PDA

Zobacz pełną wersję : załadownie nowego szablonu - jak podejść do tego "logistycznie"



max-301
27-10-2011, 15:35
Mam pytanie, szykuję się do załadowania nowego szablonu. sama instalacja nie stanowi problemu (no chyba że takie wystąpią bo to Framework) ale jak podejść do tematu logistycznie. Najlepiej byłoby wyłączyć stronę ale instalacja i późniejsza konfiguracja za długo by trwała.

Jak wy to robiliście u siebie. Zgrać wszystko na lokalny i tam się bawić?? A co jak na stronie przybędą nowe treści, nowi użytkownicy?

Podpowiedzcie coś :)

zwiastun
27-10-2011, 16:10
Na żywym organizmie sprawdzają się operacje wykonywane przez fachowców, i tylko dlatego, że trudno operować zamiast pacjenta jego kopię.
Twoje pytanie jest z rzędu: jak robiąc źle, niezgodnie z metodyką postępowania w takich przypadkach, zrobić sobie dobrze.

max-301
27-10-2011, 21:25
No ale nie zacząłem przecież operować i cierpliwie czekam na rady bardziej doświadczonych. Wiadomo że robię kopię bazy i strony przed dokonaniem zmian.
Pytanie brzmiało co w takim przypadku z danym wprowadzonym na oryginale?

zwiastun
27-10-2011, 21:35
Robisz kopię lokalną, instalujesz, konfigurujesz, robisz ponownie kopię z lokalnej (Akeeba) i przywracasz na serwerze (co trwa 2-5 minut)

Dominik Kucharski
28-10-2011, 01:21
Ja natomiast wolę robić kopię strony na subdomenie np. dev.nazwadomeny.com, bo wtedy wiem, że wszystkie ustawienia serwera są identyczne. Jak masz dostęp do SSH, to już w ogóle jest super szybka operacja :) Serwer lokalny czasami potrafi wyrzucić dziwne błędy oraz postawienie go u siebie samo w sobie jest dodatkowym nakładem pracy. Reszta, tak jak podpowiedział @zwiastun.