ma własny id. A dalej to już css.