PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie, Copyright



Jedi
01-12-2006, 11:45
Witam, mam pytanie do tych ktorzy wiedza wiecej :).
Poszukuje jakiegos modulu, lub dodatku ktory pozwoli na zabezpieczenie przed kopiowaniem tresci ( tekstu ) z witryny. Dokladnie chodzi mi o to zeby przy probie skopiowania tekstu poprzez jego zaznaczenie i klikniecie "copy" pojawialo sie male okienko z dowolnym tekstem np: "Copyright Jedi 2006".
Dziekuje za pomoc w poszukiwaniu odpowiedniego dodatku.
Pozdrawiam.

Viking
01-12-2006, 13:13
poszukaj sobie odpowiedniego javaskryptu. Jak wpiszesz w wyszukiwarke:
javascript copyright albo javascript copy protect to coś powinno sie znaleźć

Jedi
01-12-2006, 13:28
Zastanawialem sie wczesniej nad skryptem, jak rozumiem po znalezieniu odpowiedniego dodaje go do kodu templarki ktora mam zamiar uzyc ?
Wlasnie dlatego mam jednak nadzieje ze istnieje taki dodatek do Joomli, poniewaz nie bedzie trzeba do kazdej templarki wpisywac sryptu. Jednak jesli takowy nie istenieje... coz, zycie to nie bajka i nie glaszcze cie po ja...ch :D

Viking
01-12-2006, 13:41
skrypt możesz umieścić w kodzie templatki albo jako nowy moduł albo mambot czyli dodatek ;)

stworzenie nowego modułu jest prostsze -> poprostu wchodzisz w moduły wciskasz nowy - wstawiasz kod ustawiasz ustawienia

do mambota musisz chyba stworzyć odpowiedni plik php ale to też nie powinno zająć dużo czasu ;D

z modułem jest ten problem że on się gdzieś musi wyświetlić możesz mu dać przyrostek i odpowiednio sformatować w css ale znowu musisz wtedy zrobić to w każdej templatce ;]

być może istnieje odpowiedni moduł czy mambot nie piszę że nie ale ja sie nie spotkałem a szukanie może zająć więcej czasu niż zrobienie nowego.

Jedi
01-12-2006, 13:46
Dziekuje za wyjasnienie :cool:

Na marginesie jak by ktos potrzebowal odpowiedniego skryptu : prosze sie nie krepowac :D

<script language=JavaScript>
<!--
//Disable right mouse click Script
//By Maximus (maximus@nsimail.com) w/ mods by DynamicDrive
//For full source code, visit http://www.dynamicdrive.com

var message="Function Disabled!"; //Tekst wyswietlany w okienku
///////////////////////////////////
function clickIE4(){
if (event.button==2){
alert(message);
return false;
}
}
function clickNS4(e){
if (document.layers||document.getElementById&&!document.all){
if (e.which==2||e.which==3){
alert(message);
return false;
}
}
}
if (document.layers){
document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);
document.onmousedown=clickNS4;
}
else if (document.all&&!document.getElementById){
document.onmousedown=clickIE4;
}
document.oncontextmenu=new Function("alert(message);return false")
// -->
</script>