PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły - poprzedni - następny



magdzik
31-10-2011, 16:52
Witam:)
niestety nie znalazłam informacji na ten temat i mam nadzieję iż ktoś mi pomoże.
A mianowicie mam kilka artykułów (tylko nie wiem jak je utworzyć, czy w sekcji czy w kategorii i jako co)
i mam to powiedzmy w newsy. I utworzone:czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik.
chciałabym zrobić by na dole pojawiały się przyciski "poprzedni" i "następny" ale tylko w obrębie artykułów z działu newsy.
Czy wiecie o co chodzi? Czy mogę prosić o pilną pomoc w tym problemie, ponieważ w książce nie znalazłam tego a niestety nie pamiętam gdzie się to ustawiało. Czy to się da?
z góry dziekuję
M

zwiastun
31-10-2011, 16:54
Adres pilnej pomocy w takich kwestiach: www.wiki.joomla.pl -> Nowicjusze, Ekrany pomocy

magdzik
31-10-2011, 17:23
Niestety nie potrafię znaleźć tam odpowiedzi na moje pytanie. Może źle szukam

zwiastun
31-10-2011, 17:59
1. Jeśli nie wiesz, jak utworzyć artykuły - czy w kategorii, czy w sekcji, tzn, że nie znasz podstaw obsługi Joomla! Zatem zacznij od poradnika Szybki start dla nowicjuszy.
2. Nawigacja między artykułami to standardowe rozwiązanie w Joomla. Skoro o to pytasz, tzn. -> zob. pkt 1 powyżej.
Na forum rozwiązujemy problemy, nie uczymy obsługi Joomla.

magdzik
31-10-2011, 18:04
Widzisz, tylko ma utworzone artykuły tylko nie mam tej nawigacji nawet jak ją uruchamiam w ustawieniach no i jest uruchomiona także w rozszerzeniach. Widocznie sam nie wiesz jak to zrobić skoro tak agresywnie odpisujesz.

zwiastun
31-10-2011, 20:30
Masz rację, nie mam o tym zielonego pojęcia. I dlatego tak Ci "agresywnie" odpisuję. Poszukaj kogoś bardziej kompetentnego. Może dział zleceń?
Tylko, czy Ty w ogóle wiesz, co znaczą słowa, których używasz?
Bo ja za diabła pojąć nie umiem, np. co to znaczy, że nawigacja "jest uruchomiona także w rozszerzeniach".

marcinpolniak
10-12-2011, 17:21
W którym miejscu mogę zmienić treści przcisków poprzedni - następny? W tej chwili wyświetla mi nast. i poprz.
Logicznie wnioskując musi to być w konfiguracji witryny ale tam tego nie widzę.