PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent K2 - menadżer mediów



primo
28-10-2011, 17:12
Witam,

czy ktoś się orientuje co należy uczynić, aby była możliwość zarządzania mediami w przypadku korzystania z dodatku K2. Teraz po prostu wyskakuje mi komunikat unable to connect to backend. Nie wiem co jest źle.

PeFik
29-10-2011, 10:44
a) ?? a dokładnie gdzie ci to wyskakuje ??
b) Jakiej wersji K2 używasz, przy okazji jest już 2.5.1 - opisałem na blogu

primo
29-10-2011, 10:45
a) ?? a dokładnie gdzie ci to wyskakuje ??
b) Jakiej wersji K2 używasz, przy okazji jest już 2.5.1 - opisałem na blogu

w momencie gdy np. po wejściu w zakładkę Menadżer plików, lub w widoku artykułu kliknę przeglądaj na serwerze. taki sam błąd.

używam 2.5.0

PeFik
29-10-2011, 11:46
to weź zaktualizuj do 2.5.1 i sprawdź ponownie.

Kolego drogi, wyjaśnij czym dla Ciebie jest menedżer plików w K2 - zakładką Media , Załączniki ??? trochę szczegółów ok! + zrzut ekranu !
+ włącz pokazywanie błędów - pełne - wtedy będziesz wiedział gdzie szukać winowajcy

primo
29-10-2011, 12:21
to weź zaktualizuj do 2.5.1 i sprawdź ponownie.

Kolego drogi, wyjaśnij czym dla Ciebie jest menedżer plików w K2 - zakładką Media , Załączniki ??? trochę szczegółów ok! + zrzut ekranu !
+ włącz pokazywanie błędów - pełne - wtedy będziesz wiedział gdzie szukać winowajcy

Przepraszam za nieścisłości. Już daję zrzuty.

http://treningbiegacza.home.pl/serwer-testy/zrzut1.png
http://treningbiegacza.home.pl/serwer-testy/zrzut2.png

---------- Post dodany o 12:21 ---------- Poprzedni post był o 11:55 ----------

Po aktualizacji do 2.5.1 nadal to samo :(

PeFik
29-10-2011, 15:43
zatem moim skromnym zdaniem - jakieś ograniczenia twojego hostingu, czyli ustawienia.

primo
29-10-2011, 16:06
napisałem złoszenie do homa, zobaczymy co mi napiszą.

dziękuję za pomoc.

czesiek32
29-10-2011, 17:17
Wystarczy zmienić w katalogu z Joomla w lokalizacji /libraries/joomla/filesystem/path.php linie 156:
if (strpos($path, JPath::clean(JPATH_ROOT)) !== 0) {
na
if (strpos($path, JPath::clean(‘/’)) !== 0) {
Po zakończonej instalacji należy jeszcze wyedytować plik configuration.php – plik ten znajduje się w katalogu z plikami Joomli.
Wystarczy zmienić parametr public $live_site = ”; na public $live_site = ‘http://mojadomena.pl’;

primo
29-10-2011, 17:23
Wystarczy zmienić w katalogu z Joomla w lokalizacji /libraries/joomla/filesystem/path.php linie 156:
if (strpos($path, JPath::clean(JPATH_ROOT)) !== 0) {
na
if (strpos($path, JPath::clean(‘/’)) !== 0) {
Po zakończonej instalacji należy jeszcze wyedytować plik configuration.php – plik ten znajduje się w katalogu z plikami Joomli.
Wystarczy zmienić parametr public $live_site = ”; na public $live_site = ‘http://mojadomena.pl’; (http://mojadomena.pl%E2%80%99;)

zgłosiłem problem do admina home.pl i po godzinie miałem odpowiedź :)

Aby komponenet K2 funkcjonowal poprawnie w srodowisku idea web server nalezy wykonac edycje 153 linii pliku /libraries/joomla/filesystem/path.php zamieniajac zapis 'if (strpos($path, JPath::clean(JPATH_ROOT)) !== 0) {' na 'if (strpos($path, JPath::clean(‘/’)) !== 0) {'.

Dodatkowo w pliku konfiguracyjnym configuration.php nalezy ustawic adres strony w zmiennej var livesite, odpowiednia linia wyglada w przypadku Panstwa serwisu nastepujaco: var $live_site = 'mojadomena';

mboy
30-10-2011, 11:06
aaa czyli jednak Home.pl - czyli ten wybór wszystko tłumaczy, siła reklamy, a potem długie godziny rozpaczy. Znamy te problemy.

primo
30-10-2011, 11:08
aaa czyli jednak Home.pl - czyli ten wybór wszystko tłumaczy, siła reklamy, a potem długie godziny rozpaczy. Znamy te problemy.

Ciekawe Twe spostrzeżenia. Znasz inny support, który po 60 minutach od zgłoszenia rozwiązuje Twój problem? I to w sobotę, w dłuugi weekend? Żałosne jest to ciągłe narzekanie, bo osiągneli dobrą pozycję, to już trzeba na nich psy wieszać.

zwiastun
30-10-2011, 11:20
Znam inny suport, który:
a) nasze problemy rozwiązuje natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, a bywa, że i wcześniej, zanim zauważymy, że coś jest nie tak
b) tak ma skonfigurowane serwery, że nie musimy grzebać w kodzie Joomla!, by go dostosowywać do wymagań serwera.

mboy
30-10-2011, 20:58
@primo - jeśli łykasz każdą formę reklamy to jesteś gość. Zapytaj się ich czemu trzeba edytować kod CMS, aby działał ?

primo
30-10-2011, 21:02
@primo - jeśli łykasz każdą formę reklamy to jesteś gość. Zapytaj się ich czemu trzeba edytować kod CMS, aby działał ?

Panowie a nie wpadliście na to, że może niektórym pasuje forma hostingu, która nie wymaga wielkiej wiedzy ze strony wykupującego? Wszystko za mnie robią, wszystko co się zepsuje naprawią, problemy rozwiązują, mają najlepszy w Polsce system Pocztowy (chodzi mi o nakładkę), najbardziej dopracowany panel administratora, działają nieustannie bez przerw - nawet najmniejszych - czegóż chcieć więcej. Próbowałem już na kilku innych hostingach -- nawet wstyd porównywać - łopatologiczny panel admina, pocztowy - Panowie otwórzcie oczy :)

PeFik
30-10-2011, 21:31
Ok, ile ci płacą za krypto reklamę ?
p.s. Czemu odnowienie domeny kosztuje 123 zł zamiast 30% taniej, jak u konkurencji ?
p.s. Czemu w materiałach reklamowych nie piszą o ewentualnych problemach z instalowaniem Joomla ? Tylko jest samo słodzenie?

primo
30-10-2011, 21:32
Ok, ile ci płacą za krypto reklamę ?

nie płacę abonamentu ;)