PDA

Zobacz pełną wersję : Bład przy wjeściu w Panel Admina



kzg
01-12-2006, 00:44
Mój problem jest następujący. Przeniosłem swoją Joomlę (ver 1.0.10 PL oidp) na serwer home.pl, wszystko przebiegło pomyślnie wszystko działało jak należy do pa można było wjeść. Parę dni później podpiąłem domenę .pl pod Joomlę z wielkim bólem. Zmiana samego
$mosConfig_live_site = 'http://www.kzgop.pl'; nie przyniosła efektu więc próbwałem dalej. Dopiero zmiana
$mosConfig_absolute_path = 'help/..'; dała efekt i domena zaczeła działać poprawnie, strona śmiga zaś problem jest z pa. Przy wjeściu na pa Joomla zwraca bład:
Fatal error: Cannot instantiate non-existent class: adminlanguage in /administrator/index.php on line 34 co wskazuje w pliku ./administrator/index.php na
$adminLanguage =& new adminLanguage(); Próbowałem zakomenotwać tą linię i zalogować się zwróciło mi błąd

Fatal error: Cannot instantiate non-existent class: adminlanguage in /administrator/index2.php on line 36Pytanie jest następujące: czy należy zmienić coś z bazą danych (np. wgrać ostatni backup - takie jest moje podejrzenie) czy też problem leży kompletnie gdzie indziej?

stone
01-12-2006, 09:28
A czy nie zmieniałeś jakoś pliku kofiguracyjnego?
Sprawdż czy masz zmienna dla języka w panelu admina

kzg
01-12-2006, 14:09
W configu naturalnie jest.

stone
02-12-2006, 00:02
Nadpisz jeszcze raz wszystkie pliki z paczki Joomla PL (z wyj katalogu install)

kzg
02-12-2006, 11:29
Nic to nie dało. Czy jednak gdzieś w bazie jest jakiś rekord związany z moim błędem? Ewentualnie czy da się jakoś obejść i zrobić jakoś inaczej panel admina?

zwiastun
02-12-2006, 19:45
Bo też i nie da. Taka sama linia jest przeciez i w index2.php, też musiałbyś ją zakomentować, a potem obawiam się że następne w następnych skryptach.
1.0.10 chodziło więc, trudno wnioskować, skąd błąd.
Prosta Rada, od hohoho tyle już dni minęło, jest Joomla 1.0.11
Nadpisać czyli zaktualizować wszystko.
Bo nie sądzę, żeby komuś się chciało jeszcze grzebać w 1.0.10 i szukać. Chyba, ze akurat znajdzie się ktoś, kto miał takiego fixa i znalazł nań radę.