PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie artykułów na stronie



james.bien
30-10-2011, 20:39
Witam!
W menu tworzę pozycję. W wyborze typu pozycji menu wybieram Artykuły - Kategoria - Przegląd Artykuły w kategorii. W parametrach podstawowych ustawiam, że ma być tylko jedna kolumna (1/4/2/1 zmieniam na 1/4/1/4; czyli artykuły są wyświetlane jeden pod drugim). Wszystko działa. Ale teraz chciałbym zrobić coś takiego: w menu nie ma pozycji, a artykuły w kategorii mają się wyświetlać po naciśnięciu grafiki, która jest na stronie.
Próbowałem to zrobić na okrętkę: tworzę pozycję, kopiuję adres podczas wyświetlania artykułów w kategorii i wklejam go do grafiki, po kliknięciu której ta strona z artykułami w kategorii ma się wyświetlić. Do czasu kiedy w menu istnieje ta utworzona przeze mnie pozycja wszystko jest cacy. Po wyłączeniu tej pozycji w menu artykuły w kategorii wyświetlają się, ale już w dwóch kolumnach (czyli tak jak domyślnie są ustawione w parametrach podstawowych 1/4/2/4).

Czy można jakoś rozwiązać ten problem?
Pozdrawiam
JB

mboy
30-10-2011, 20:50
Tak, było już kilka razy na tym forum. Stosujesz metodę tzw. Hidden menu, czyli ukryte menu.
tworzysz nowe menu dodajesz tam linki, system tworzy URL do nich. Teraz te linki lub aliasy możesz podlinkować do dowolnych obrazków.

Oczywiście modułu menu nie musisz publikować, aby te linki działały.

james.bien
06-11-2011, 12:57
To co napisałeś to wszystko się zgadza. Tyle tylko, że wyłączenie w menu modułu powoduje zmianę w wyświetlaniu artykułów. Np. w menu mam opcję Dane po kliknięciu której wyświetla mi się dobrze strona z artykułami. Jeśli wyłączę Dane w menu, a kliknę na rysunek, do którego mam podlinkowaną stronę z artykułami to już strona wyświetla mi się nie tak, jak Dane były w menu. Tu jest problem.

nikszal
06-11-2011, 17:36
ma być tylko jedna kolumna (1/4/2/1 zmieniam na 1/4/1/4; czyli artykuły są wyświetlane jeden pod drugim). Wszystko działa.
skopiuj ten link z paska adresowego przeglądarki


w menu nie ma pozycji, a artykuły w kategorii mają się wyświetlać po naciśnięciu grafiki, która jest na stronie.
podlinkuj obrazek skopiowanym linkiem
tylko tyle i aż tyle