PDA

Zobacz pełną wersję : Książki o Joomla



cleargeen
30-10-2011, 12:28
Witam Wszystkich, jestem nowym użytkownikiem Joomla.
Mianowicie rozchodzi się o to, że uczę się sam i jestem po kursie Joomla z Rzeczypospolitej oraz po różnych artykułach ze stron internetowych. I tak czytam różne tematy na forum i jestem ciekaw:
-po co grzebać w kodzie(i jak)?
-Jak wgrywać i wykorzystywać komponenty(wiem, że jest instalator, a chodzi mi tutaj o wgrywanie np. w artykuł jakiś komponentów) ?
-i wiele wiele więcej co pewnie w dalszej zabawie z joomla będzie mnie gryzło.

Wiem, że sporo tutaj artykułów i pewnie na wszystko znajdę odpowiedź na tym forum, ale bardzo zależało by mi na dobrych podrecznikach, które są dobrze wytłumaczone i początkujący użytkownik, który nie miał wcześniej większego doświadczenia w programowaniu- na pewno zrozumie. Bardzo prosze o podanie Tytułów z wydawnictwami lub Autorami.

Bardzo Wam dziękuję i pozdrawiam.

P.S.
Udanego długiego weekendu.:lol:

mboy
30-10-2011, 20:24
Spis wszystkich książek o Joomla znajdziesz tutaj --> http://blog.elimu.pl/ksiazki-o-joomla/

Na tym samym blogu znajdziesz też recenzje kilku z nich, w dziale Książki & recenzje.

p.s.
Skąd u Ciebie przekonanie, że musisz grzebać w kodzie, CMS zostały stworzone właśnie po to, aby ograniczyć "zabawy" przez osoby które się na tym nie znają lub znać nie muszą :up:

cleargeen
31-10-2011, 10:02
Ponieważ cały zcas mam jakies pytania, teraz natomiast mam problem z serwerem a wszystko wrzuciłem. CZekam na admina serwera aby mi pomogl i wyjasnil. Dzieki mboy

mboy
31-10-2011, 10:44
Nie wiem gdzie masz hosting, ale mam nadzieje, że wszystko ci będzie działało poprawnie.

Oprócz książek na blogu @pefika (j/w) , są też kursy stacjonarne organizowane w większych miastach (np. Wrocław, Warszawa, Gliwice...) , kursy DVD, kursy online video (głównie angielsku), wiki.joomla.pl, a także kursiki na youtube - wystarczy poszukać.