PDA

Zobacz pełną wersję : Style CSS Joomla 1.7.2 - Newsy



fridge
27-10-2011, 21:49
Witam,
zabrałem się za robienie szablonu pod Joomla 1.7.2 i jakoś idzie. Zrobiłem już większość, ale pozostały mi jeszcze style CSS newsów i wewnątrz bloków. Problem polega na tym, że nie wiem jakie klasy mam dopisać do CSS by móc zmienić wygląd newsów i tego co wewnątrz bloków. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam
Fridge :)

Dominik Kucharski
28-10-2011, 02:15
Użyj narzędzia Firebug dla przeglądarki Firefox, dzięki któremu będziesz mógł sprawdzić jakie klasy są generowane przez Joomla!.
Istnieją również odpowiedniki dla innych przeglądarek, jeśli nie chcesz używać Firefoksa.

fridge
28-10-2011, 14:10
Używam, ale tu mi nie pomoże, bo szablon sam zrobiłem, ale nie wiedziałem jakie co ma być w stylach CSS żeby zmienić wygląd newsów. Teraz już wiem. Może ktoś będzie kiedyś szukał to wklejam.

//usunąłem zbędny kod - zwiastun

Robster
28-10-2011, 14:28
Nie ty definiujesz w szablonie układ klas dla newsów. Klasy obsługujące ten fragment w Joomla! są zawsze te same, chyba że je sam zdefiniujesz. Twój problem polega na tym, że sam dokładnie nie wiesz co robisz.
Pisałem już na maila, i napiszę też tutaj, tak samo jak mój przedmówca - użyj Firebug'a lub Chrome, sprawdź klasy i je opisz. Na moim blogu (przy tworzeniu szablonów do Joomla! 1.5 też ta sprawa była poruszana). I nie pisz, że Ci to nie pomoże, to to nieprawda, to jedyny słuszny sposób.

zwiastun
28-10-2011, 14:48
bo szablon sam zrobiłem, ale nie wiedziałem jakie co ma być w stylach CSS
Z kodu CSS, który tu wstawiłeś (a ja usunąłem) i powyższego oświadczenia wynika, że doskonale posługujesz się językiem angielskim (sam zrobiłeś szablon, w pliku CSS poszczególne sekcje są skomentowane językiem angielskim). Proponuję zatem poszukać na www.docs.joomla.org odpowiedniego zestawienia stylów (jest). Ewentualnie - nie oświadczać rzeczy nieprawdziwych :)