PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana pozycji bannera



zill
26-10-2011, 01:20
Witam. Tworzę swoją pierwszą stronkę w joomli - www.moslask.pl (http://www.moslask.pl) Mam problem z przeniesieniem pozycji "banner" nad artykuły. Przeczytałem już wszystko co udało mi się znaleźć o pozycjach modułów ale nie znalazłem odpowiedzi. Mój szablon to JA_Purity i niestety nie ma w nim gotowej pozycji nad artykułami. Stąd moje pytanie czy mogę przenieść pozycję banner nad artykuły (tak ja na załączonym screenie) ? Czy wymaga to dużej ingerencji w kodzie ? Proszę o pomoc.

4563

alex51
26-10-2011, 07:32
Należałoby nieco zmienić kolejność wpisów w pliku index.php szablonu Ja_Purity w części content.
Standardowo pozycja modułu banner jest ustawiona poniżej części content, służącej pokazywaniu treści artykułów. Począwszy od wiersza 160 jest tam:

<!-- BEGIN: CONTENT -->
<div id="ja-contentwrap">
<div id="ja-content">

<jdoc:include type="message" />

<?php if(!$tmpTools->isFrontPage()) : ?>
<div id="ja-pathway">
<jdoc:include type="module" name="breadcrumbs" />
</div>
<?php endif ; ?>

<jdoc:include type="component" />

<?php if($this->countModules('banner')) : ?>
<div id="ja-banner">
<jdoc:include type="modules" name="banner" />
</div>
<?php endif; ?>

</div>
</div>
<!-- END: CONTENT -->
Chcąc przenieść moduł banner powyżej części content można to osiągnąć zmieniając kolejność w/w wpisów a konkretniej podnosząc końcowy fragment odnoszący się do pozycji modułu banner:

<?php if($this->countModules('banner')) : ?>
<div id="ja-banner">
<jdoc:include type="modules" name="banner" />
</div>
umieszczając go zaraz pod tym wpisem <jdoc:include type="message" /> . Ostateczny wygląd opisywanego fragmentu będzie miał następującą postać:

<!-- BEGIN: CONTENT -->
<div id="ja-contentwrap">
<div id="ja-content">

<jdoc:include type="message" />
<?php if($this->countModules('banner')) : ?>
<div id="ja-banner">
<jdoc:include type="modules" name="banner" />
</div>
<?php if(!$tmpTools->isFrontPage()) : ?>
<div id="ja-pathway">
<jdoc:include type="module" name="breadcrumbs" />
</div>
<?php endif ; ?>

<jdoc:include type="component" />
<?php endif; ?>

</div>
</div>
<!-- END: CONTENT -->
Prawdopodobnie po tej zmianie potrzebna będzie drobna korekta w css aby wyregulować marginesy wyświetlanego bannera. Aby wyrównać odstęp bannera od treści strony proponuję w pliku template.css dodać padding-bottom o wartości 20px w wierszu 1261 (div.advs)


div.advs {
float: left;
width: 100%;
clear: both;
display: block;
padding-bottom: 20px;
}

zill
26-10-2011, 20:50
Wielkie dzięki. Wszystko działa. Kombinowałem blisko ale nie te wiersze zamieniałem miejscami. Jeszcze raz dzięki. Super forum !

zill
30-10-2011, 10:43
Pojawił mi się jeszcze jeden problem:


Warning: getimagesize(images//libraries/tcpdfstories//libraries/tcpdfzdjecia//libraries/tcpdfbiegacze.jpg) [function.getimagesize (http://www.moslask.pl/function.getimagesize)]: failed to open stream: No such file or directory in /libraries/tcpdf/tcpdf.php on line 3672
TCPDF error: Missing or incorrect image file: images//libraries/tcpdfstories//libraries/tcpdfzdjecia//libraries/tcpdfbiegacze.jpg

Błąd ten wyświetla gdy próbuję wyświetlić artykuł jako .PDF. Możliwe że coś przypadkiem usunąłem ? Nie wiem czy na początku ta funkcja działała. Można to jakoś naprawić ?

Edycja:
Zauważyłem, że błąd wywala gdy w artykule jest jakaś grafika. Sam tekst przekształca do .pdf poprawnie. W czym może tkwić problem ?

Edycja:
Problem rozwiązany. Pomogła instalacja Phoca PDF.